Presunúť na hlavný obsah

Vychovávať tri deti pod drobnohľadom je náročné, priznáva Kate Middleton: Ich správanie sa zlepšilo až po tomto

Partnerské vzťahy

Výchova detí dá zabrať vo všeobecnosti. A ak ste neustále pod tlakom a zrakom verejnosti, o to viac. Svoje o tom vie aj obľúbená britská vojvodkyňa a dokonca to verejne priznáva.

Už sa nesnažím všetko robiť podľa očakávania iných

Nádherná vojvodkyňa z Cambridge, si na výchove svojich detí Georgea, Charlotte a najmladšieho Louisa necháva mimoriadne záležať. Aj keď nehou, láskou a pochvalami nešetrí, predsa len sú veci z ktorých neupúšťa. 

Vedie malé princiatka ku skromnosti, pokore a empatii. "Skutočne je veľmi zásadová. Nikdy nekričí, nevyčíta, ale ak sa jej niečo nepáči, dá to deťom dlhými rozhovormi najavo. Snaží sa aby pochopili dôsledky svojho konania," vyjadrila sa v jednom z rozhovorov pre The Times, Maria Teresa Turrion Borrallo.

A vo výchove je úplne iná ako samotná kráľovná. Tá k svojim deťom mala totiž skôr formálny ako emocionálny vzťah. Je známe, že kráľovná kedysi striktne dodržiavala všetky formality, ako pri oficiálnych návštevách, tak aj vo vzťahu k svojim deťom.

Prečítajte si: Zvláštne vlasové kreácie, či takmer žiadne obočie: Áno, aj takto vyzerali hollywoodske krásky

Pamätné je hlavne jej potrasenie ruky, ktoré im venovala po príchode z päťmesačnej pracovnej cesty. William a Kate sa však vyznačujú skutočnou srdečnosťou a pri každej možnej príležitosti dávajú najavo, že ich deti sú pre nich prvoradé.

Pohladenia, či objatia  je vidno nielen na fotkách zo súkromia, ale aj pri oficiálnych návštevách.  Podľa Kate je totiž puto medzi deťmi a rodičmi najdôležitejšie a nevie si predstaviť, že by svoje ratolesti nechala na starosti niekomi na pol roka, ako to niekoľkokrát urobila samotná kráľovná Alžbeta.

Odkedy som sama sebou aj na deťoch to cítiť

Sama Kate v mnohých situáciách bojovala na jednej strane s prísnym protokolom a tí, čo chcela pre svoje deti. "Vychovávať deti pod drobnohľadom spoločnosti veru nie je najľahšie. No až keď som si uvedomila, že len ak budem sama sebou aj oni sa budú cítiť komfortne, začalo do seba všetko zapadať. Odvtedy sú oveľa pokojnejší aj majú menej súrodeneckých škriepok medzi sebou," prezradila v jednom rozhovore pre britský denník The Guardian.

Neprehliadnite: Viete, kto je na foto? Známa hviezdička to prepískla: Jej fotky na sociálnych sieťach nemajú s realitou nič spoločné