Presunúť na hlavný obsah

Skrášľovacie procedúry kráľovnej Alžbety, ktoré si zamilovala aj Kate Middleton: Všetko nájdete doma v kuchyni

Zahraničné celebrity

Aj napriek tomu, že nedávno oslávila 94. narodeniny vyzerá skvele a neustále sa udrživa vo forme. Dokonca sa jej domácimi procedúrami nechala inšpirovať aj obľúbená vojvodkyňa. A nakoľko sa aktuálne chystá odložiť panovnícke povinnosti, bude mať ešte viac času sama na seba.

Overené triky kráľovnej, na ktoré nedá dopustiť ani Kate Middleton

Nezávislá, emancipovaná, tvrdohlavá, svojská, vtipná, zvedavá, no aj nekompromisná. Presne taká je kráľovná Alžbeta II. Sama odjakživa presne vie, čo chce a ide za tým. Ktovie, možno práve preto je tak dlho pri moci. A rovnaký postoj, aký má k životu, má aj k svojmu telu. V starostlivosti o neho je totiž roky nekompromisná. 

Od svojich 20. rokov je verná rovnakým rituálom, ktoré nikdy neporušila a dodnes sa ich drží. Dokonca v nich inšpirovala aj vojvodkyňu Kate Middleton.  

Tak napríklad antiagingové krémy, začala používať už tesne pred tridsiatkou, aby zamedzila predčasnému starnutiu. Kráľovná totiž dodnes, akékoľvek invazívne zásahy do pokožky odmieta. Preto je podľa nej mimoriadne dôležité začať s dôkladnou starostlivosťou čo najskôr.  

Mohlo by vás zaujímať: Zatieni svoju mamu? Z dcéry Kate Moss je nová tvár modelingu s obrovským potenciálom dobyť svet

Must-have produkty, na ktoré nedá kráľovná dopustiť

 • odličovacie mlieko s obsahom výťažkov z morských rias
 • minerálna voda  na umývanie
 • hydratačný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej, vitamínu C, elastínu, vitamínu E, Q10, zinku
 • medovo - tvarohová maska
 • kávový peeling

Absolútne najdôležitejšia vec, na ktorú si nájde jej veličenstvo každé ráno a každý večer čas je čistenie pleti. Vždy používa mlieko s výťažkom z morských rias, ktoré je určené na zrelú pleť. Neobsahuje žiaden alkohol a ani iné látky, ktoré by pleť zbytočne vysušovali. 

Následne si tvár umyje minerálnou vodou (nikdy nie tou z vodovodu) a použije krém s obsahom kyseliny hyalurónovej, vitamínu C, elastínu, vitamínu E, Q10, zinku. Make-up používa zásadne hydratačný a s kvalitným UV filtrom. Svoju pokožku aspoň raz do týždňa hydratuje aj pomocou masiek. Nedá dopustiť na prírodnú medovo-tvarohovú, ktorú si zvládnete pripraviť aj doma.

Medovo-tvarohová maska 

 • 1 veľká lyžica medu
 • 100 g tvarohu
 • 2 žĺtka

Všetko zmiešate, nanesiete na tvár, necháte pôsobiť 30 minút a zmyjete minerálnou vodou. Okrem toho obľubuje aj kávový peeling, ktorý je vhodný nielen v rámci starostlivosti o pleť, ale aj telo.

Kávový peeling

 • pohár mletej praženej kávy
 • pol pohára olivového oleja
 • pol pohára trstinového cukru
 • 6 lyžíč kokosového oleja

Všetko zmiešate a krúživými pohybmi nanášate na tvár a telo. Mimo toho, že týmto spôsobom dokážete eliminovať vrásky, ide o skvelý prostriedok v boji s celulitídou. Sama vojvodkyňa Kate bola milo prekvapená, ako rýchlo sa efekt dostaví.

Úplná izolácia mení jej plány, aj chod dňa

Množstvo kráľovských povinností a aktuálna situácia v Británii, zmenila aj bežný režim dňa samotnej kráľovenej. Práve teraz má na seba oveľa viac času ako kedykoľvek predtým. Najnovšie v čase postupného uvoľňovania opatrení sa zrejme vydá cestou úplnej izolácie s ohľadom na svoj vek a riziká, ktoré by to pre ňu predstavovalo.

V dobe pandémie sa chce vzdať svojich verejných povinností ako je napríklad tradičné otváranie britského parlamentu. Chce toto obdobie stráviť aj s manželom na hrade Windsor. Aj keď to pre ňu bude veľká zmena, keďže je mimoriadne akčná, konečne bude mať čas aj na seba.

Prečítajte si: Spoznávate najkrajšie dievčatko sveta s mega úspešnou kariérou? Prezradila, akú daň za slávu zaplatila

- Najčítanejšie -