Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana ako módna ikona. Inšpirujte sa jej oufitmi a vyskladajte si dokonalý šatník

Zahraničné celebrity

Do dnešného dňa je princezná sŕdc považovaná za inšpiráciu. Nielen pre svoju dobrosrdečnosť a odvahu, ale aj módny štýl, ktorý je aktuálny aj viac ako po 30 rokoch.

Čierna klasika

Nie nadarmo sa hovorí, že by mala každá žena v skrini mať aspoň jedny čierne šaty. Vedela to aj princezná Diana, ktorá sa napriek prísnemu bontónu predviedla v tejto farbe. K úzkym šatám, ktoré jej perfektne obopínali postavu, si zvolila honosný náhrdelník, biele náušnice a tmavé silonky - to aby celkový efekt nepôsobil príliš vulgárne, ale naopak, galantne. Diana sa jednoducho vedela pohrať s doplnkami, a tak nečudo, že sa stala módnou ikonou žien po celom svete.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

— the iconic dress

A post shared by (@princvessdiana) on

Prečítajte si aj: Mal si s ňou užívať medové týždne, on volal expriateľke. Čo sa dialo počas svadobnej cesty Diany a Charlesa?

Opasok 

Diana už od svojej mladosti patrila k štíhlym ženám - čo sa nezmenilo ani po tom, ako na svet priviedla svojich dvoch synov. Princezná sa aj po pôrode mohla pochváliť štíhlym pásom, a tak sa vôbec nemožno čudovať, že sa ho neustále snažila zvýrazniť. Jedným z najdôležitejších doplnkov bol tak jednoznačne práve opasok, vďaka ktorému dokázala vyzdvihnúť svoje prednosti v slávnostnejších, ale aj tých obyčajnejších outfitoch.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

London, England October 15,1994. Princess Diana shopping in Knightsbridge

A post shared by (@dianamyprincess) on

Volán ako symbol ženskosti 

Už pri vstupe do kráľovskej rodiny bolo každému jasné, že si princ Charles zobral za manželku slušné dievča. Okrem jej správania to dokazovalo aj Dianino oblečenie - na rozdiel od iných žien, princezná nikdy nemala potrebu ukazovať svoju ženskosť lacným spôsobom. Vulgárne výstrihy tak neboli súčasťou jej šatníka, práve naopak. Vtedajšia manželka princa Charlesa preferovala volány a balónové strihy, ktoré poukazovali nie len na jej romantickú stranu, ale aj hravosť. 

Slušná extravagancia

Aj obľúbená princezná však mala z času na čas chuť siahnuť po niečom výraznejšom a nápaditejšom. V jej prípade to boli niekoľkokrát odhalené ramená, ktoré Diana Spencer zrejme obľubovala. Jeden z jej najikonickejších outfitov tvorili práve biele šaty s odhaleným ramenom, ktoré si obliekla na premiéru filmu o Jamesovi Bondovi. Mimochodom, tento kúsok, ktorý je doplnený kryštálikmi, sa vydražil po Dianinej smrti za 75 tisíc dolárov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ladydi #diana #princessdiana #unitedkingdom #uk #london #dianaspencer

A post shared by Вася Красная (@vasiakrasnaia) on

Mohlo by vás zaujímať: Šialená láska Diany a Charlesa. Princ spočiatku randil s jej sestrou, princeznú sŕdc si zobral už po 12-tich stretnutiach

Športový štýl

Cyklistické šortky a oversize mikina sa stali v dnešnej dobe mimoriadne populárnymi. Už pred 30-timi rokmi túto kombináciu milovala aj samotná Diana. Tá sa dokonca nebála skombinovať športový štýl s elegantným, a tak si k chlapčenskej mikine zobrala elegantnú kabelku. Výsledkom zvýraznila svoje štíhle nohy a navyše je tento outfit nesmierne pohodlným. Vie to dokonca aj modelka Hailey Bieber, ktorá sa princezniným lookom inšpirovala.

- Najčítanejšie -