Presunúť na hlavný obsah

Tip na víkend: 6 krokov, ako mať prehľadný a perfektne zorganizovaný šatník

Bývanie

Vytvorte zo svojho šatníka kráľovstvo, v ktorom sa budete vedieť ľahko a prehľadne orientovať. Máme pre vás skvelé tipy, ako to zvládnuť cez víkend!

Krok č. 1: Krabice, koše a organizéry

Šály, rukavice a iné drobné doplnky - pretriediť a udržať každý kúsok na svojom mieste počas celej sezóny bude jednoduchšie, ak využijete boxy, zásuvky, organizéry a iné praktické úložné priestory, udržiavanie poriadku vám nebude robiť problém.

Prečítajte si: Interiérové tipy ako zakomponovať do vášho bývania kvety: Dekorovanie nikdy nebolo také jednoduché

Krok č. 2: Vešiaky

V žiadnom šatníku určite nesmú chýbať! Vďaka nim každý kus vášho oblečenia bude mať svoje miesto. Základom sú rôzne druhy vešiakov a správne ramienko! Niektoré sú ideálne pre sukne, iné pre nohavice alebo tričká. Ak máte v šatníku niekoľko typov, môžete si byť istí, že vaše oblečenie nebude pokrčené.

Krok č. 3: Štýlové stojany na oblečenie

Sú veľmi praktické a slúžia ako doplnkový úložný priestor na zavesenie šiat. Vďaka nim sa vyhnete pokrčeniu a vaše obľúbené oblečenie bude vždy vyzerať dokonale.

Krok č. 4: Regál

Kapsulový šatník - v ktorom sú šaty zavesené podľa určitého kľúča, napríklad rozdelením odevov podľa typu: zvlášť plášte, saka, nohavice atď., alebo spojením jednotlivých kusov oblečenia podľa farieb. Najdôležitejšie však je mať kusy oblečenia, ktoré môžete vzájomne nosiť a tak vytvárať rôzne kombinácie. Čo potrebujete pre zariadenie kapsulového šatníka? Samozrejme skriňu. Ak Vám to priestor umožňuje, vyberte si veľký kus nábytku, aby ste vo vnútri mohli vytvárať samostatné sekcie s oblečením. Oplatí sa vybrať model so špeciálnou časťou na obuv.

Krok č. 5: Šperky

Vhodná organizácia šperkov je kľúčová. Šperkovnice a stojany na šperky sú ideálne pre ukladanie Vašich šperkov alebo šatiek a šálov. Sú vhodné pre každú ženu, ktorá ma zbierku šperkov, bižutérie alebo iných ozdôb a praje si ich uložiť trvalo a pekne usporiadané, ale slúžia aj ako dekorácie v domácnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Doplnky, ktoré urobia z vašej spálne nové miesto: Investujte do týchto piatich vecí

Krok č. 6: Zrkadla

Viete si predstaviť šatník bez zrkadla? Každá žena sa chce cítiť krásna v tom, čo má na sebe. Pravdepodobne väčšina neopustí dom bez uistenia, či jej vzhľad je v poriadku! Najlepším riešením sú vysoké stojace zrkadla. Okrem toho zrkadlo nie je len užitočný pomocník pri úprave vzhľadu. Vďaka svojmu rámu a tvaru pomôže vytvoriť aj osobitý štýl vo vašej domácnosti. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe