Presunúť na hlavný obsah

Doplnky, ktoré urobia z vašej spálne nové miesto: Investujte do týchto piatich vecí

Bývanie

Nemusí ísť o finančne a fyzicky náročnú prerábku, aby váš domov vyzeral inak. Ak si chcete vylepšiť napríklad spálňu, treba sa zamerať len na pár podstatných vecí.

Čo robí vašu spálňu zaujímavou? Samotný nábytok, či farba steny to nie sú. Oveľa viac dokážu zaujať drobné, premyslené detaily, ktoré robia z miestnosti neobyčajné a zaujímavé miesto. Ak teda uvažujete o menšej zmene, tak by ste sa pri prerábaní spálne mali sústrediť hlavne na tieto detaily.

Lampy

Stolné lampy sú nevyhnutnosťou každej spálne. Preto by nemali byť brané len ako niečo, čo potrebujete a má plniť účel osvietenia. Lampy sú dnes vnímané aj ako doplnok, ktorý dokáže urobiť veľa. Dodá napríklad celej miestnosti úplne iný vzhľad. Veľkým trendom sú hlavne kovové lampy, alebo tie, ktoré sú z minimálne dvoch rozdielnych materiálov. Pokojne môžete voliť aj rôzne stolové lampy - na každú stranu inú. Takto stačí málo a efekt bude skutočne veľký.

Prečítajte si: Moderné interiérové tipy podľa bývania Rosie Huntington-Whiteley: Tento štýl je momentálne veľmi vychytený

Kvety

Tak schválne, v ktorých miestnostiach máte živé, rezané kvety? Ak tam spálne nepatria, tak to teraz hneď napravte. A umiestnite ich do nejakých dizajnérskych váz. Táto kombinácia je tiež zárukou zmeny. Kvety vnesú do izby "život". Zároveň bude miestnosť pôsobiť trochu luxusnejším a romantickejším dojmom. Výber kvetov však podriaďujte celkovému štýlu vašej spálne.

Obliečky

Jedna z najpodstatnejších časti spálne sú práve obliečky. Na tých by ste jednoznačne nemali šetriť a tiež by ste ich nemali vyberať bez premyslenia. Dbajte na kvalitu, no rovnako tak ich štýlovú stránku a materiál. Čím nápaditejšie, tým výraznejšia premena izby bude. A nebudete musieť riešiť nič iné. Vzorované, grafické, ale aj jednofarebné kúsky sú vhodné, pokiaľ, opäť sa budeme opakovať, budete voliť kvalitu.

Mohlo by vás zaujímať: Bytový dizajnér André Sedmák: Pri prerábaní vám postačí vymeniť tieto základné veci a máte nový domov

​Nástenné doplnky

Veľkú moc majú aj obyčajné fotky, ak ich umiestnite do zaujímavých rámikov a hneď niekoľko vedľa seba. Alebo si na stenu zaveste originálny obraz, alebo len prázdne rámiky. Všetko toto sa ráta a hlavne pri minimalisticky zriaďovaných miestnostiach dokážu mať tieto banality veľký efekt. Nemusíte utrácať stovky eur, ak chcete zmeniť svoju spálňu. A rozhodne tak ani čas. 

Koberec ako najvýraznejší prvok

Neposlednom rade nesmieme zabudnúť na prvok, ktorý sa posledné roky taktiež teši opätovnej popularite - koberce. Ak pri zmene uvažujete prakticky, tak práve toto by mohol byť smer, ktorým by ste sa mali uberať. Vyberte si veľký koberec, ktorý bude dominantným prvkom celej miestnosti. Okrem vizuálnej stránky je tu ešte tá praktická. Takže aj tento aspekt by mohol pri najbližej prerábke zavážiť, nemyslíte?

Neprehliadnite: Interiérová dizajnérka Simona Šándorová vám pomôže zariadiť spáľňu: Aké odtiene kombinovať a čo do nej nepatrí?

Viac inšpirácie nájdete aj v priloženej fotogalérii.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe