Presunúť na hlavný obsah

Interiérová dizajnérka Simona Šándorová vám pomôže zariadiť spáľňu: Aké odtiene kombinovať a čo do nej nepatrí?

Bývanie

Ak chcete svojej spálni vdýchnuť nový život, nechajte sa inšpirovať tipmi a radami uznávanej dizajnérky Simony Šándorovej. Tá vytvára skutočne charizmatické interiéry s dušou.

Ktoré tri interiérové trendy pre rok 2020 si Ťa získali a prečo? 

Z tohtoročných trendov sa skutočne teším. Končí éra industriálneho štýlu, zrkadlových nábytkov a vracia sa elegancia, sofistikovanosť,  čierno-biela večná klasika, avšak vo veľmi širokej škále. Pre mňa osobne je trendy to, čo aktuálne pociťujem, že mi je blízke pri práci bez ohľadu na to, čo nájdem v kapitole ,,trendy”.

Ale kedže aj tento článok je práve o trendoch, tak prírodné dekorácie, etno prvky, kombinovanie starého s novým, zahralo presne na moju strunu. Každopádne, interiér má byť v prvom rade osobný a k jeho tvobe treba aj tak pristupovať. 

Na čo sa zamerať, ak chceme aby naša spálňa pôsobila ako oáza pokoja, no zároveň štýlovo a chic?

Spálňa  bez koberca nie je to pravé orechové… napokon práve sem smeruje náš prvý krok. Ak nie je možnosť použiť ho celoplošne, zaberie aj solitér okolo postele, ktorý izbu pocitovo zohreje a dodá jej spolu so závesmi mäkkosť a správnu akustiku. Ak nám to priestor umožnuje, tak pred kvalitnú posteľ umiestniť lavicový prvok dodá izbe ten správny šmrc a zároveň splní účel na odloženie dekoračných vankúšov počas nočného režimu.

Nočným stolíkom a lampám treba pripísať aj dizajnovú hodnotu, nielen funkčnú. Oproti posteli má u mňa vačšie miesto rozhodne umenie ako televízia. Čalúnené prvky, geometria, správne nakombinované z dvoch až troch materiálov na záhlaví, prípadne na stene za postelou prinesú do spálne zaručený wow efekt. 

Neprehliadnite: Zvieracie motívy sú v kurze nielen na oblečení

Aké odtiene je vhodné v tejto izbe kombinovať a čomu sa rozhodne vyvarovať? 

Pestré farby, výrazné vzory a príliš veľké kontrasty by mali spálňu jednoznačne obchádzať. Táto miestnosť si zaslúži harmóniu, farebnosť v príbuzných tónoch, jednoduchú posteľnú bielizeň, striedmejšie dekorovanie a teplé svetlo.

Aké dekorácie sú vhodné do menších spálni? Predsa len vo väčšom priestore sa človek skôr dokáže "vyhrať".

Menšie spálne majú potenciál byť tými najútulnejšími. Je lepšie však zvoliť posteľ a ostatný nábytok na nožičkách, ktoré priestor pocitovo odľahčia a prevzdušnia. Ušteriť odkladací priestor na nočných stolíkoch docielime závesnými svietidlami a nástenné dekorácie, ozdobné štýlové vankúše nezaberú úžitkovo takmer nič.

Neprehliadnite: Módna influencerka Chiara Ferragni ukázala dychberúci šatník: Je vo veľkosti malého butiku

Je nejaký trend, ktorý v poslednom období dominuje spálňam? Kedysi to boli napríklad zrkadlá...

Rozhodne záhlavia. Kamenné platne, drevené pásy, koženné čalúnenia a asymetria na stenách za posteľou majú v rôznych dizajnových štýloch veľkú zelenú.

- Najčítanejšie -