Presunúť na hlavný obsah

Šialená láska Diany a Charlesa. Princ spočiatku randil s jej sestrou, princeznú sŕdc si zobral už po 12-tich stretnutiach

Zahraničné celebrity

Na svete azda nie je človeka, ktorý by nepočul o zvláštnej, no predsa zaujímavej láske princeznej Diany a princa Charlesa. Málokto však tuší, ako sa kráľovská dvojica v skutočnosti dala dokopy.

Vo svojej mladosti bol najstarší syn kráľovnej Alžbety považovaný za sukničkára. Nečudo, prvý následník na kráľovský trón nemal len vplyvné meno a povesť, ale aj istú charizmu. Neodolalo jej mnoho známych žien, ktoré sa o Charlesovu pozornosť doslova bili. Ani jednej sa však princovu pozornosť nepodarilo udržať dlhšie, než na pár týždňov. 

Málokto tušil, že princ Charles mal dokonca aféru aj s Dianinou staršou sestrou Sarah. Podľa viacerých zdrojov mal pár k sebe mimoriadne blízko. Aj keď bola Sarah od princa mladšia o šesť rokov, skvelo si rozumeli a zdalo sa, že tentokrát by to mohlo známemu mládencovi výjsť. O tom, že sa dvojica stretáva, vedeli aj ich rodiny - ich vzťah sa stal oficiálnym dokonca aj pre médiá. Práve tie sa však postarali o rozchod dvojice.

Prečítajte si aj: Diana mala v deň svadby pás užší ako 7-ročné dievčatko: Čo všetko obetovala za život princeznej v monarchii?

Sarah totiž ochutne súhlasila s rozhovormi pre viaceré britské médiá, kde sa nezdráhala porozprávať o svojej minulosti. Hoc zastávala post priateľky budúceho kráľa, servítku si pred ústa nedávala a ochotne porozprávala o svojej pestrej mladosti plnej alkoholu, drog, ale aj psychických problémov. To Charlesa vytočilo natoľko, že sa so Sarah rozhodol rozísť. Ona naňho napriek tomu však nezanevrala, práve naopak. Svojmu bývalému priateľovi dohodla rande so svojou mladšou sestrou Dianou Spencer.

Tá už bola v tom čase platonicky zamilovaná do princa. Podľa jej spolužiakov z vysokej školy mala dokonca jeho podobizeň vyvesenú nad svojou posteľou v internátnej izbe. Ich prvé stretnutie ju tak doslova omámilo. „Od momentu, keď sa s ním stretla, nerozprávala o ničom inom,'' prezradil zdroj z okolia 19-ročnej študentky, ktorá vtedy ešte netušila, že sa jej týmto vzťahom prevráti život naruby. 

Mohlo by vás zaujímať: Neter princeznej Diany bude mať onedlho svadbu: Berie si tohto muža, ktorý má o 30 rokov viac

Netrvalo totiž dlho a po ani nie niekoľkých týždňoch randenia Dianu Charles požiadal o ruku. Nejednalo sa však o žiadnu prchkú zamilovanosť a neuváženosť, práve naopak. Charles mal už po 30-tke a kráľovské povinnosti, ale aj samotná kráľovná, naňho tlačili, aby začal konečne viesť usporiadanejší život. Mysleli si, že Diana je tým, čo kráľovská rodina skutočne potrebuje - mladé, nevinné dievča bez škandálov, ktoré svojho manžela miluje viac, než samú seba...

 

- Najčítanejšie -