Presunúť na hlavný obsah

Diana mala v deň svadby pás užší ako 7-ročné dievčatko: Čo všetko obetovala za život princeznej v monarchii?

Zahraničné celebrity

Jej život po boku princa Charlesa si vyžadoval množstvo odriekania. Čoho všetkého sa musela Diana vzdať a ako ju to poznačilo?

Chudla tak rapídne, že svadobné šaty jej niekoľkokrát prešívali

Keď sa 20 ročná Diana Spencer vydávala za korunného následníka trónu, princa Charlesa, ešte vôbec netušila, čo všetko ju po boku tohto muža čaká a s čím bude musieť emočne bojovať. Hoci tlak, ktorý bol na ňu od začiatku vyvíjaný bol enormný, ona sa s tým snažila vyrovnať a byť dokonalou.

Princezná, ktorá sa tak v extrémne krátkom čase, stala miláčikom Britov a získala si srdcia ľudí po celom svete, po vstupe do kráľovskej rodiny skutočne trpela. Jej túžba po dokonalosti sa premenila na posadnutosť a snažila sa vyzerať čo najlepšie. A to len kvôli jednej veci. 

Veľmi krátko pred svadbou absolvoval princ Charles pracovnú návštevu Nového Zélandu a Austrálie a Diana tak ostala v paláci bez neho a utápala sa v depresiách. Áno, bolo to v čase, keď ešte ani len neboli svoji. Už vtedy totiž Diana tušila, že pre Charlesa nie je jedinou. Vedela, že princ má veľkú slabosť na Camillu. No nedokázala sa s ním o tom porozprávať otvorene a tak robila všetko preto, aby vyzerala čo najlepšie a srdce budúceho kráľa, si získala celé práve ona.

To sa podpísalo najmä na jej vzhľade a postave. Tesne pre svadbou, odmietala jesť úplne, trpela anorexiou a neskôr aj bulímiou. Dizajnérka, ktorá jej šaty navrhovala, hovorila, že chudla tak rapídne, že šaty prešívali viac ako jedenásťkrát. 

Od začiatku cítila nátlak z každej strany

Okrem toho, že vedela, že muž, ktorého si vzala ju nemiluje, mala množstvo povinností. Musela vyzerať za každých okolností absolútne bezchybne a rovnako sa mala aj správať. S požiadavkami ju nešetrila ani samotná kráľovná Alžbeta II., ktorá od nej vyžadovala aby okamžite otehotnela a ako prvý sa mal narodiť syn. Aj keď si to zo začiatku sama princezná nepripúšťala, toto všetko sa prejavovalo na jej psychickom zdraví. Diana totiž žila v permanentnom strese a v strachu. 

Mohlo by vás zaujímať: Jedna z najslávnejších modeliek súčasnosti: Toto je dôvod, prečo je Alexis Ren neznámou, ale predsa hviezdou

Obvod jej drieku bol menej ako 58 centimetrov

Počas svadobného dňa bol Dianin obvod pásu menší ako 58 centimetrov. A ona chudla stále ďalej. Nebola so sebou spokojná. Perfektné telo sa pre Dianu stalo prioritou. Jej dvorný šéfkuchár, dokonca vytvoril stravu, v ktorej sa nenachádzal ani gram tuku, či cukru. Jedla výlučne vegetariánske jedlá, ryby a zeleninu. Dokonca aj ovociu sa vo veľkej miere vyhýbala. No a každý deň venovala aspoň dve hodiny cvičeniu. Nedala dopustiť na beh, jogging, plávanie, či prechádzky s deťmi. Diane sa z týchto problémov, podarilo definitívne dostať až po tom, čo sa s princom rozviedla.

Ukážku všetkých fotiek nájdete aj v našej galérii.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus