Presunúť na hlavný obsah

Diana mala v deň svadby pás užší ako 7-ročné dievčatko: Čo všetko obetovala za život princeznej v monarchii?

Zahraničné celebrity

Jej život po boku princa Charlesa si vyžadoval množstvo odriekania. Čoho všetkého sa musela Diana vzdať a ako ju to poznačilo?

Chudla tak rapídne, že svadobné šaty jej niekoľkokrát prešívali

Princezná, ktorá sa tak v extrémne krátkom čase, stala miláčikom Britov a získala si srdcia ľudí po celom svete, po vstupe do kráľovskej rodiny skutočne trpela. Jej túžba po dokonalosti sa premenila na posadnutosť a snažila sa vyzerať čo najlepšie. A to len kvôli jednej veci. 

Veľmi krátko pred svadbou absolvoval princ Charles pracovnú návštevu Nového Zélandu a Austrálie a Diana tak ostala v paláci bez neho a utápala sa v depresiách. Áno, bolo to v čase, keď ešte ani len neboli svoji. Už vtedy totiž Diana tušila, že pre Charlesa nie je jedinou. Vedela, že princ má veľkú slabosť na Camillu. No nedokázala sa s ním o tom porozprávať otvorene a tak robila všetko preto, aby vyzerala čo najlepšie a srdce budúceho kráľa, si získala celé práve ona.

To sa podpísalo najmä na jej vzhľade a postave. Tesne pre svadbou, odmietala jesť úplne, trpela anorexiou a neskôr aj bulímiou. Dizajnérka, ktorá jej šaty navrhovala, hovorila, že chudla tak rapídne, že šaty prešívali viac ako jedenásťkrát. 

Od začiatku cítila nátlak z každej strany

Okrem toho, že vedela, že muž, ktorého si vzala ju nemiluje, mala množstvo povinností. Musela vyzerať za každých okolností absolútne bezchybne a rovnako sa mala aj správať. S požiadavkami ju nešetrila ani samotná kráľovná Alžbeta II., ktorá od nej vyžadovala aby okamžite otehotnela a ako prvý sa mal narodiť syn. Aj keď si to zo začiatku sama princezná nepripúšťala, toto všetko sa prejavovalo na jej psychickom zdraví. Diana totiž žila v permanentnom strese a v strachu. 

Mohlo by vás zaujímať: Jedna z najslávnejších modeliek súčasnosti: Toto je dôvod, prečo je Alexis Ren neznámou, ale predsa hviezdou

Obvod jej drieku bol menej ako 58 centimetrov

Počas svadobného dňa bol Dianin obvod pásu menší ako 58 centimetrov. A ona chudla stále ďalej. Nebola so sebou spokojná. Perfektné telo sa pre Dianu stalo prioritou. Jej dvorný šéfkuchár, dokonca vytvoril stravu, v ktorej sa nenachádzal ani gram tuku, či cukru. Jedla výlučne vegetariánske jedlá, ryby a zeleninu. Dokonca aj ovociu sa vo veľkej miere vyhýbala. No a každý deň venovala aspoň dve hodiny cvičeniu. Nedala dopustiť na beh, jogging, plávanie, či prechádzky s deťmi. Diane sa z týchto problémov, podarilo definitívne dostať až po tom, čo sa s princom rozviedla.

Ukážku všetkých fotiek nájdete aj v našej galérii.

- Najčítanejšie -