Presunúť na hlavný obsah

Takto sa zmenil život kráľovnej v izolácii: Čoho všetkého sa Jej veličenstvo muselo vzdať?

Zahraničné celebrity

Inak mimorriadne aktívna kráľovná Alžbeta II. prežíva aktuálne náročné obdobie. Vzhľadom na svoj vek sa musela stiahnuť do izolácie a jej život sa zásadne zmenil.

Jej život sa od základom zmenil

V týchto chvíľach preto museli opustiť Buckinghamský palác a odišli spolu do sídla vo Windsore. Urobili to ešte pred tromi týždňami, teda skôr ako bol Covid - 19, diagnostikovaný u jej syna princa Charlesa. 

93-ročná panovníčka je sa však cíti dobre a je v poriadku. So synom a ostanými členmmi rodiny je však v kontakte a denne si telefonujú. Vo svojom vyjadrení sama však vyhlásila a priznala, že izolácia jej nebola príliš po vôli. Avšak veľmi dobre si uvedomuje si jej dôležitosť. 

Do obdobia pandémie bola totiž kráľovná veľmi aktívna, zúčastňovala sa stále mnohých pracovných návštev, prijímala v paláci ľudí, riešila charitatívne projekty, chodila na verejnosť a riadila všetko potrebné. Okrem toho sa venovala aj svojim pravnúčatám, ktoré jej veľmi chýbajú. Nevideli sa totiž už viac ako mesiac. 

Takto aktuálne prežíva dni

Uvedomuje si, že nielen ona sama, ale aj ľudia znášajú celú situáciu veľmi ťažko. Preto sa k verejnosti rozhodla prihovoriť. Na samotnom nakrúcaní bol len jeden kamaraman, ktorý mal na sebe potrebné ochranné vybavenie, aby obľúbenej panovníčke nič nehrozilo. V mimoriadnom televíznom prejave, dala najavo vďaku zdravotníkom v prvej línii boja proti infekcii, ale aj ľudôm, ktorí sa správajú zodpovedne a zostávajú doma. Je si vedomá, že len tak dokážeme chhrániť tých najzranitelnejších. 

"Dnes mnoho ľudí opäť pociťuje bolesť kvôli odlúčeniu od tých, ktorých majú radi. A teraz, hlboko v duši vieme, že je to tá správna vec. Zase sa však stretneme," odkázala kráľovná ľuďom na konci asi šesťminútového príhovoru.

Bol to len jej piaty televízny prejav, s ktorým počas svojej vlády vystúpila. Naposledy to bolo v roku 2002 po smrti kráľovnej matky.

- Najčítanejšie -