Presunúť na hlavný obsah

10-bodová detoxikačná rutina najznámejšej modelky: Wow, táto kráska má 56 rokov, verili by ste tomu?

Zahraničné celebrity

Elle MacPherson má 56 rokov a stále vyzerá dokonalo. Nie je to však náhoda. Už niekoľko rokov sa zásadne drží detoxikačného plánu, ktorý ju udržuje vo forme.

Ikona

Modelka, ktorú pozná celý svet. Takmer štyri dekády sa Elle MacPherson drží na vrchole popularity. Strieda prehliadku za prehliadkou, naďalej fotí kampane a pózuje pre magazíny. A veď prečo nie. Veď stále má čo ponúknuť. Elle vyzerá priam dokonalo. No nemá to zadarmo. Je si vedomá, aká je konkurencia v dnešnej dobe nekompromisná, a tak sa udržiava vo forme vďaka detoxikačnému plánu, ktorý sa jej už roky osvedčuje. Aké sú teda je tipy a odporúčania?

1. 

Ráno začína svojou pravidelnou rutinou - filtrovaná voda, 2 čajové lyžičky zeleného superelixíru s obsahom púpavy, ktorý vypije nalačno. Táto zmes pomáha vyplavovať toxíny z pečene a dokonalo prečistí orgány.

Prečítajte si: Najznámejšie sestry Kendall a Kylie Jenner sa nedelia len o značku oblečenia, ale aj o chlapov

2. 

Klasika, o ktorej sa píše všade, no stále je akosi ignorovaná. No Elle nedá na ňu dopustiť. Denne vypije 2 litre vody. Pozor, nie v tej v plastoch. Okrem toho, že chce pomáhať životnému prostrediu, šetrí aj svoje telo. Pije doma filtrovanú vodu, ktorá v sebe nemá žiadne chemikálie. 

3. 

Ombedzujte potraviny, ktoré sú bohaté na glutaman. Ten veľmi zaťažuje vašu pečeň. Jednoduchá rada, ktorú keď počúvnete, sami spozorujete rozdiel už po pár dňoch. 

4. 

Jedna káva denne. To je ďalšia rada od Elle. Neviete si to predstaviť? No tak by ste mali. Veď sa len pozrite na známu modelku. Evidentne to má nejaký dopad. Kávu si zásadne vypije hodinu pred alebo po jedle, lebo inak kofeín zabraňuje vstrebávaniu sa niektorých prospešných látok do nášho tela. 

5.

Nie všetky tuky sú zlé. A nie všetky by ste mali vynechať. Len ich nahraďte. Ďalší tip, ktorý má svoje opodstatnenie. Namiesto balených polotovarov, margarínu, keksíkov siahnite radšej po avokáde, olivovom alebo rybom oleji.

Mohlo by vás zaujímať: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

6. 

Využívajte rastlinné bielkoviny. Keď vymeníte, alebo aspoň obmedzíte živočíšne jedlá a nahradíte ich vegánskými alebo vegetariánskymi, vaše telo sa vám časom poďakuje. Vďaka tomu znížite množstvo toxínov vo vašom tele.

7.

Nie je to len o jedle. Dôležitý je i pohyb. Robte kardio cvičenie 4krát týždenne. Nie je to dobré len na vaše svaly, rovnako tak to ocení aj vaša pečeň.

8. 

Obmedzte alkohol. Bez toho samozrejme žiadny detox nie je 100%-tný a vy len strácate čas. Vyskúšajte pár týždňov bez čo i len jedného pohárika denne. Možno vám spočiatku vínku k večeri bude chýbať, ale neskôr si na to tak navyknete, že si na žiadny alkohol nespomeniete. 

9.

Rovnako, ako alkohol, aj lieky by mali byť obmedzené. Nemusíte na každý problém užívať tabletku (v prípade, že to nie je život ohrozujúce). Hľadajte alternatívy. Raďte sa s odborníkmi. Lieky by nemali byť dennou súčasťou. Začnite banalitami - pitný režim, cvičenie, meditácia - trio, ktoré sa osvedčilo aj Elle.

10.

Zelená má zelené. Všetky zelené nápoje či potraviny sú povolené. Jedno zdravé smoothies denne, ktoré vymeníte za jeden chod, by malo byť oddnes samozrejmosťou. 

Tak čo, idete do toho?

Neprehliadnite: 5 stravovacích chýb a riešení, ako to zmeniť: Keď sa začnú vaše proporcie meniť, okolie sa vždy pýta, čo ste urobili

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus