Presunúť na hlavný obsah

Ak zmeníte tieto tri veci, celulitída vás bude obchádzať oblúkom: Odborník na výživu jasne definoval, v čom robíme chybu

Chudnutie a diéty

Aj vy stále bojujete s pomarančovou pokožkou a neviete sa jej zbaviť napriek tomu, že cvičíte? Možno robíte jednu z troch chýb, ktoré sú za to zodpovedné.

Strašiak menom celulitída

Celulitída je strašiakom azda každej ženy. Vzniká najmä ako dôsledok nedostatku pohybu, fajčenia, sedavého zamestania, nevhodného stravovania, hormonálnymi zmenami, no aj genetickou predispozíciou. Ak však pretrváva aj napriek tomu, že cvičíte, chyba môže byť niekde inde. Pozrite sa, prečo sa jej aj napriek úsiliu a obmedzovaniu nevieme mnohokrát zbaviť. Tento problém treba totiž riešiť komplexne a to si veru mnohé z nás nerady priznávame. 

Prečítajte si aj: Ľudia boli kedysi oveľa šťastnejší a spokojnejší: Držali sa totiž tejto zásady, z ktorej neupúšťali

”Základ pri boji s celulitídou určite tvoria dobré stravovacie návyky a vhodné pohybové aktivity. Kombinácia posilňovania a aeróbneho cvičenia môže pomôcť vybudovať kvalitnú svalovú hmotu s minimom tukov, zlepší sa výzor vašej pokožky, bude pevnejšia a napnutejšia. Zlepší sa váš svalový tonus a zamedzíte tým vznikajúcemu priestoru v podkoží a celulitída bude postupne miznúť,” vysvetľuje online tréner a odborník na výživu Kamil Machálek

Týchto troch chýb sa najčastejšie dopúšťame podľa odborníka

1. Neprimeraný silový tréning

Nadmerné preťažovanie svalov silovým tréningom môže v pokožke vyvolať deformácie a  vylučovanie kyseliny mliečnej, ktorá hladkému vzhľadu neprospieva. Ideálne sú preto cviky s vlastnou váhou, kardio, rôzne typy naťahovacích a strečing, cvičenie jogy a fyzioterape­utické cvičenia.

2. Nesústredíme sa na telo ako celok

Mnoho žien cvičí len špecializované “anticelulitídne” cviky len na problémové časti tela. Je to jedna zo závažných chýb. Precvičovať by sa malo celé telo. Podporíte spevnenie všetkých svalových vlákien, ktoré sa postarajú o intenzívnejšie spaľovanie tuku v celom tele, čo bude mať za následok, že vytvoríte nepriaznivé prostredie pre vznik celulitídnych oblastí.

3. Nesprávny pitný režim

"Nesprávny pitný režim je častou príčinou vzniku celulitídy. Nesprávny pitný režim spôsobuje to, že sa vodný metabolizmus zastaví a v tele sa začne nadmerne zadržiavať voda. Správnym pitný režim celulitídu ľahšie odstraňuje a preto nepodceňte ani túto časť zdravého životného štýlu."

Práve tieto tri veci sú podľa online trénera a odborníka na výživu Kamila Machálka najviac problematickými.

Mohlo by vás zaujímať: Neseďte len tak nečinne! Online kurzy, ktoré vám pomôžu rozvíjať sa aj z pohodlia domova

Toto by ste si mali osvojiť:

  • obmedzte kávu, alkohol, bublinkové a sladené nápoje, fajčenie na absolútne minimum
  • pridajte do stravy citrusy, ovsené vločky, chilli
  • redukujte denný príjem rafinovaného cukru
  • pite dostatočné množstvo čistej neperlivej vody

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus