Presunúť na hlavný obsah

Neseďte len tak nečinne! Online kurzy, ktoré vám pomôžu rozvíjať sa aj z pohodlia domova

Kariéra

Pripadá vám, že nemáte počas tejto karantény čo robiť? Využite váš voľný čas naplno a vyskúšajte si spraviť jeden z kurzov. Kedy, ak nie teraz?

Kurz anglického jazyka 

Ak si chcete zlepšiť svoje znalosti angličtiny a stať sa profíkom, naskytla sa vám príležitosť, aká sa len tak nevidí. Americké veľvyslanectvo na Slovensku totiž ponúka bezplatný online kurz zameraný pre ľudí, ktorí už ovládajú ako také základy. Vybrať si môžete z niekoľkých kategórií, podľa toho, v akom odvetví plánujete svoju angličtinu rozvíjať. Okrem toho, že je celý kurz bezplatne, je veľkou výhodou aj jeho prehľadnosť a nepochybne aj fakt, že vám všetky materiály budú k dispozícii aj po skončení kurzu. Prhlásiť sa môžete na stránke amerického veľvyslanectva.

Neprehliadnite: Multipotenciál môžete byť aj vy: Ovládate viac než jednu schopnosť tak, že sú iní ochotní vám za ňu slušne zaplatiť?

Naučte sa kódovať

Po kódovaní a práci s internetom je čoraz väčší dopyt. V dobe, v ktorej zažíva online svet čoraz väčší nárast, sa niet čomu čudovať. S Codeacaddemy sa vďaka jednoduchým tutoriálom môžete z pohodlia domova naučiť základy kódovania. Ak nebodaj objavíte svoj skrytý talent alebo vás táto práca bude baviť, pomocou interaktivných nástrojov, ktoré má portál v ponuke, sa dokonca môžete stať aj expertkou.

Vzdelávacie diskusie

Organizácie Nexteria, I AMbitious či Zmudri.sk sa spojili, aby študentom a ľuďom, ktorí sa popri denných aktivitách rozhodli vzdelávať aj mimo učebných osnov, priniesli veľmi zaujímavý online formát. Prostredníctvom diskusií, ktoré sú vysielané na ich facebookovej stránke, prinášajú zaujímavé rozhovory a témy, ktoré mladým ľuďom rozširujú obzory a zároveň sú skvelým pomocníkom pre tých, ktorí sa vidia na líderských pozíciach. 

Prečítajte si aj: Work life balance ako náboženstvo novej doby. Ako sa neprepracovať a milovať svoju prácu?

Základy psychológie a pedagogiky

Keď plánujete kariéru v oblasti psychológie alebo detskej pedagogiky, máme pre vás kurzy, ktoré rozhodne oceníte. Portál V lavici ponúka online seminárne vzdelávanie, na ktorého konci získate nielen cenné materiály od špičkových odborníkov, ale aj osvedčenie o absolvovaní kurzu. Výhodou týchto seminárov je nepochybne aj možnosť interagovať a pýtať sa konkrétne na veci, ktoré zaujímajú vás. V prípade, že by ste kurz nestihli sa vám dokonca ponúka možnosť opätovného prehratia záznamu.

Naučte sa matematiku či fyziku

Nie, nie je to vtip. Ak máte pocit, že ste napriek vášmu potenciálu logické predmety príliš odflákli, je dokonalý čas napraviť to. Ak je vaša angličtina na pokročilej úrovni, rozhodne by ste mali navštíviť portál Udacity ktorý ponúka tento typ kurzov, bez ohľadu na to, na akom leveli sa nachádzate. A to všetko priamo z vášho gauča.

Mohlo by vás zaujímať: Vlastnosť, ktorá vám pomôže získať prácu snov: Vďaka tejto maličkosti budete mať od ostatných navrch

Duolingo

O populárnej aplikácii ste zrejme počuli ešte dávno pred karanténou, no teraz je najvyšší čas poriadne sa jej začať venovať. Na výber máte okrem angličtiny aj rozšírené svetové jazyky, akými sú španielčina, nemčina, francúzština či ruština. Jediné, čo vám stačí, je každý deň kliknúť si zeleného vtáčika a vyplniť zopár úloh, ktoré vám nezaberú viac než 10 minút. Práve pre tento jednoduchý štýl je aplikácia jednou z najobľúbenejších na svete...a ešte netreba zabudnúť na fakt, že je absolútne zadarmo!

- Najčítanejšie -