Presunúť na hlavný obsah

Nedokážete sa vzdať cukru? Týchto 5 dôvodov odborníka vás presvedčí, naštartujete metabolizmus aj imunitu

Zdravie

Aj vy nedokážete odolať zmrzline, koláčikom, či čokoláde? Pozrite sa, čo všetko sa s vašim telom stane, ak sa ho dokážete vzdať!

Všetci vieme, že rafinovaný cukor v nadmernom množstve má na naše telo negatívny dopad. A navyše je vysoko návykový, hoci si to mnohokrát nechceme priznať. Pozrite sa spolu s nami, čo taký malý detox, kedy ho zo svojho jedálnička vylúčime, dokáže s našim telom urobiť. Verte že budete milo prekvapené a inšpiruje vás to, aby ste sa k tomu konečne odhodlali.

Prečítajte si: Slovenské superpotraviny, ktoré dokážu chrániť naše zdravie: Nechýbajú vám v domácnosti?

1. Schudnete

“Tušili ste že zvýšená hladina inzulínu v krvi je hlavnou príčinou problematického tuku na bruchu a jeho náročnej eliminácie? Práve preto, ak ho zo svojho jedálnička vynecháte, postupne sa pri aktívnom cvičení začnete zbavovať takto uloženého podkožného tuku oveľa efektívnejšie. Samozrejme v prvej fáze dochádza k odvodneniu organizmu, no nič to nemení na fakte, že chudnúť budete oveľa rýchlejšie,vysvetľuje výživový poradca Emil Gajdoš.

2. Naštartuje sa imunita

Nedostatočná funkcia imunitného systému sa môže prejavovať najmä celkovým pocitom únavy, bolesťami kĺbov, opakovanými bakteriálnymi, vírusovými ochoreniami, zníženým počtom bielych krviniek, zvýšenou vnímavosťou k nádorovým ochoreniam. Odborník radí skutočne eliminovať príjem potravín s vysokým glykemickým indexom na minimum a to cukor v akejkoľvek podobe, vrátane sladaných nápojov či bielej múky. Práve toto totiž dokáže znovu naštartovať náš metabolizmus a imunitný systém.

3Odstránia sa výkyvy nálad

Odstránením alebo veľkým znížením objemu cukru vo vašej stravedokážete stabilizovať svoje nálady. A to naozaj v značnej  a veľmi významnej miere. Je to preto, lebo ak pravidelne prijímate cukor a náhodou jeho hladina u vás prudko klesne, vyvoláva to podráždenosť a stavy úzkosti. A logicky ak si telo od tejto pomyslenje "drogy" odvykne, budú vás takéto situácie obchádzať.

Neprehliadnite: Robila som 100 drepov denne celý mesiac, no žiadny efekt to neprinieslo: Urobila som jednu zásadnú chybu

4. Zlepší sa vám spánkový režim

Práve konzumácia rafinovaného cukru je zodpovedná za to že máme zväčša chuť na poobedný spánok. A zároveň sa aj jeho prijímaním uvoľňuje hormón kortizol, ktorý narušuje spánok. Takže pokiaľ sa ráno budíte dolámaný a cez dňa cítite únavu a vyčerpanie skúste skutočne vynechať cukor zo svojho jedálnička. Uvidíte že po pár dňoch budete cítiť príval enegie a popoludnie zvládnete aj bez kávy

5. Eliminujete vznik akné

"Je dokázané, že cukor v našom tele pôsobí skôr pro-zápalovo a áno, môže byť príčinou vzniku akné. Už len ak na 10 dní znížite jeho príjem, uvidíte na pleti výsledky a po mesiaci je efekt naozaj skvelý. Mnoho mojich klientiek nedá na toto dopustiť. Takže jeho eliminácia má aj veľký vplyv na vonkajšiu krásu. Samozrejme, okrem vnútorných benefitov, ktoré sú nepopierateľné," dodáva výživový poradca Emil Gajdoš.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus