Presunúť na hlavný obsah

Tieto zmeny v kráľovskej rodine spôsobil koronavírus: Ako pandémia ovplyvňuje život najvplyvnejšej rodiny Británie?

Zahraničné celebrity

Covid-19 neobchádza ani kráľovskú rodinu. Pozrite sa spolu s nami, v akej miere ovplyvnil život a vzťahy členov britskej monarchie.

Mimoriadne aktívna Kate a William

Aj keď sa celá situácia vo svete vzhľadom na koronavírus vyostruje, kráľovská rodina funguje takmer v rovnakom režime ako predtým. Teda najmä Kate a William sa snažia pracovať možno o niečo intenzívnejšie. Svoje verejné vystúpenia a návštevy zatiaľ neprerušujú, pokračujú v tom čo mali plánované. Pokiaľ ide o zahraničné cesty tie samozrejme vynechávajú, no v Londýne robia, čo môžu.

Na celú situáciu pozerajú realisticky, no zároveň sa snažia vidieť veci v tom lepšom svetle. Kate sa naďalej venuje vo veľkom charitatívnej činnosti, trávi veľa času s opustenými deťmi a princ William dokonca nezabúda aj na svoje koníčky.

Čítajte tiež: Kráľovská rodina a opatrenia proti koronavírusu: Ako to prežíva budúci následník trónu princ William s Kate a rodinou?

Potvrdený Covid - 19 u obľúbeného princa

71-ročný následník trónumal potvrdený pozitívny test na koronavírus. Aktuálne je v domácej karanténe spolu s manželkou vojvodkyňou Camillou. U nej boli výsledky testu negatívne. Samotný princ sa však cíti v poriadku, má len mierne príznaky ochorenia a vo všeobecnosti je podľa lekárov jeho zdravotný stav dobrý. Dokonca pracuje z domu a venuje sa svojim povinnostiam aspoň na diaľku.

Avšak samotné potvrdenie ochorenia u princa sa nieslo v duchu veľkej kritiky verejnosti.  Ide o to, že v Škótsku, kde sa princ s manželkou momentálne nachádzajú, sa testuje naozaj vo vážnych prípadoch, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu. A to prípad Charlesa nebol. Preto mu je vyčítanéže išlo o prednostné vyšetrenie kvôli jeho postaveniu

Mohlo by vás zaujímať: Chiara Ferragni vyzbierala za 24 hodín vyše 3 milióny eur na pomoc proti koronavírusu: Ona sama prispela veľkou sumou!

Izolovaná kráľovná

Kráľovná Alžbeta II. pre svoj vek patrí do rizikovej skupiny, rovnako ako jej 98-ročný manžel, princ Philip. Momentálne sa spolu nachádzajú vo svojom sídle vo Windsore, kam odišli pred dvomi týždňami. 93-ročná panovníčka je sa však cíti dobre a je v poriadku. So synom a ostanými členmmi rodiny je však v kontakte a denne si telefonujú. Priznávaže izolácia jej nebola príliš po vôli, no uvedomuje si jej dôležitosť. Najviac jej chýbajú pravnúčatás ktorými sa nevidela už takmer mesiac

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus