Presunúť na hlavný obsah

Kráľovská rodina a opatrenia proti koronavírusu: Ako to prežíva budúci následník trónu princ William s Kate a rodinou?

Zahraničné celebrity

Ani britská kráľovská rodina nie je chránená voči pandémii, ktorá momentálne trápi celú Európu. Koronavírus sa šíri po celom svete a je možné, že sa mu nevyhla ani prominentná škola, ktorú navštevujú dve staršie deti Kate Middleton a princa Williama. Ako celú situáciu prežíva budúci následník trónu s rodinou?

Kata a William prežívajú toto obdobie celkom v pokoji

Hoci situácia po celom svete je kritická, britská vláda doposiaľ neurobila take zásadné opatrenia ako zvyšné európske štáty. Dokonca aj kráľovská rodina funguje takmer v rovnakom režime ako doposiaľ. Najmä Kate a William sa snažia pracovať možno o niečo intenzívnejšie.

Ich primárnym cieľom je teraz totiž pomôcť najzraniteľnejšej skupine obyvateľsta. Tým, že sami nepatria do ohroznej skupiny, robia čo je v ich silách. 

Podporujú opatrenia, osvetu. Čo sa však týka napríklad niekoľkých záhradných osláv, ktoré boli v Buckinghamskom paláci plánované, tak tie zrušili. Svoje verejné vystúpenia a návštevy však neprerušujúidú podľa plánu. Samozrejme zahraničné cesty vynechávajú, no v Londýne robia, čo môžu. Sami sa na svet pozerajú realisticky, no snažia sa vidieť veci v tom lepšom svetle.

Mohlo by vás zaujímať: Naplní nová Bond Girl očakávania fanúšikov? Vďaka tomuto je vo výhode oproti ostatným hviezdam

Vlastné deti chránia, no oni sa venujú povinnostiam

Čo sa však týka ich ratolestí, predsa len sú o niečo opatrnejší.  Koronavírus sa šíri po celom svete a je zrejmé, že sa mu nevyhla ani prominentná škola, ktorú navštevujú George a Charlotte. Hovorca školy sa pre The Guardian vyjadril jasne. 

„V súčasnosti máme veľmi malý počet študentov, ktorí vykazujú tieto symptómy. Avšak momentálne aj podľa rád vlády zostávajú doma, kde čakajú na výsledky svojich testov.“

Keď to kráľovská rodina zistila, rozhodla sa konať a nechať Georga a Charlotte pre istotu za dverami paláca. Samozrejme aj s ohľadom na prababičku, kráľovnú Alžbetu II. princa Philippa a starého otca, princa Charlesa. Tí už totiž patria do rizkovej skupiny, vzhľadom na vek.

Prečítajte si: Seriál The Crown o kráľovskej rodine na Netflixe končí: Príbehy vojvodkýň Kate a Meghan už neuvidíme, viete prečo?

Kráľovná sa sťahuje do úzadia, princ Charles pristupuje k opatreniam tiež

Kým začiatkom marca kráľovná ešte príjmala politikov a aktívne pracovalazmena nastala v posledných dňochVzhľadom na epidémiu nového koronavírusu, samotná kráľovná Alžbeta II., prijíma preventívne opatrenia. Uvedomuje si nebezpečenstvo, ktoré predstavuje epidémia a to najmä u ľudí starších ako 70 rokov. 

Práve preto v posledných dňoch opustila Buckinghamský palác a previezli ju aj s manželom na hrad Windsor. Momentálne však ide len o dočasné riešenie. Ak sa celá situácia ohľadom koronavírusu vyostrí, pristúpia na prísnejšiu izoláciu na panstve Sandringham.

- Najčítanejšie -