Presunúť na hlavný obsah

Život v kráľovskom paláci očami asistentky Jej veličenstva: Ako to vyzerá v súkromí a ktorý člen je najkomplikovanejší?

Zahraničné celebrity

Pracovať pre kráľovskú rodinu je snom mnohých. Je to však skutočne také rozprávkové, ako sa na prvý pohľad môže zdať? Asistentka kráľovnej prezradila, ako to v paláci chodí aj to, kto má najbizarnejšie požiadavky.

Život kráľovskej rodiny nie je vždy taký idylický ako sa môže na prvý pohľad zdať. Je totiž regulovaný rôznymi pravidlami a povinnosťami, ktoré v značnej miere ovplyvňujú aj fungovanie jej členov. Čo však vlastne najváženejšia rodina monarchie robí celý deň a ako sa jej členovia správajú mimo verejnosti a svetiel reflektorov?

Stále vyťažená kráľovná

Ak ste si mysleli, že kráľovná je skôr už len akousi postavičkou, ktorá na chod všetkého dozerá z úzadia, mýlite. Stále je mimoriadne aktívna. "Pravidelne hostí hlavy štátov, zúčastňuje sa diplomatických ciest, každoročne otvára zasadnutia parlamentu, udeľuje rytierske tituly.  Ako hlava anglikánskej cirkvi tiež menuje jej hodnostárov. No a čo možno nevie každý, je hlavnou veliteľkou ozbrojených síl. To v praxi znamená ďalšie povinnosti a stretnutia."

"Okrem toho navštevuje školy, chodí na rôzne recepcie. To všetko s podporou manžela, princa Filipa, ktorý pri nej stál za každých okolností. V súkromí je vraj veľmi tichá, pragmatická, perfekcionistická, no zároveň aj milá. Je patrónkou viac ako 600 dobročinných organizácií," prezradila pre The Insider jej hlavná asistentka. 

Najusporiadanejší život vedie práve princ William a vojvodkyňa Kate Middleton. Napriek tomu, že sú súčasťou kráľovskej rodiny, snažia sa aj so svojimi tromi ratolesťami viesť normálny život. Dokonca dvojica celkom dlhý čas odmietala čo i len pestúnku, lebo verili tomu, že starostlivosť o najmenších členov rodiny, zvládnu aj bez pomoci. Mimo toho, že majú svoju "Marry Poppins" ako pestúnku familiárne volajú, nič výsostne špecifické od personálu nevyžadujú. Narozdiel od otca princa Williama. 

Neprehliadnite: Aj s deťmi sa môžete dostať do formy: Sexi Mathilde Goehler nedá na tieto balančné cviky s dcérkou dopustiť

Prečítajte si: Mal si s ňou užívať medové týždne, on volal expriateľke. Čo sa dialo počas svadobnej cesty Diany a Charlesa?

Svojský princ Charles

Princ Charles absolvuje s manželkou Camillou množstvo medzinárodných ciest, angažuje sa v charitatívnej činnosti, zapája sa do vedecko-technologického výskumu, pravidelne navštevuje výskumné laboratóriá, uhoľné bane, rôzne továrne alebo stavby s cieľom prispieť k zlepšeniu britského priemyselného života. No práve on je vraj zo všetkých členov kráľovskej rodiny tým najviac komplikovaným.

„Jeho pyžamo musí byť každé ráno vyžehlené, dokonca sa žehlia i jeho šnúrky do topánok. Zátka do vane musí byť v kúpeľni položená na špeciálnom mieste a voda vo vani môže mať len mierne vlažnú teplotu, ideálne okolo 37 stupňov. A jeho komorníci mu musia každé ráno vytlačiť zubnú pastu na kefku.“ Hoci pracovať v paláci vyzerá ako job snov, nie vždy to tak aj je. Všetko je o uhle pohľadu samozrejme a ľudia, ktorí túto prácu robia, to veľmi dobre vedia.  

- Najčítanejšie -