Presunúť na hlavný obsah

Kontroverzný život princa Charlesa nenápadne menil britskú monarchiu: Čo vyplávalo na povrch s odchodom princa Philipa?

Zahraničné celebrity

Hoci bol princ Philip, vždy tak trochu v úzadí, v britskej monarchii bol jedným z najvýznamnejších a najláskavejších mužov. Spravodllivosť a pokora, boli jeho veľkou devízou. A princ Charles, to dobre vedel, hoci mnohokrát konal, v rozporoch presvedčení svojho otca.

Život princa Charlesa, nespĺňal úplne predstavy britskej kráľovskej monarchie

Už po tom ako sa oženil s princeznou Dianou sa začali objavovať aspekty, ktoré vzbudzovali v celej rodine napätie, nervozitu a neistotu. Hoci bola kráľovská rodina synonymom dokonalosti a vzorom pre ostatných, odrazu začínala byť táto stránka, skutočne krehká. Čoraz častejšie sa totiž na povrch dostávali veci, ktoré mohli samotnú monarchiu, v očiach verejnosti, dostať na úplné dno. A bolo len v rukách jej členov, ako sa k tomu postavia.

Prečítajte si: Vybrala sa duchovnou cestou. Vdova po Hughovi Hefnerovi už nechce byť považovaná za zlatokopku

Hoci dnes už vieme, že Diana a Charles neboli pre seba stvorení, ich manželstvo spôsobilo v jasne konzervatívnej rodine, doslova malý prevrat. Dodnes sa spája s nevypovedanými tajomstvami, neverou, klamstvami, nedôverou.

No to dovtedy, veru vidieť nebolo v žiadnej oblasti. Charles skutočne žil život, s akým jeho matka a otec nesúhlasili. I keď doteraz sa vždy hovorilo o tom, že problematickým článkom bola princezná Diana, po smrti otca princa Charlesa, sa objavujú aj nové fakty. Práve on bol tým mužom, v ktorom mala Diana, v čase najväčšej krízy, so svojim manželom obrovskú podporu.

"Nedokážem si predstaviť, že by niekto s rozumom opustil teba a išiel za Camillou. Neschvaľujeme, aby ste mali milencov. Charles bol skutočne prízemný a hlúpy, keď riskoval všetko s Camillou, obzvlášť v pozícii, v akej je. Nikdy sa nám ani len nesnívalo, že by ťa mohol pre ňu odpustiť. Táto šanca nám nepripadala do úvahy," napísal v jednom z listov, vojvoda z Edinburghu. 

Mohlo by vás zaujímať: Bella Hadid otvorene o témach, ktoré sú tabu: Aj kríza v živote môže znamenať nový začiatok, mne samej sa to podarilo

Život svojho syna rozhodne neschaľoval, rovnako ako aj niektoré jeho rozhodnutia. Princ Philip dobre vedel, že Charles nemá ani veľmi blízko k synom, minimálne nie tak, ako to mala nastavené Diana. Tá by sa pre Williama a Harryho obetovala v akomkoľvek ohľade, no bolo mu jasné, že o vlastnom synovi by to povedať nemohol. Napriek tomu, mu to nikdy nepovedal nahlas. Snažil sa byť podporujúcim, chápajúcim a motivujúcim, prvkom v tomto smere. 

Princ Philip patril jednoznačne medzi najvýznamnejších a najláskavejších mužov, v britskej monarchii. Vždy sa snažil o to, aby rodina držala pokope. Bolo to pre neho kľúčové a veľmi dobre si uvedomoval dôležitosť tohto aspektu. Vedel, že všetko je to veľmi krehké, preto vzťahom, medzi jednotlivými členmi, venoval špeciálnu pozornosť. Uvedomoval si rovnako celistvosť samotej monarchie, ktorá sa však odvíja od vzťahu jej jednotlivcov. Preto nebol stotožnený ani s odchodom Meghan a Harryho. No bolo mu jasné, že on sám, ich rozhodnutie neovplyvní. 

"Tak ako neschaľoval rozhodnutia svojho vnuka, no akceptoval ich, snažil sa pochopiť aj život svojho syna, ktorý dejiny monarchie menil od základov. Vždy bol však tým, ktorý miloval a chcel, aby to tak mali nastavené aj ostaní," prezradil pre magazín People, zdroj blízky Buckinghamskému palácu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe