Presunúť na hlavný obsah

Seriál The Crown vykreslil princa Philipa ako neverníka. Ako to však v skutočnosti bolo?

Lifestyle

Upozorňujeme, že tento článok obsahuje spoilery, ktoré by vám mohli prezradiť udalosti v druhej a tretej sérii.

Už od prvej série bolo jasné, že seriál z produkcie Netflix, The Crown, bude mimoriadne úspešným. Na rozdiel od desiatkách dokumentov, ktoré o britskej monarchie vyšli, sa líši inakosťou a pútavým dejom. Kamera zobrazuje život kráľovskej rodiny priamo z paláca so všetkým, čo k tomu patrí. Pochopiteľne sa tak jedná aj o upravenú pravdu a menšie domnienky, ako sa mohli postavy v daných situáciach v skutočnosti cítiť a správať. Bez dramatična, ktoré by zasa nevzniklo vymyslenými scénami, by zrejme dnes nebojoval o Oscara. 

Prečítajte si: Otvorená spoveď Meghan a Harryho o živote v monarchii: Po rokoch odkryli tabu, o ktorom sa často hovorilo

Údajná nevera

Aj keď sa Philip v prvej sérii ukazuje ako milujúci manžel, ktorý sa vzdal svojich titulov, ale aj súkromia preto, aby sa stal manželom svojej milovanej Alžbety, už po niekoľkých častiach sa jeho charakter v snímke prudko mení. Scénaristi sa dokonca chytili starodávneho škandálu, ktorý sa týkal iného osadenstva a prišili ho práve Philipovi. Na konci druhej série sa tak divákovi črtá otázka, či princ Philip skutočne podviedol kráľovnú Alžbetu, zatiaľ čo ona prežívala jedno z najťažších období svojej vlády. 

Seriál zobrazuje neznámu baletku, ktorá má mať pomer s manželom kráľovnej. Táto udalosť sa však napriek obrovskej snahe britských médií nikdy nepotvrdila a preukázala sa len ako klebeta. Faktom však je, že sa špekulovalo, že muž odfotený zozadu je práve Philip. Nekvalitná fotografia však neniesla žiadne charakteristické črty, a tak sa celá fáma uzatvorila len ako špekulácia.

Zlý otec

Ako uvádzajú viaceré zahraničné zdroje, členovia kráľovskej rodiny si čoraz populárnejší seriál sami pozreli. Samotná Alžbeta však pri ňom stratila trpezlivosť. „Kráľovnú vytočilo, že je Filip vyobrazený ako necitlivý otec, ktorý nemá so svojím synom zľutovanie. Rozčuľovala sa najmä na scéne, v ktorej Filip nemá sympatie k rozrušenému Charlesovi počas toho, ako s ním letí do Škótska. Tak sa to jednoducho nestalo,'' prezradil zdroj z blízkeho okolia kráľovskej rodiny.

Aj keď tvorcovia seriálu otvorene priznávajú, že sa jednotlivé scény síce opierajú o občasné výpovede či fakty, mnoho momentov je jednoducho dotvorených scénaristami pre väčší efekt. To sa pochopiteľne nepáči kráľovskej rodine, ktorá verí tomu, že si ľudia túto dôležitú vec neuvedomujú a nevidia to, aký v skutočnosti bol princ Philip. Možno prísnejší, no stále milujúci otec, ktorý chcel pre svoju rodinu len to najlepšie...

Neprehliadnite: Princ Andrew je zapletený do sexuálneho škandálu. Na krku mu visí zneužívanie maloletého dievčaťa

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe