Presunúť na hlavný obsah

Otvorená spoveď Meghan a Harryho o živote v monarchii: Po rokoch odkryli tabu, o ktorom sa často hovorilo

Zahraničné celebrity

Vo veľmi otvorenom rozhovore, ktorý vraj pár pripravoval dva roky, sa rozhodli prezentovať svoje životy a cestu, akú si vybrali. Šokujúci pohľad na život v paláci, obavy o budúcnosť, aj túžba po slobode. To všetko prezradili moderátorskej špičke, Oprah Winfrey.

Umelo vytvorený mediálny boj? 

Princ Harry so svojou rodinou, v januári 2020 oznámili, že chcú vzdať titulov v kráľovskej rodiny. O pár týždňov na to, sa presťahovali do Kanady a následne do USA.

Minulý mesiac, Buckinghamský palác potvrdil, že dvojica sa s kráľovnou Alžbetou II., definitívne dohodla, že sa už ku svojim povinnostiam nevrátia. No a zdá sa, že práve odvtedy, sa medzi kráľovskou rodinou a mladý párom, rozpútal doslova mediálny boj. 

Prečítajte si: Spoznávate na fotografii známu celebritu? V 70-tke popiera zákony prírody, vyzerá rovnako ako pred 40 rokmi

Nedávno sa totiž v britských médiách objavili informácie o tom, že Meghan, mala šikanovať niekoľko zamestnancov buckinghamského paláca a svojím správaním ich doslova zo služieb monarchie vyštvať. Objavili sa výpovede zamestnancov, ktorí v roku 2018, na vtedy novú členku kráľovskej rodiny dokonca podali aj sťažnosť. 

"Náš tím podrobne preskúma okolnosti. Členovia vtedajšieho personálu, vrátane tých, ktorí odišli, budú pozvaní k účasti, aby sme zistili, či je možné sa z nich poučiť,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení. Palác uviedol, že kráľovská rodina si zakladá práve na dôstojnosti a šikanu na pracovisku nikdy netolerovala. 

V období, keď dvojica čakala na príchod prvorodeného syna, sa začali hromadiť správy o tom, ako dlhoroční zamestnanci paláca, vo veľkom opúšťajú svoje pozície. Ako prvý prekvapil svojím odchodom Edward Lane Fox, ktorý pre Harryho pracoval ako súkromný asistent. 

„Nazývajme to pravými slovami. Je to len vypočítavá kampaň založená na klamlivých a škodlivých dezinformáciách. Sme sklamaní snahou médií, hanlivo vykresliť vojvodkyňu zo Sussexu. Meghan je z posledného útoku namiereného proti nej zarmútená a je odhodlaná podporovať tých, ktorí zažili podobnú traumu. Aj naďalej sa bude usilovať ísť príkladom a robiť to, čo je v tomto prípade správne a dobré,“ prezradil hovorca prominentného páru.

Neprehliadnite: Realita vs. Photoshop: Raz ostro kritizujú retuš a bojujú za práva žien, potom si samy nechávajú vylepšiť telá a klamú

Strach z opakovania sa histórie

Po sérií obvinení však prichádza veľmi otvorený rozhovor, v ktorom dvojica rozpráva o svojom živote, pozíciách, prežitých momentoch v monarchii, Harry si tiež zaspomínal na svoju matku, princeznú Dianu, ktorá sa po rozvode s jeho otcom, princom Charlesom, musela tiež vydať vlastnou cestou.

Samotný rozhovor je veľmi priamy a autentický. Sú v ňom zachytené nielen okamihy šťastia, ale aj veľkej bolesti a sklamania. Myšlienky na samovraždu, pohlavie dieťaťa aj tajná svadba, to všetko dvojica s moderátorkou prebará. Pár prezradil, že sa im v lete narodí dievčatko a aj to, manželstvo uzavreli v tajnosti, už tri dni pred oficiálnou ceremóniou.

 "Boli ste ticho alebo ste boli nútení byť ticho?'' znie jedna z otázok Oprah, pri ktorej sa Meghan so slzami v očiach spozerá do objektívu. 

Na priamu otázku, či mala samovražedné myšlienky, odpovedala skutočne šokujúco. "Áno, bolo to veľmi jasné. Veľmi jasné a strašidelné. "

"Hovorili sme o tom, že syn nebude mať istotu, nebude mať titul a čelili sme rozhovorom o tom aká tmavá, bude jeho pokožka, keď sa narodí. A ja som vtedy nechcela už viac žiť."

"Povedala som im, že potrebujem ísť ku niekomu, kto mi pomôže. No odpovedali mi, že nemôžem. Cítila som sa zahanbene, nedokázala som to priznať špeciálne Harrymu, pretože som vedela, koľkou bolesťou si už prešiel. Vedela som však, že ak mu to nepoviem, tak to urobím.'' 

Nevedela som, na koho sa mám obrátiť. Jedným z ľudí, ktorých som napokon vyhľadala a ktorý je do dnešného dňa mojím priateľom bol najlepší priateľ princeznej Diany.''

,,Povedali ste tu naozaj veľmi šokujúce veci. To, čo ste zažili, je naozaj nezvládateľné,'' dodáva moderátorka ďalej.

Z rozhovoru vyplýva, že Harry chcel v prvom rade, ochrániť svoju rodinu. To bol dôvod, prečo sa rozhodol život v monarchii obetovať. V bežných, každodennných situáciách, totiž nadobúdal pocit, že by sa budúcnosť mohla spojiť s minulosťou. A tak ako bolo ublížené jeho mame Diane, by mohlo byť ublížené aj jeho manželke. Kvôli novinárom sa oprávnene obával aj o život Meghan. 

„Naozaj sa mi uľavilo a som rád, že tu sedím a hovorím s vami, s manželkou po mojom boku, pretože si nedokážem predstaviť, aké to muselo byť, keď sama (Diana) prechádzala týmto procesom,“ prezradil Harry.

,,Nemohol som to dopustiť. Mojim jediným a hlavným poslaním je ochrániť svoju rodinu, ktorá je pre mňa všetkým. Bolo to pre nás oboch neuveriteľne ťažké, ale aspoň máme jeden druhého.“ 

Hoci naozaj platí, že každá minca má dve strany, jedno je isté. Dvojica sa snaží len nájšť vnútorný pokoj pre seba a svoju rozrastajúcu sa rodinu, keďže k Archiemu čoskoro pribudne súrodenec. Túžia po slobode, nezávislosti a láske. 

Prečítajte si: Spoznávate na fotografii známu celebritu? V 70-tke popiera zákony prírody, vyzerá rovnako ako pred 40 rokmi

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe