Presunúť na hlavný obsah

Nemáme žiadnu planétu B, preto sa správajme zodpovedne a začnime od seba: Inšpirujme sa tipmi Meghan Markle

Zahraničné celebrity

Známa kráska čoraz častejšie skloňuje otázku ekológie. Dnes sa v danej sfére pohybuje oveľa intenzívnejšie, ako kedykoľvek predtým. Predsa len je už mamou a na budúcnosti syna jej záleží.

Začnime postupne, malými krôčikmi a jedného dňa si verím, že povieme, že sme to dokázali

Nádherná Meghan Markle mala, vždy veľmi blízko k ekológii a životnému prostrediu, no odkedy je mamou, je to z jej strany oveľa intenzívnejšie. Angažuje sa v daných otázkach, podporuje organizácie, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný a sama sa snaží robiť malé kroky k tomu, aby žila viac v súlade s prírodou.

"Odkedy máme Archieho, akosi viac si uvedomujem, že nemáme, žiadnu planétu B a ak niečo v našom správaní nezmeníme, doplatia na to genrácie po nás. Sama milujem módu, veľakrát som nakupovala v komerčných reťazcoch, no napríklad aj toto sa snažím eliminovať. Netvrdím, že som v tom 100%, to ani náhodou, ale snažím sa,"  prezradila pre americký Vogue.

Sama Meghan do svojho života implemetovala niekoľko krokov, vďaka ktorým dokážete žiť ekologickejšie, udržateľnejšie a sčasti chrániť aj našu planétu. No a takmer vás to ani neobmedzí.

Prečítajte si: Zvláštne vlasové kreácie, či takmer žiadne obočie: Áno, aj takto vyzerali hollywoodske krásky

1. Swapujte

Sharujte si oblečenie s kamoškami, rovnako aj kabelky, či topánky. "Čaro tohto som objavila po návrate do Ameriky a je to skvelé"

2. Využívajte verejnú dopravu alebo chodievajte peši

Do práce choďte peši, bicyklom, autobusom, metrom. Alebo sa zvezte viacerí kolegovia súčasne. Samozrejme všetko závisí od krajiny v ktorej žijete, no dá sa to. "Ja osobne miluje chodiť peši. Vnímam to ako priestor sama pre seba, kedy dokážem slobodne premýšľať a prevetrať si hlavu." Pomôžete nielen prostrediu, ale z dlhodobého hľadiska určite aj svojej postave.

3. Vypínajte vodu počas sprchovania

Toto sa zdá celkom zanedbateľné, no opak je pravdou. Množstvo vody, ktoré miniete pri sprchovaní, ak vodu počas mydlenia nevypínate je naozaj enormné. "Toto ma napríklad naučil Harry, on to robil úplne automaticky, no mne to celkom trvalo osvojiť si to. "

"Moja rada je -  začnime postupne, malými krôčikmi a jedného dňa si verím, že povieme, že sme to dokázali,"

Mohlo by vás zaujímať: Zašla priďaleko? Ultraštíhla premena speváčky Adele je dychberúca, no zároveň trochu desivá

- Najčítanejšie -