Presunúť na hlavný obsah

Diétne omyly, ktorých sa dopúšťala, jej roky bránili schudnúť: Speváčka Adele o tom, ako sa zbavila 50 kíl

Zahraničné celebrity

Známa speváčka je jasným, dôkazom toho, že ak človek niečo veľmi chce, tak to aj dosiahne. Jej cieľom bolo zbaviť sa nadváhy najmä kvôli synčekovi. To sa jej aj podarilo. Zároveň však prezradila, prečo jej to roky nešlo.

Správnu rovnicu objavila až po rokoch

Známa a sympatická speváčka Adele prekvapila začiatkom tohto roka obrovskou zmenou. Výsledky sebadisciplíny, odhodlania a veľkej dávky sebazaprenia sa prejavili na jej postave. Schudla až 45 kíl. Urobila to vraj najmä kvôli synčekovi. To bola pre ňu najväčšia motivácia

S kilami navyše sa jej podarilo zabojovať s pomocou sirtuínovej diéty. Tá spočíva v konzumácii potravín, ktoré sú prioritne bohaté na sirtuíny. V zásade je to vlastne zo zeleniny hlávkový šalát, kel, kapusta, brokolica. Z ovocia sa odporúčajú najmä čučoriedky. Ideálne je piť matcha čaj. Kombinácia týchto jedál má naštartovať a zefektívniť metabolizmus.

Prvé tri dni je povolené zjesť len 1000 kalórií v podobe dvoch pohárov zelenej šťavy a jedného hlavného jedla, bohatého na sirtuíny. Ďalšie štyri dni sa počet jedál zvýši na dve a dohromady a človek prijíma 1500 kalórií. Neskôr jete také množtvo chodov aké chcete, no prioritne tie obsahujúce sirtuíny.

Prečítajte si: Mal si s ňou užívať medové týždne, on volal expriateľke. Čo sa dialo počas svadobnej cesty Diany a Charlesa? 

Tomuto sa vyvarujte, ak sa chcete vyhnúť jojo efektu

Kým sa však Adele dopracovala k tomu, že sa jej podarilo zhodiť, prešla si fázou, kedy vyskúšala množstvo vecí, ktoré nefungovali. A práve vďaka nim sa jej roky nedarilo zhodiť.

1. Mýtus: Nízkotučná strava je ideálny spôsob, ako sa zbaviť kíl

"Roky som bola na nízkokalorickej strave, no prejavovalo sa to len naberaním kíl. Takže na všetky light veci radšej zabudnite," vyjadrila sa pre People. Nízkotučné potraviny bývajú často plné skrytých cukrov a umelých sladidiel, ktoré predstavujú náhradu tuku. Preto nakoniec môžete dopadnúť v skutočnosti oveľa horšie. Teda namiesto chudnutia priberiete. 

2. Mýtus: Je efektívnejšie chudnúť pomalšie ako rýchlo

Hoci sa to doteraz tak vždy prezentovalo, opak je pravdou. Je oveľa pravdepodobnejšie, že sa priblížite k svojej vysnívanej váhe, naozaj chudnete rýchlejšie. Za vaším úsilím sú totiž viditeľné výsledky,  ktoré vás poháňajú napredovať. Takže v konečnom dôsledku vydržíte dlhšie.

Mohlo by vás zaujímať: Blízky priateľ princa Harryho prezradil: Ako odchod z kráľovskej rodiny poznačil manželstvo Meghan a Harryho?

3. mýtus: Nemali by sme sa vážiť viac ako raz týždenne

Sama Adele verila tomu, že sa neoplatí stavať na váhu a sledovať pohyb ručičky nejako často. No opak je pravdou. "Váženie pre mňa bolo vždy nočnou morou, ale pochopila som, že ak chcete vidieť výsledky je to nevyhnutnosť." Podľa najnovších štúdií je dokázané, že čím častejšie sa vážite, tým väčšiu hmotnosť nakoniec stratíte. Opäť za to môže motivácia. Na prvý pohľad možno banalita, no skutočne to tak funguje. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus