Presunúť na hlavný obsah

Kariérny postup som si zabezpečila vďaka sexu so šéfom: Odvtedy ubehlo 5 rokov a stále nesiem túto nálepku

Partnerské vzťahy

Moja práca je pra mňa poslaním. Milujem ju. No kariérny postup som si zabezpečila nie práve ideálnym spôsobom. A odvtedy bojujem s predsudkami okolia.

Lenka bola vždy veľmi sebavedomá. Už od malička. Ako malé dievčatko bola skutočne rozkošná, takže o obdivné pohľady okolia nemala naozaj núdzu. Ryšavé vlasy a zelené oči ju robili neprehliadnuteľnou. Ako rástla, nič sa na tom nemenilo. Muži ju jednoducho milovali a ženy jej krásu závideli. No a ona sama si bola toho veľmi vedomá. 

Neprehliadnite: Vzdala som sa muža kvôli milencovi: Na scenár, ktorý nasledoval, som ani náhodou nebola pripravená

Vždy som išla za tým, po čom som túžila a nepozerala som sa na dôsledky

”Pamätám si, že odjakživa som mala teóriu, že ak niečo chcem, tak to dosiahnem. A ono to tak naozaj bolo. Viem, že to môže vyznieť zvláštne, ale mne to v živote skrátka takto fungovalo. V škole, neskôr v práci a v podstate aj v súkromnom živote. Len čo sa týka lásky, nikdy som nebola prototypom niekoho, kto túži po manželstve, či dlhotrvajúcom zväzku. Single život, plný zábavy mi plne vyhovoval,” hovorí Lenka. Zbožňovala život, milovala cestovanie, rada sa zabávala a zbožňovala adrenalín. V podstate, ak to zhrnieme, jediná jej životná stabilita bola práca. 

Kariéra bola jej najväčšou istotou

Rozhodne jej nechýbalo odhodlanie, pracovitosť, zmysel pre presnosť a jej nadriadení na ňu preto nedali dopustiť. Keď sa zamestnala v marketingovej agentúre, stala sa miláčikom svojho šéfa takmer okamžite. Nielen preto, že bola mimoriadne šikovná a talentovaná, ale očaril ho aj jej výzor. 

Prečítajte si aj: Manželka mi bola neverná s kolegom: Na celej veci ma však naštvalo niečo úplne iné

”Áno, bolo mi to od začiatku jasné. A sympatické zároveň. Vycítila som to hneď z toho, ako sa na mňa pozeral. Aj keď som vedela, že jej ženatý, nechala som sa ním bezproblémov zviesť. Vlastne som to istým spôsobom sama zrejme iniciovala. Jednoducho, inštitúcia a posvästnosť manželstva, neboli nikdy pre mňa. Brala som to veľmi zľahka. Obaja sme predsa dospelí a on dobre vedel, čo robí. Nemyslím si, že som zodpovedná za niekoho činy." 

"Priťahoval ma, tak som si povedala, prečo sa nezabaviť. Navyše mi táto noc zabezpečila raketový postup v práci, čo mi bolo od začiatku jasné, že tak bude. Postúpila som o dva posty a konečne som robila vo firme to, čo som veľmi chcela. No a bola som v tom najlepšia. To bezohľadu ako k tomu prišlo, vedeli aj kolegovia."

Prečítajte si: Muži rozdeľujú ženy do dvoch skupín: Takto zistíte, či ste medzi tými, s ktorými chcú vzťah, nie len sex

Dodnes som tým "poznačená"

"Navyše sa podľa mňa v dnešnej dobe milenecký pomer preceňuje. Pokojne ma za tento názor odsúďte, avšak je to tak. Ak sa ho niekto dopustí, presne vie, čo robí. Je to jeho slobodné rozhodnutie. Druhá vec je, že pokiaľ je vo vzťahu, bolo by férové to tej druhej strane oznámiť.”

Lenka si so šéfom užila, dostala vysnívané miesto, no napriek tomu ju to niečo stálo. Všetci ju za to odsudzujú a nálepku jeho milenky nesie aj po 5 rokoch, hoci spolu spali len raz. No a jej práca, ktorú robí na 110% je okolím vnímaná ako tej, čo spáva so šéfom. A to aj napriek tomu, že aktuálne jej oddelenie, ktoré má na starosti, robí dve tretiny obratu firmy...