Presunúť na hlavný obsah

Život a tajomstvá Marilyn Monroe: Románik s Kennedym, obsesia kvôli čistote, či strach z ľudí, aj taká bola ikona 50. rokov

Zahraničné celebrity

Elegantná, tajomná, nežná, božská a neuveriteľne sexi. Dievča s veľkými očami, plnými perami a dokonalými ženskými tvarmi. Áno, aj taká bola Marilyn Monroe. Ikona 50. rokov je aj dnes vzorom pre mnohé mladé ženy. Aké však boli jej tajomstvá?

Marilyn, vlastným menom Norma Jeane Mortenson sa narodila 1. júna 1926 v Los Angeles. Sympatická kráska však nemala veľmi šťastné detstvo. Ako 16–ročná sa prvýkrát vydala za Jamesa Doughertyho. Ich zväzok však trval naozaj krátko a po roku sa rozviedli. Vo vojnovom období pracovala v továrni, kde kontrolovala padáky a maľovala trupy lietadiel. Na tomto mieste ju objavil uznávaný fotograf David Conover.  

Prečítajte si: Svoju manželku si vysníval. Jeden z najsexi mužov sveta priznal, že celý život túžil len po jednej žene

No sexsymbol sa z nej stal až v čase, keď sa odfarbila na blond. Po tom, čo debutovala vo filme, získala si svojím výzorom priazeň tisícok mužov. Vytvorila prototyp plavovlásky, ktorú jednoducho chlapi milovali.

Vzhľad niekedy klame, bola skutočná intelektuálka

Marilyn bola často označovaná za naivnú a hlúpu. Mnohokrát sa stretávala s posmeškami, no v skutočnosti bola veľká intelektuálka. Rada sa obklopovala vzdelanými ľuďmi, diskutovala o rôznych témach, jej knižnica obsahovala viac ako 400 kníh.

Milovala Tolstého, Whitmana, Miltona, počúvala Beethovenove nahrávky. Navštevovala kurzy literatúry v centre University of California. Vzdelanie bolo pre ňu veľmi dôležité a tak na sebe a svojom rozvoji neustále pracovala. 

Obsesia čistotou

Marilyn mala nezvyčajnú fóbiu. Trpela obsesiou, čo sa týka čistoty tváre. Vraj si ju aj päťnásťkrát denne umývala, pretože nezniesla pocit, že má na nej prach, či kvapky potu. Dokonca aj počas niektorých nakrúcaní, keď mali dlhšiu pauzu, sa vždy odlíčila a znova si nechala urobiť make - up. Paradoxne, vlasy si umývala minimálne, približne raz mesačne, v čase keď si ich odfarbovala. To robila pravidelne každé tri týždne, vždy v rovnaký deň (v nedeľu).

Mala hrať Holly Golightly vo filme Raňajky u Tiffanyho

Áno, Marilyn vraj skutočne bola Capoteho prvá voľba. Avšak odmietla ju, nakoľko jej herecká mentorka Paula Strasberg povedala, že by nemala hrať ľahkú ženu. Capote zobrazuje totiž v knihe Holy ako prostitútku, ktorá zažila potrat, zároveň bola bisexuálna, nadávala a fajčila marihuanu. Časom toto odmietnutie vraj samotná Marilyn oľutovala, nakoľko jej sa táto úloha páčila.

Hoci bola na úplne prvom vydaní Playboya v roku 1953, no Hugh Hefner ju nikdy nestretol

Aj keď bola Marilyn na úplne prvom vydaní Playboya ešte v roku 1953, jeho zakladateľ Hugh Hefner, ju nikdy nestretol. Priznal, že raz spolu hovorili po telefóne. To je všetko. Je však známe, že v roku 1992 Hefner kúpil hrobku hneď vedľa Marilyninej. Vo svojej podstate ju totiž vždy obdivoval.

Mala dve plastické operácie a spávala presne 10 hodín denne

Podľa lekárskych záznamov, mala Marilyn Monroe dve plastické operácie. Johny Hyde, jej agent, v roku 1950 zaplatil plastiku brady a malú operáciu špičky nosa. No ona sama to nikdy nepriznala verejne.

Neprehliadnite: Dokonalá šoubiznisová rodinka. Beckhamovci si spolu preskákali neverami, ale aj škandálmi

Kult tela bol pre ňu mimoriadne dôležitý a patrične sa o seba starala. Cvičila jógu, každý deň sa venovala nejakej pohybovej aktivite, aj keď len desať minút, telo si natierala výlučne lanolínom, spávala desať hodín denne, vždy zahalená len do kvapky Chanel No.5. 

Románik s Kennedym

O milostnom romániku medzi Marilyn a prezidentom Kennedym sa hovorilo roky. Po tom, ako mu v roku 1962 prišla zaspievať na jeho narodeniny „Happy Birthday“, sa začal ich vzťah pretriasať oveľa viac. Avšak čokoľvek medzi sebou obaja popierali.

Neprehliadnite: Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

Herečka Susan Strasberg, dcéra Lee Strasberga sa v jednom rozhovore, vyjadrila o tajomstve, ktoré jej vraj Marilyn povedala: „Bolo v poriadku spať s charizmatickým prezidentom, Susan." To či je to pravda, alebo nie, sa už zrejme nedozvieme. No Marilyn milovala tajomstvá a drámu. Áno aj taká bola ikona 50. rokov, ktorú obdivujeme dodnes. 

- Najčítanejšie -