Presunúť na hlavný obsah

Ženy s krivkami získavajú na popularite: Plus size modelky, ktoré menia pravidlá v módnom biznise

Zahraničné celebrity

V súčasnosti sa čoraz viac, dostáva do popredia prirodzená krása. Ženy s krivkami, už nie sú na móle ničím výnimočné a častokrát si ich svetoví dizajnéri, vyberajú namiesto klasikých modeliek. Skrátka tieto ženy, menia vo fashion sfére pravidlá.

 

Fenomén plnoštíhlych modeliek rastie na popularite

Plus size modeling dáva príležitosť ukázať sa vo svete módy ženám, ktoré sú krv a mlieko. Také aké boli v 60. rokoch 20. storočia považované za sexsymboly. Ako napríklad Marilyn Monroe.

Zo súčasnosti sú to známe a dnes už ikonické modelky Ashley Graham, Chloe Marshall, Tara Lynn. Tieto ženy sú spokojné samy so sebou, milujú svoje telo, sú na neho hrdé a nechcú držať prísne diéty, aby dosiahli veľkosť oblečenia 34.

Prečítajte si: Svoju manželku si vysníval. Jeden z najsexi mužov sveta priznal, že celý život túžil len po jednej žene

Snahou plus size modelingu je postupné stieranie verejnej mienky o umelo vytvorenej dokonalej kráse, nazývanej konfekcia číslo 34. No a fenomén plnoštíhlych modeliek rastie na popularite. Mnohé ženy vítajú zmenu vychudnutých slečien z mól, ktoré na reklamných pútačoch módnych domov a značiek striedajú práve modelky s tvarmi. Hoci v Európe je ich stále menšie percento, v Amerike sa vo veľkom dizajnéri uberajú týmto smerom. 

Ashley Graham

Azda najznámejšia plus size modelka sa stala vzorom nielen pre množstvo baculiek, ale aj múzou svetových dizajnérov. Tí ju obsadzujú čoraž častejšie do veľkých kampaní. Ashley v módnom priemysle, prerazila aj bez drastických diét a premeny svojho tela. 

Objavila sa na titulkách Elle, Maxim, Sports Illustrated a mnohých ďalších. Miluje svoje tela a priznáva, že sa to každá žena musí naučiť.

„Začať treba s tým, že si hneď ráno poviete, že ste krásna. Nikdy nedovoľte, aby vám celulitída pokazila vaše šťastie,“ prezradila pre magazín ElleHoci je už mamou, o ponuky stále nemá núdzu. 

Chloe Marshall

Sympatická Chloe, z anglického grófstva Surrey dokazuje, že modelky nemusia byť vychudnuté, ale aj krivky sa počítajú ako veľké plus. Aj keď má nejaké to kilo navyše, rozhodne si z toho ťažkú hlavu nerobí. Pôsobí sebavedome, vyžaruje z nej elegancia a sexappeal. O svoje telo sa príkladne stará. 

Prečítajte si: Energickej Sandy z Pomády už neostáva veľa času. Herečke diagnostikovali najhorší stupeň zákernej choroby

„Jem dobré jedlo, pravidelne cvičím, behám, plávam, pracujem so svojou váhou. Som zdravé dievča, ktoré nemá potrebu ničiť si telo a robiť zo seba niekoho, kým nie je," povedala v rozhovore pre People. 

Tara Lynn

Tara Lynn rozhodne patrí medzi najvyhľadávanejšie modelky spodnej bielizne, teda pokiaľ hovoríme o tých, ktoré majú skutočne krivky. Táto žena s tvárou anjela, naozaj dobýja svet módy. Objavuje sa v reklamách, na titulkách, dokonca si vyskúšala aj hereckú úlohu.

"Žena nemusí byť vysoká a štíhla, aby ju považovali za krásnu. Je to o niečom inom. O tom ako sa vy sama cítite. To vnímajú aj všetci okolo. Len si to máloktorá z nás aj pripúšťa."

- Najčítanejšie -