Presunúť na hlavný obsah

Spočiatku bola v tieni svojich sestier, dnes ich už predbehla. Elizabeth Olsen je už slávnejšia než ikonické dvojičky

Zahraničné celebrity

Meno Olsen nie je v šoubiznise žiadnou neznámou. Niet sa čomu čudovať, slávne dvojičky si totiž budovali kariéru už od útleho veku. Napriek tomu sa však dostala do povedomia viac ich mladšia sestra.

Mary-Kate a Ashley Olsen vstúpili do sveta šoubiznisu až príliš skoro - v čase, keď  mali len jeden rok. Ako dvojičkám sa im totiž podarilo získať úlohu v mimoriadne populárnom seriále Full House, kde stvárnili rolu rozkošnej Michelle. Získali ju najmä preto, že boli dvojičky. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že v prípade detských postáv štáb uprednostňuje práve dvojčatá - a to z dôvodu, aby samotné dieťa príliš nepreťažili alebo naopak vyhli sa komplikáciám, ak by sa detskému hercovi príliš nechcelo, prípadne by nevedel, ako danú scénu zahrať. 

Rozkošné blondínky očarili producentov natoľko, že už krátko po tom sa začali objavovať v ďalších filmoch - keď sa zrazu objavila ponuka tých vlastných. Vzniklo niekoľko legendárnych filmov s hlavným titulom Olsen Twins, ktorý zobrazoval dievčatá v rôznych životných situáciách a rolách. Tento úspech v tom čase registrovala aj ich mladšia sestra Elizabeth, ktorá bola nepochybne v tieni svojich slávnych sestier. Podobne ako jej sestry, aj Elizabeth išla umeleckým smerom. Už ako malé dievča navštevovala hodiny baletu a spevu a dokonca sa niekoľkokrát objavila po boku svojich sestier, samozrejme v ich filmoch. Nikdy však výrazne neprerazila, práve naopak. Nikto si tú ďalšiu Olsenku v populárnych filmoch nevšímal. 

Prečítajte si: Vzťah s bohatým podnikateľom jej nevyšiel. Mary-Kate Olsen sa rozvádza

Vlastný debut

Dlhé roky sa Elizabeth bála vystupovať. Mala totiž strach, že ju všetci obvinia z rodinkárstva a z toho, že si to jednoducho nezaslúžila. Mlčky tak pozorovala slávu svojich sestier, ktorá ju z času na čas poriadne vyľakala. „Bolo to šialené! Koľkokrát som s nimi sedela v aute a odrazu si ich niekto všimol,'' opísala život so svojimi slávnymi sestrami Elizabeth. „Keď som aké malá snívala o kariére herečky, chcela som si zmeniť meno a vystupovať pod pseudonymom Elizabeth Chase,“ dodala na margo snaženia sa o vlastnú kariéru. Nakoniec sa však tento svoj plán rozhodla neuskutočniť. „Uvedomila som si jednu vec - milujem svoju rodinu, svoje meno, svoje sestry. Prečo by som sa za svoje meno teda mala hanbiť?'' vysvetlila dnes už úspešná herečka. Faktom však je, že jej k sláve nepochybne pomohol útlm jej sestier. Tie sa totiž po poslednom filme rozhodli stiahnuť do úzadia zo šoubiznisového sveta a pustiť sa do iného priemyslu - módy. Obidve Olsenky sa taktiež zriekli sociálnych sietí, čo je často krát dôvodom toho, že sú médiami prehľadané a ľudia majú pocit, že jednoducho ''neexistujú''. 

Napriek tomu tak, ako sestry pôsobia v inej brandži, aj Elizabeth si žije svojím vlastným životom. Zahrala si v niekoľkých populárnych filmoch Avangers či vo filme Silent House. Na jej herecké výkony dostáva od kritikov samé chvály, a tak je dosť pravdepodobné, že o nej budeme ešte dosť počuť bez toho, aby bola na každom kroku prirovnávaná k svojim sestrám. 

- Najčítanejšie -