Presunúť na hlavný obsah

Má 72 rokov, no popiera zákony prírody. Matka Elona Muska je vyhľadávanou modelkou

Móda a krása

Keď sa povie meno Elon Musk, zrejme nikomu netreba vysvetľovať, o koho ide. Vedeli ste, že tak, ako je slávny aj tento vizionár, je slávna aj jeho mama Maye Musk?

Maye Haldeman mala šťastie, že v dobe, v ktorej sa narodila, bola jej rodina považovaná za vyššie postavenú a na rozdiel od sojich rovesníkov si toho mohla dovoliť o čosi viac, než bežný americký občan. Vďaka povahe svojich rodičov - a najmä otcovi, ktorý bol uznávaným chiropraktikom a zároveň amatérskym archeológom, si toho Maye v živote zažila pomerne veľa. Už ako malé dievča preletela celý svet vrtuľovým lietadlom a strávila nejaký čas na púšti, kde jej otec hľadal pozostatky strateného mesta. „Moji rodičia boli slávni, no nikdy neboli snobi,'' zaspomínala si na nich Maye s tým, že zažila naozaj dobrodružný život, ktorý ju toho veľa naučil.

Rodina sa nakoniec usadila v Južnej Afrike, kde Maye stretla aj svoju osudovú lásku, tamojšieho inžiniera Errola Muska. Už vtedy mimochodom skúšala uspieť v súťaži krásy, no oproti iným ženám veľmi nepochodila. Zameriala sa tak na materstvo, nakoľko sa už krátko po svadbe stala mamou troch detí - synov Elona a Kimbala a dcéry Toscy. Popri ich výchove sa vrhla na splnenie ďalšieho z jej cieľov. Rozhodla sa vyštudovať lekársku dietológiu. Po deviatich rokoch manželstva prišla rana v podobe rozvodu - no o čosi väčšia od jej syna Elona, ktorý vyhlásil, že chce žiť radšej s otcom. O štyri roky na to sa tak rozhodol aj druhý syn Kimbal, a tak Maye ostala len s dcérou. Obidve sa teda rozhodli prisťahovať do Kanady. 

Prečítajte si: Po sexi plavčíčke už ani stopa. Caroline z Pobrežnej hliadky by ste dnes nespoznali

Druhý dych

Aj keď by sa mohlo zdať, že rozvod Maye zlomil, pravdou je, že práve v tomto období sa začala jej kariéra modelky rozbiehať. Matke známeho vizionára však nezáležalo len na tom, či sa stane peknou tváričkou, a tak súbežne študovala ďalšiu vysokú školu. Medzitým sa objavila v reklamách známej značky Revlon, na krabici od cerálií či v klipe speváčky Beyoncé. Obsadila aj titulné stránky magazínov, akými sú Elle Canada, New York Magazine či Time. Jej kariéra pokračuje do dnešného dňa po tom, ako ju zazmluvnila agentúra IMG Models. Tá má pod sebou tie najznámejšie tváre modelingového biznisu, akými sú sestry Hadid, Hailey Bieber, Elsa Hosk či Taylor Hill. 

Svoj mladistvý vzhľad si udržuje Maye vďaka konzumácií kvalitnej a vyváženej stravy. Ako diétologička totiž vie, čo jej telu skutočne prospieva a striktne sa toho drží. Uvedomuje si však, že tieto ponuky sa hrnú aj vďaka tomu, že je mamou slávneho vizionára. Väčšina klientov si ju najíma z dôvodu, aby prezentovala jej meno a nie vzhľad či charizmu. To ju však príliš netrápi. „Je pravdou, že som nikdy nemala toľko práce ako teraz,'' prezradila v rozhovore pre Vanity Fair s tým, že na svoje deti je hrdá. Zatiaľ čo je z toho najstaršieho kontroverzný vizionár a jeden z najbohatších ľudí na svete, celkom slušne sa darí aj jeho súrodencom. Kimbal vlastný sieť reštaurácií po Spojených štátoch, zatiaľ čo je Tosca filmovou producentkou. 

Maye patrí k najvyhľadávanejším starším modelkám šoubiznisového sveta. Ešte pred troma rokmi sa dokonca stala najstaršou tvárou značky. Ako 69-ročná podpísala kontrakt s CoverGirl, čím prepísala históriu nielen značky, ale aj modelingového sveta. Nuž, aká matka, taký syn - obidvaja sa už nepochybne zapísali do histórie.

Neprehliadnite: Babička Kim Kardashian popiera zákony prírody: Wow, klobúk dolu, táto žena, že má 86 rokov?

- Najčítanejšie -