Presunúť na hlavný obsah

Po sexi plavčíčke už ani stopa. Caroline z Pobrežnej hliadky by ste dnes nespoznali

Zahraničné celebrity

Legendárny seriál Baywatch, u nás vysielaný tiež pod názvom Pobrežná hliadka, skončil už pred dvadsiatimi rokmi. Napriek tomu je však do dnešného dňa ikonickým - tak isto ako herci, ktorí v ňom vystupovali. Nie všetkých by ste však zrejme spoznali.

Kariéra Yasmine Bleeth sa začala až príliš skoro. Svoju prvú reklamu natáčala v čase, keď mala len desať mesiacov - a ako malé bábätko účinkovala v kampani známej detskej značky. Aj keď sa jej potom celé detstvo svet šoubiznisu akosi vyhýbal, predsa len doň vhupla - a to v čase, keď začala dospievať. Ako tínedžerka si zahrala hneď v niekoľkých televíznych seriáloch, väčšinou sa však jednalo o vedľajšie postavy. Skutočnú slávu jej priniesla až rola, ktorú si do zoznamu šou prípisala ako 26-ročná. Po piatich rokoch sa do ikonického Baywatchu pridala postava Caroline Hodenovej, ktorú stvárnila práve Yasmine. Napriek tomu, že sa jednalo o rolu, ktorá jej zmenila život a okamžite priniesla bleskovú slávu, už po troch rokoch. 

Prečítajte si: Shauni z Pobrežnej hliadky lámala mužom srdcia. Dnes je z nej nenápadná tetuška

Problémy s drogami 

Podľa medializovaných informácií mala problém Yasmine zvládať slávu - a to tak, že prepadla drogám. Od momentu, kedy toto tajomstvo prepuklo, ju začali sledovať paparazzi. Herečka si tak nemohla dovoliť žiaden prešľap, no napriek tomu ich spravila hneď niekoľko. „Mali sme s Yasmine problém, pretože v tom čase drogovala. Museli sme ju tak vyhodiť, nakoľko sa s ňou veľmi ťažko pracovalo,'' prezradil médiám po rokoch producent šou.

Napriek tomu sa Yasmine z tejto rany osudu nepoučila a presťahovala sa do San Francisca, kde jej bola ponúknutá rola detektívky. Práve týmto krokom však jej závislosť prepukla a na kokaíne sa stala závislou už aj podľa vlastných slov. Sama herečka po rokoch priznala, že veľký vplyv na ňu malo aj nepriaznivé okolie, no najmä neschopnosť vyrovnať sa s vlastnými problémami. „Chcela som sa jednoducho cítiť dobre... a poznala som jednoduchý spôsob ako na to,'' opísala svoju temnú minulosť herečka. Často krát sa jej stávalo, že fungovala dlhé dni bez spánku. Vedľajšie účinky sa objavili taktiež, napríklad krvácanie z nosa, no nikdy s tým nemala výraznejší problém. „Raz sa mi počas natáčania spustila krv. Maskérka vtedy ku mne len podišla a opravila mi mejkap,'' priznala ďalej Yasmine s tým, že kokainová závislosť v šoubiznisovom svete nikoho nešokovala. 

Vyrovnaný život

Vv roku 2003 podstúpila herečka liečbu, po tom, ako musela byť hospitalizovaná v nemocnici. Doktor jej vtedy zdelil, že je naozaj blízko smrti - čo jej konečne dalo varovný signál, ktorý sa rozhodla prijať. Yasmine sa tak snažila vzchopiť a zobrať život do vlastných rúk a aj keď dnes vyzerá úplne inak, ako pred 20-timi rokmi, pravdou je, že až teraz vedie spokojný a vyrovnaný život.  Už takmer 20 rokov po jej boku stojí jej manžel, ktorý ju podporuje a miluje takú aká je. Konečne sa však začala milovať aj samotná Yasmine. Nuž, zrejme sa musela zbaviť nálepky sexbomby aby pochopila, čo je v živote dôležité a akým smerom sa chce vybrať. „Každé ráno, keď sa zobúdzam, vyberám si, ako budem žiť. Vyberám si lásku,'' dodala herečka.

Neprehliadnite: Angelina Jolie pred 15 rokmi a dnes: Čo formovalo jej kariéru, rodinný život a vnútorný svet?

- Najčítanejšie -