Presunúť na hlavný obsah

Shauni z Pobrežnej hliadky lámala mužom srdcia. Dnes je z nej nenápadná tetuška

Zahraničné celebrity

Nádherná blondína sa za čias svojej najväčšej kariéry objavovala na titulkách najznámejších magazínov sveta. Spoznali by ste ju však dnes?

Už keď sa odvysielali prvé časti kultového seriálu Baywatch, bolo nad slnko jasné, že hlavní predstavitelia získajú slávu, ako máloktorí seriálovi herci. Tak sa aj stalo. Jednou z najvýraznejších postáv bola sexi záchranárka Shauni McLain, na ktorú sa v prvých epizódach sústreďoval celý dej. Muži z celého sveta snívali o podobnej žene a ani nie rok po vysielaní seriálu sa predstaviteľka tejto postavy, americko-kanadská herečka Erika Eleniak, stala hotovým sexsymbolom. Objavila sa na titulkách známych magazínov, no medzi najvýraznejšie titulky patrila jednoznačne premiéra v časopise Playboy.

Už tri roky po premiére seriálu sa však Eleniak rozhodla pre razantný krok - a to skončiť. Dôvodom boli nepriaznivé vzťahy s režisérom a štábom, ktoré mladú herečku donútili vzdať sa vysnenej role. Už vtedy bolo niekoľkým fanúšikom jasné, že tým, že opustí ikonickú postavu, si miesto vo svete šoubiznise už tak ľahko nenájde. Seriál patril totiž k najprestížnejším v tej dobe a opustiť ho znamenalo priepustku do zabudnutia. Hoc si Erika myslela, že by to mohlo byť inak, nakoniec sa tak aj skutočne stalo. 

Prečítajte si: Randí so ženami, ale aj s transexuálmi. Čo momentálne robí dcéra Michaela Jacksona?

 

Zmena životného štýlu 

V priebehu niekoľkých rokov sa tak Erika musela vyrovnať s tým, že záujem o jej osobu už nie je taký vysoký, ako bol pri natáčaní úlohy v červených plavkách. Napriek tomu sa však objavila v niekoľkých filmoch a seriáloch, väčšinou však len ako vedľajšia postava. Žiadnu výraznejšiu rolu, ktorá by jej priniesla vytúžený comeback, nezaznamenala. O čosi viac sa na ňu začali lepiť problémy - nielenže jej stroskotalo manželstvo, zároveň začala mať vážne zdravotné problémy, ktoré si zapríčinila nezdravým chudnutím. V snahe udržať sa na čo najlepšej váhe totiž užívala laxatíva a preháňadlá, ktoré jej pomáhali bleskovo chudnúť. Skončila s nimi až po tom, ako ju museli hospitalizovať v nemocnici. 

Aj keď istý čas opäť bojovala so svojím telom, jej problémy s váhou a jojo efektom už nikdy výraznejšie neovplyvňovali jej zdravotný stav. Hmotnosť sa jej ustálila až pred niekoľkými rokmi, kedy sa rozhodla stiahnuť z verejného života. Dnes síce funguje na sociálnych sieťach, no na filmových plátnach ju už vídať len naozaj sporadicky - a väčšinou len v nezávislých dielach.

- Najčítanejšie -