Presunúť na hlavný obsah

Baby z Hriešneho tanca sa po rokoch zmenila. Spoznali by ste ju?

Zahraničné celebrity

Aj keď jej filmoví kritici predpovedali veľkú slávu, nestalo sa tak. Filmová Baby, ktorá nikdy nemala sedieť v kúte, v tom šoubiznisovom kúte nakoniec ostala.

Jennifer Grey sa k herectvu nedostala náhodou, práve naopak. Narodila sa do umeleckej rodiny herca Joela Greya a speváčky Jo Wilderovej. Jej kroky, pochopiteľne, smerovali rovnakým smerom, ako to bolo už v rodine zvykom. Mladá Jennifer vyštudovala súkromnú školu na Manhattane so zameraním na herectvo a tanec. Napriek tomu sa však sama rozhodla zlepšovať a po štúdiu účinkovala v miestnom divadle. Postupne sa cez reklamy dostávala k menším filmovým rolám. Až jej jedna z nich, ktorú kritici pozitívne ohodnotili, ju priviedla k filmu, ktorý jej zmenil život. 

Prečítajte si: Mama vojvodkyne Kate vyzerá ako bohyňa: Má po šesťdesiatke, no tehličky na brušku

Hriešny tanec

Písal sa rok 1987, keď Jennifer dostala hlavú rolu v romantickej komédií Hriešny tanec. Vtedy nikto z účastnených nemohol ani len tušiť, aký ošiaľ film spôsobí. Už krátko po premiére filmu všetci šaleli po páre a diskutovali o vzťahu medzi Jennifer a Patrickom Swayzym. Pravda však bola úplne iná, zatiaľ čo herečka prechovávala k ikonickému kolegovi rešpekt, on to cítil inak. Zdôveril sa s tým aj vo svojej autobiografii. „Pôsobila emočne nestabilná, rozplakala sa, ak ju niekto skritizoval,'' prezradil vo svojej knihe. O tom, že to nebola len jeho domnienka, svedčí aj výpoveď producentky Lindy Gottlieb pre denník Huffington Post. „Bola originálna, no naivná. Robíte to osem krát a Jennifer to zakaždým robí úplne inak. Patrick bol profesionál - nikdy neurobil tú istú chybu znova a znova. Ľahko sa rozplakala, bola precitlivená a on si z nej robil srandu. Bol to taký frajerko,'' uviedla na margo kritizovaného vzťahu. 

Verejnosť však filmovú Baby brala úplne inak. Hneď po zverejnení filmu sa jej dostalo slávy, o akej zrejme ani nesnívala - a už o pár mesiacov na to bola nominovaná na ocenenie Zlatý Glóbus za najlepšiu herečku. Aj keď ocenenie nedostala, všetci boli z Jennifer natoľko unesení, že jej aj samotní kritici predpovedali obrovskú kariéru. To sa však nestalo.

Neprehliadnite: Miloval ju celý svet, no ona mala panický strach z ľudí: Audrey Hepburn bola v mnohom iná, ako ju vnímala verejnosť

Plastické operácie

Už tri roky po filme totiž herečka absolvovala plastickú operáciu nosa, najprv kvôli zdravotným problémom. Jej nos sa však zmenil na nepoznanie a na nepoznanie bola aj ona - údajne ju horko ťažko rozoznávali aj jej vlastní priatelia. Jennifer tak podstúpila ďalšiu korekciu, no podobné črty tváre však už nezískala naspäť. Kto vie, či bolo práve toto dôvodom toho, že sa nedostala k žiadnej ďalšej významnejšej filmovej ponuke alebo s ňou jednoducho ľudia nechceli spolupracovať. Do pozornosti médií sa dostala kvôli televíznej súťaži Tancujte s hviezdami a následne oznamom rozvodu, no inak je jej súkromie a celkovo jej život obrovskou neznámou. Tak rýchlo, ako jej sláva začala, aj skončila. Napriek tomu sa zdá, že Jennifer vedie vcelku vyrovnaný život - nemá potrebu na seba upozorňovať škandálmi ani nadmerným postovaním na sociálnej sieti. 60-ročná herečka si tak nepochybne užíva pokoj v blízkosti svojich najbližších a venuje sa čítaniu kníh či aktívnemu cvičeniu. To jej mimochodom zabezpečilo skvelú postavu, čo poviete?

- Najčítanejšie -