Presunúť na hlavný obsah

Miloval ju celý svet, no ona mala panický strach z ľudí: Audrey Hepburn bola v mnohom iná, ako ju vnímala verejnosť

Zahraničné celebrity

Stala sa ikonou pre ženy po celom svete. Audrey Hepburn bola krásna, inteligentná a menila dejiny. No sama so sebou mala v istých momentoch problémy. Aká bola v skutočnosti táto diva?

Bola veľmi nestála a čokoľvek vychádzalo zo zaužívaných konvencií ju dokázalo rozhodiť

Najradšej sa obliekala do elegantných čiernych šiat, nohavíc a jej najobľúbenejšími topánkami boli jednoznačne balerínky. Tvár si vždy vonku ukrývala za slnečnými okuliarmi. Doplnok, ktorý milovala boli perly. Jej najobľúbenejší bol perlový náhrdelník od prvého manžela. Možno aj práve toto celkom vypovedá o fakte, že Audrey potrebovala v živote rituály, zaužívané pravidlá a istoty.

Bola veľmi nestála a čokoľvek vychádzalo zo zaužívaných konvencií ju dokázalo rozhodiť. Mimoriadne citlivá a empatická žena, ktorú vraj rozplakalo čokoľvek a kedykoľvek, to nemala v živote najľahšie. Možno bol za to zodpovedný fakt, že počas nacistickej okupácie v Holandsku prišla o takmer celú rodinu a sama prežila iba zázrakom. 

Neprehliadnite: Búrlivý život Pamely Anderson: Svojho manžela spoznala len štyri dni pred svadbou, mlátiť sa ním nechala však roky

Ikonická  a krásna herečka s detskou tvárou a manddľovými očami bola obrovská naozaj introvertka. Hoci ju miloval celý svet, ona sama mala v istých momentoch panický strach z veľkého množstva ľudí. Dokonca aj počas nakrúcania filmov, muselo byť pri jej scénach, čo najmenej ľudí. 

Nie je tiež žiadnym tajomstvom, že Audrey mala pre svoj výzor komplexy. Svoj nos považovala za príliš veľký, ramená za široké a hranaté, nohy za kostnaté no a prsia za veľmi malé. Okrem toho bola skutočne nešťastná zo svojich chodidiel. Mala totiž veľkosť 43. Nikdy nepochopila, prečo ju považujú za krásnu.

Prečítajte si: Už len kosť a koža. To, ako dnes vyzerá spevácka diva Celiné Dion, vás vystraší

Krásna hereečka bola zároveň na seba nesmierne náročná. Vo všetkom chcela byť perfektná. Snažila sa robiť všetko na 100% v ničom nezlyhať. Či išlo o prípravu raňajok, alebo herecký výkon. Aj keď boli prezentované najmä jej úspechy a život v pozlátku, realita bola miestami diametrálne iná. Ona milovala samotu a prítomnosť okamihov. Práve vďaka tomu, že si dokázala okolo seba vytvoriť vlastnú bublinu, žila tak ako si vysnívala. 

- Najčítanejšie -