Presunúť na hlavný obsah

Marilyn Monroe by sa dožila 94 rokov. Toto sú najväčšie tajomstvá jej krásy, nebudete veriť, čo robila

Zahraničné celebrity

Nikto nemôže namietať, keď sa povie, že Marilyn bola stelesnením krásy minulého storočia. Pôvabná kráska sa totiž držala rituálov, ktoré sa dajú aplikovať aj na dnešnú dobu. Veď vyskúšajte!

Vyhrajte sa s perami

Ak ste do dnešného dňa žili v tom, že vaša kontúra musí byť prísne zladená s rúžom, ste na omyle. Vedela to aj samotná Marilyn, ktorá sa vo svojej vizáži riadila nezvyčajným pravidlom - čím viac, tým lepšie. Podľa jej osobného vizážistu si na pery aplikovala až päť odtieňov červenej. Tým sa jej podarilo vytvoriť dojem krásnych plných pier, ktoré vyzerali priamo ako z katalógu. Farba jej kontúry bola o čosi tmavšia než samotný rúž, no v konečnom dôsledku sa to strácalo. Do kútikov pier si totiž aplikovala tmavú ceruzu a farbu postupne zosvetľovala bielou, ktorú aplikovala najmä do stredu.

Prečítajte si: Ikonická Victoria Beckham v tom má jasno: Tieto potraviny si môžete bez výčitiek dopriať aj večer a nepriberiete

Starajte sa o pleť

Pôvabná blondína vedela, že aj keď ju príroda obdarovala krásou, je na nej, koľko z nej si zachová. O svoju pleť sa Marilyn príkladne starala - každý deň jej okrem kompletnej rannej a večernej rutiny dopriala špeciálnu masku. Ak sa chcete inšpirovať jej rutinou, každé ráno a večer by ste si mali okrem vyčistenia pleti dopriať aj tonikum, špeciálne sérum - a na záver použiť krém určený pre váš typ pleti. Výsledkom vám bude svieža a mladistvá pleť.

Život bez soli

Ani božskej Marilyn, vlastným menom Norma Jean, však všetko nepadalo len tak z neba a našli sa dokonca aj veci, ktoré si musela odoprieť. V jej prípade išlo najmä o slané jedlá. Tie nielenže výrazne škodili jej pleti, ale pridávali nežiadúce kilá. Herečka si tak musela dávať mimoriadny pozor aj v reštauráciách. Na každom obede a večeri nezabudla kuchárov požiadať o minimálne použitie soli. Okrem toho si Marilyn nedopriala čokoládu - a keď už áno, musela byť horká. Nie každému však soľ vyslovene škodí, no je na vás, aby ste spoznali, čo vášmu telu robí zle a bez čoho sa viete zaobísť.

Milujte seba také, aké ste

Posledným tajomstvom jej krásy bolo jednoznačne jej sebavedomie. Marilyn sa o seba stále ukážkovo starala - či už to bolo fyzicky alebo psychicky. Aj keď bola často označovaná za naivnú, nikto nemôže odoprieť, že svojím šarmom a pôvabom si dokázala omotať všetkých mužov okolo prsta. To by sa jej bez sebadôvery, ktorou vyžarovala už od neľahkých tínedžerských čias, nepodarilo. Ako inak by totiž nemala problémy s nahotou či dokázala prišívať gombíky na podprsenku, aby evokovali stojace bradavky?

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo Audrey Hepburn k dokonalej figúre: Tieto tri veci robila každé ráno a večer, vďaka nim získala telo snov

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus