Presunúť na hlavný obsah

Žiadosť o ruku prijala až na piaty pokus. Kto je Jill Bidenová, budúca prvá dáma Ameriky?

Zahraničné celebrity

Niekoľko dní celý svet so zatajeným dychom sledoval, ako dopadnú voľby v jednej z najvplyvnejších krajín sveta. Po tom, ako boli v sobotu vyhlásené výsledky, je jasné, že zatiaľ čo na poste prezidenta bude politik a bývalý senátor Joe Biden, funkciu prvej dámy bude spĺňať jeho milovaná manželka Jill.

Príbeh lásky sa pre Joea Bidena začal písať ešte v roku 1966. Vtedy si ako 24-ročný zobral za manželku učiteľku Neiliu Hunter. Počas šesťročného manželstva sa im narodili tri krásne, zdravé deti - dvaja synovia a dcérka Naomi Christina, ktorú prezývali Amy. Všetko bolo idylické a rodina sa mala viac než dobre. Zatiaľ čo sa stal Joe senátorom, jeho manželka ho podporovala vo všetkých rozhodnutiach a spolu s deťmi ho sprevádzala na všetkých možných cestách. Na jednej z nich, ktorá sa konala vo Washingtone krátko pred Vianocami, sa však nezúčastnila. 

Neilia sa spolu so svojimi deťmi vybrala kúpiť vianočný stromček. V aute sa nachádzali všetky tri ratolesti a to, čo nasledovalo, bola scéna ako z hororu. Mladá žena si nevšimla stopku a v tom do ich auta vrazilo nákladné vozidlo, ktoré ju a jej ročnú dcéru na mieste usmrtilo. Dvaja synovia boli okamžite prevezení do nemocnice s ťažkými zraneniami. „Keď som bol vo Washingtone, kde som prijímla nových zamestnancov, mal som telefonát, ktorý mi oznámil, že moja žena a deti sa vybrali na vianočné nákupy. Nákladné vozidlo s traktorom však zabilo moju ženu a dcéru,'' prezradil po niekoľkých rokoch Biden vo svojom príhovore. Napriek tomu, že sa s touto skutočnosťou vyrovnával nesmierne ťažko, silu mu dodávali najmä jeho dvaja synovia, ktorí bojovali o život v nemocnici. Jeho krásny život sa zrazu zmenil na hotové muky, s ktorými zápasil dlhé roky. O novej známosti ani len nesníval - až do momentu, kým mu neskrížila cestu ďalšia pôvabná učiteľka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Avocet Jewelry(@avocetjewelry),

Prečítajte si: Manželstvo len naoko. Čo si skutočne myslí Melania Trump o svojom manželovi?

Usilovná Jill Jacobs

Mladá dievčina z Pensylvánie bola už od puberty považovaná za nesmierne šikovnú ženu, ktorá sa v živote nestratí. Dôkazom toho je fakt, že si popri štúdiu zarábala už ako 15-ročná, keď sa prihlásila na miesto čašníčky. Napriek tomu, že bola vzornou študentkou, bola aj poriadnou rebelkou. Podľa vlastných slov totiž chystala rôzne žartíky a nerešpektovala pravidlá. V konečnom dôsledku ju mali učitelia aj tak radi a možno práve to bol impulz, prečo sa aj Jill rozhodla vydať dráhou učiteľky. Počas štúdia stihla aj sobáš s futbalistom Billom Stevensonom, no manželstvo z nepochopiteľných príčin krachlo už pár rokov po tom. V čase, keď riešila rozvodové papiere, sa ju jej dobrý priateľ rozhodol zoznámiť s jeho bratom. Dvojici dohol slepé rande, ktoré bolo mimoriadne úspešné. Už po prvom stretnutí sa totiž Joe a Jill zahľadeli do seba. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @ indivisibleamerica,

Aj keď si o deväť rokov starší muž získal sympatie učiteľky, tá si od neho držala odstup. Dôvodom nebolo len jej neúspešné manželstvo ale najmä fakt, že nechcela zraniť jeho synov. Vedela, že hrozným spôsobom o jednu matku už prišli a nedokázala si predstaviť, ako by sa cítili, ak by to s Joeom nevyšlo a musela ich opustiť aj ona. Dnes už čakajúci prezident Spojených štátov sa však nevzdal a napriek odmietavým žiadostiam o ruku sa snažil čoraz viac. Nakoniec sa mu jeho životnú lásku podarilo zlomiť. „Mala som 26 rokov a bála som sa. Nevedela som, ako spojiť rozbitú rodinu. Joe však povedal chlapom, že ma im poslala ich mamička. Rodinu drží pohromade láska, ktorá nás robí flexibilnými a odolnými,'' zaspomínala si na neľahké, no napriek tomu krásne časy Jill. Rodinné vzťahy sa podarilo upevniť za krátky čas a chlapci dokona Jill nazývali mamou. Tou sa učiteľka napokon aj stala a chlapcom priviedla na svet sestru Ashley.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr. Jill Biden (@drbiden),

Láska k učeniu 

Okrem lásky k rodine je však pre Jill mimoriadne dôležitá aj láska k tomu, čo robí. „Učiteľstvo nie je to, čo robím. Je to to, čím som,'' uvádza na margo svojho povolania budúca prvá dáma a dodáva, že rozhodne sa svojej práce nechce vzdať ani počas toho, ako bude vykonávať túto novú funkciu. O tom, že to myslí vážne, svedčí aj jej minulosť. Už tentokrát je totiž zapísaná ako jediná druhá dáma, ktorá chodila do zamestnania. (pozn.redaktora, Joe Biden bol zvolený v rokoch 2009-2017 ako vice-prezident Spojených štátov, náhradnícku funkciu mala pochopiteľne aj jeho manželka) V prípade, že jej to štátne povinnosti nedovolili, si zo svojej práce zobrala dovolenku. Niet pochýb o tom, že aj tentokrát sa svojho milovaného prednášania na univerzite nevzdá. 

Neprehliadnite: Najkrajšia panovníčka sveta oslavuje 50 rokov. Pozrite sa, ako vyzerá jordánska kráľovná Rania

- Najčítanejšie -