Presunúť na hlavný obsah

Manželstvo, ktoré šokovalo celý svet. Brigitte Macron zviedla svojho študenta, dnes je prvou dámou Francúzska

Zahraničné celebrity

Už keď mladý investičný bankár kandidoval za francúzskeho prezidenta, si médiá všimli jeho netradičný vzťah. Manželkou, dnes už 42-ročného Emmanuela, je totiž o 25 rokov staršia žena, ktorú spoznal na základnej škole. Učila ho.

Netradičný príbeh lásky sa začal písať ešte v časoch, keď Emmanuel navštevoval strednú školu. Napriek tomu, že mal 15 rokov, bol staršími vnímaný ako dospelý - mal totiž neuveriteľný prehľad a pýšil sa taktiež v tom veku pre chlapcov nezvyčajnou zodpovednosťou a inteligenciou. Spolužiačkou v jeho triede bola aj Laurence, dcéra učiteľky dramatického krúžku, vtedy ešte Brigitte Trogneux. Tá Macrona opisovala aj svojej mame. „Máme v triede takého divného chlapca Emmanuela, on vie všetko, má odpoveď na každú otázku,'' zvykla vravieť matke. Ani v tom najdivnejšom sne jej vtedy nemohlo napadnúť, že jedného dňa sa práve jej mama vydá za divného spolužiaka.

Prečítajte si: Zabudnutá princezná Margaret. Sestra kráľovnej Alžbety si každý deň dala vodku, zamiloval sa do nej aj Picasso

Láska na prvý pohľad 

Na deň, kedy sa zamiloval do Brigitte, si Emmanuel pamätá presne. Okrem toho, že bol veľkým intelektuálom, záľubu mal aj v umení. Pochopiteľne si to tak namieril do dramatického krúžku, ktorý viedla práve o 25 rokov staršia učiteľka. „Na divadelnom krúžku som sa stretol s Brigitte. Zaľúbil som sa. Najprv to bol zväzok intelektuálny, ktorý sa postupne menil na cit. Prišlo to prirodzene, ani jeden z nás sa o to zvlášť nesnažil,'' opísal svoje city francúzsky prezident v knihe, ktorú vydal o svojom živote. Už po pár týždňoch divadelného kurzu vraj vedel, že sa nejedná o žiadnu platonickú lásku a že sa pôvabná blondína jedného dňa stane jeho manželkou. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @ franciemarseille,

Netrvalo dlho a Emmanuel si dokázal získať sympatie svojej učiteľky. Jedného dňa jej dokonca sám priniesol námet na divadelnú hru - inscenáciu hry Umenie komédie, ktorú sa sám podujal rozpísať. Brigitte mu pri tom ochotne piatkami po škole pomáhala a práve tam si začala všímať neobyčajnosť svojho študenta. Dokonca ho začala nazývať Mozartom. „Podmanila ma jeho inteligencia, kultúra slova a to, ako mal v hlave veci usporiadané. Jeho schopnosti boli vysoko nadpriemerné,“ priznala ďalej v spomínanej knihe Brigitte a dodala, že postupom časom k Emmanuelovi začala cítiť čosi viac. Dvojica sa spolu rozprávala hodiny, prechádzali sa popri rieke a podľa ich vlastných slov, ale aj slov okolia, si rozumeli tak, ako s nikým iným. Skutočný zlom nastal o pár mesiacov neskôr, keď po premiére spomínanej divadelnej vyšiel so svojimi citmi najavo. Aj keď učiteľke Macron ľahostajný nebol, odporučila mu, aby prestúpil na inú školu. „Môžete urobiť hocičo, no aj tak si vás vezmem za ženu,'' povedal jej Emmanuel na odchode.

Neprehliadnite: Britney Spears prehrala súd o svoju svojprávnosť. Bez povolenia otca nemôže spravovať svoje financie, ale ani vyjsť z domu

Utajený vzťah

Vzťah Brigitte a Emmanuela však ani po jeho odchode nezanikol, práve naopak. Dvojica bola spolu v neustálom kontakte a ich city sa prehĺbili ešte viac. Tajný románik pred verejnosťou pochopiteľne tajili. Brigitte bola v tom čase totiž vydatá matka s troma deťmi, jedno z nich bolo dokonca staršie od jej novej lásky. Nič sa však nedá tajiť večne a toto ich tajomstvo nakoniec ah prasklo. Učiteľku nachytal vo vášnivom prejave lásky jej brat - a strhol sa škandál. Ani jedna z rodín totiž nepovažovala city zaľúbencov za skutočné a neželali si, aby sa spolu stretávali. Manžel Brigitte toto zistenie nedokázal stráviť, a tak sa od svojej manželky odsťahoval. Práve toto gesto však opäť zamilovanú dvojicu stmelilo, nič však nesílili. Pre Brigitte bolo totiž prvoradé, aby Emmanuela prijali najmä jej tri deti. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @ fan_emmanuel_macron_,

Tie sa nakoniec s maminou zvláštnou láskou zmierili po desiatich rokoch spolunažívania. Za ten čas sa Emmanuelovi podarilo vyštudovať na dvoch prestížnych vysokých školách, samozrejme za podpory svojej partnerky. Len pár mesiacov po tom, ako sa Brigitte nechala oficiálne rozviesť, si ju vtedy už 30-ročný bankár zobral za právoplatnú manželku. Zároveň prijal fakt, že sa nikdy nestane biologickým otcom. Manželstvom však podľa jeho vlastných slov získal skutočne veľa - nevlastné deti, vnúčatá a nepochybne lásku svojho života. „Boli sme vždy spolu a boli sme nerozluční, aj keď nám nevial dobrý vietor do plachiet,“ okomentoval svoju lásku po rokoch.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emmanuel et Brigitte Macron (@emmanueletbrigittemacron),

 

- Najčítanejšie -