Presunúť na hlavný obsah

Britney Spears prehrala súd o svoju svojprávnosť. Bez povolenia otca nemôže spravovať svoje financie, ale ani vyjsť z domu

Zahraničné celebrity

To, že Britney Spears nebola v najlepšom psychickom rozpoložení, nie je žiadnym tajomstvom. Napriek tomu, že sa jej stav výrazne zlepšil, však súd zamietol jej žiadosť o svojprávnosť.

Britney Spears žila pod drobnohľadom médií už prakticky od útleho detstva. Mala len tri roky, keď sa objavila v televíznej šou, ktorá jej odštartovala hviezdnu kariéru. Keďže však začínala zarovno s ďalšou blondínou, speváčkou Christinou Aguilerou, hudobní producenti a jej manažéri trvali na tom, aby sa od svojej konkurencie odlíšila. Donútili ju tak spievať výhradne tenkým hlasom, pre ktorý sa Britney stala okamžite ikonou. Možno až väčšou, než si vôbec kedysi dokázala predstaviť. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Loa (@aol_nostalgia),

Prečítajte si: Po 12-tich rokoch bude mať konečne späť svoje práva: Britney Spears onedlho zbavia nesvojprávnosti

Napriek tomu, že mala v čase vydania svojho prvého veľkého hitu Baby One More Time len 18 rokov, novinárom to nevadilo. Práve naopak, často Britney častovali otázkami o jej intímnom živote. Pozornosť o ňu neutíchala ani rokmi. Mladá speváčka na seba pútala pozornosť aj súkromným životom. Tri roky randila so spevákom Justinom Timberlakom, ku zásnubám sa však nikdy nedostali. Áno povedala svojmu priateľovi z detstva, Jasonovi Allenovi Alexandrovi počas žúru v Las Vegas. Manželstvo však bolo po 55 hodinách anulované z dôvodu, že Britney nebola v tom stave spôsobilá vykonať rozhodnutie. Len niekoľko týždňov sa začala stretávať s tanečníkom Kevinom Federlinom, o ktorom si myslela, že tentokrát to je ten pravý. Dvojica sa po trojmesačnej známosti zobrala a speváčka takmer okamžite otehotnela. Manželstvo, z ktorého dnes pochádzajú dvaja synovia, sa však po necelých troch rokoch rozpadlo.

Psychické problémy

Práve to je obdobie, kedy sa začal psychický stav Britney Spears výrazne zhoršovať. Kevin totiž získal po rozvode nielen deti, ale aj vysoké alimenty od svojej manželky. V tom istom období stratila Britney svoju tetu, ktorá jej bola mimoriadne blízka a svoj smútok sa snažila zatopiť alkoholom a prehnanými návštevami klubov. Samozrejme, aj pri týchto udalostiach ju na každom kroku nasledovali paparazzi, ktorí zaznamenávali každý jej malý trapas. To všetko sa vyvrcholilo tým, že sa Britney psychicky zrútila a po tom, ako opakovane kričala na bulvárnych fotografov, aby jej dali konečne pokoj, namierila do kaderníckeho salónu. Tam požiadala kaderníčku, aby jej vyholila hlavu. Keď to odmietla, speváčka všetko zobrala do vlastných rúk a to doslova. Hlavu si vyholila sama.

Po tomto incidente z roku 2007 skončila Britney v liečebni. Napriek tomu, že sa jej stav pomaly zlepšoval a speváčka absolvovala niekoľko koncertov a vydala nové piesne, sa jej súkromný život k normálu nepribližoval. Minimálne podľa oficiálneho vyhlásenia - krátko po incidentne bola totiž zbavená svojprávnosti.

Neprehliadnite: Nechcené dieťa a zlá študentka. Aká bola princezná Diana predtým, než stretla Charlesa?

Na súde neuspela

Toto leto sa Britney odvolala a chcela získať svoju svojprávnosť naspäť. Súd však jej žiadosť zamietol a označiť, že naďalej potrebuje kontrolu. Podľa oficiálneho súdneho spisu je však Britney zlomená faktom, že by nad ňou mal mať ďalej kontrolu otec. Od súdu žiada, aby jej majetok a zároveň rozhodnutia, mohla spravovať jej mladšia sestra Jamie Lynn. „Jamie je veľmi lojálna a Britney ochraňuje. Niet pochybností o tom, že vždy konala v najlepšom záuje Britney. Sú to najlepšie priateľky,'' prezradil zdroj z okolia Britney pre web Eonline.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @ intimatebspears,

„Je najlepšou osobou na to, aby vykonávala rozhodnutia týkajúce sa nielen financií,'' dodal ďalej zdroj. Poručník má teraz kontrolu nad speváčkou aj v takých banálnych rozhodnutiach, akými je opustenie domu či pridávanie príspevkov na sociálne siete. Práve preto si väčšina fanúšikov myslí,že práva Britney sú utláčané - zakaždým, keď pridá nejaký príspevok na sociálnu sieť, ktorý sa týka tejto témy alebo jej psychického stavu, do niekoľkých minút zmizne. 

To, či jej súd vyhovie, je teraz otázne. S istotou však možno povedať, že Britney bude pod kontrolou súdom vybraného poručníka minimálne do februára 2021. O tom, že to nie je najlepší nápad, však prehovoril aj jej starší brat, Bryan Spears. „Je to veľmi frustrujúce, aj keď niekto prichádza v mieri. Mať niekoho, kto ti stále hovorí, čo robiť - to naozaj musí byť veľmi frustrujúce,'' prezradil pre americký web.

- Najčítanejšie -