Presunúť na hlavný obsah

Všetko vraj bolo len naoko. Prečo v Amerike upadá jedna z najpopulárnejších šou The Ellen DeGeneres Show?

Zábava

Jedna z najznámejších amerických šou čelí obrovskému škandálu. Najlepšie zarábajúca komička a moderátorka Ellen DeGeneres čelí obvineniam z nepriaznivej pracovnej atmosféry, v ktorej sa často vyskytovala šikana, rasizmus či dokonca obťažovanie.

Ellen DeGeneres sa nestala slávnou moderátorkou len tak náhodou. Pomohol jej jej otvorený a ľudský prístup, kvôli ktorému už hneď na začiatku, ako sa dostala do povedomia ako komička, priznala, že bola v 15-tich rokoch sexuálne obťažovaná nevlastným otcom. Netajila sa ani svojou sexuálnou orientáciou - v roku 1997 bola medzi prvými celebritami, ktoré sa prihlásili k homosexualite. Stalo sa tak pred zrakmi miliónmi ľudí - Ellen bola ako standup komička a začínajúca herečka hosťom šou Oprah, kde svetu prezradila svoje tajomstvo. V tom čase mala Ellen vlastný seriál, ktorý niesol nepriamy, no síce pochopiteľný lesbický námet a takmer okamžite sa stal hitom. Po odhalení jej sexuálnej orientácie sa ohradila samotná cirkev, ktorá pomocou svojho vplyvu seriál zastavila. Napriek tomu to Ellen nezlomilo, práve naopak. Pokračovala ako standup komička a získavala si fanúšikov po celom svete.

Prečítajte si: Rozhovor s Emou Müllerovou: O sebaláske ale aj o tom, ako sa dostala k podcastom

Vlastná šou

Písal sa rok 2003, keď Ellen začala s vlastnou televíznou šou. Za 17 rokov kariéry sa jej toho podarilo viac, než dosť - každý, čo vo svete šoubiznisu niečo znamená, už v modrom štúdiu sedel. Hosťami Ellen boli napríklad Jennifer Aniston, Kim Kardashian, Michelle Obama, Justin Bieber či Kevin Hart. Za šou sa Ellen podarilo získať 30 cien Emmy a 20 cien People's Choice Awards - čo sa nikomu do dnešného dňa nepodarilo prekonať. Od bývalého prezidenta Baracka Obamu dokonca získala najvyššie americké vyznamenie Medailu cti.

Obťažovanie a rasizmus

Napriek tomu, že sama Ellen kedysi začínala ľudským správaním a fanúšikov si získala vďaka tomu, že sa na nič nehrala, po rokoch fungovania šou vyplávali na povrch šokujúce informácie. Zdá sa, že uvoľnená priateľská atmosféra, ktorú sa snažila Ellen stále v divákoch vyvolať, bola len naoko. S informáciou prišiel denník New York Post. Ten totiž vyspovedal bývalú zamestnankyňu, ktorá opisovala nepriaznivú a toxickú atmosféru medzi štábom. Nachádzali sa na firemnom večierku, keď jej jeden zo scenáristov povedal, že si ju vôbec nepamätá. Narážal pri tom na jej farbu pleti. „Prepáč, pamätám si len mená bielych ľudí, ktorí tu pracujú,'' odvetil jej človek, ktorého si do svojho tímu vybrala samotná Ellen. Tento nepúodarený vtip rozosmial všetkých nadriadených, no ju samotnú, pcohopiteľne, nie.

Nepríjemnú skúsenosť má aj ďalší zamestnanec, ktorý uvádza, že ho výkonný producent Kevin Leman sexuálne obťažoval. Opakovane sa ho pýtal, či by ho nemohol sexuálne uspokojiť v kúpeľni - ak nie orálne, tak aspoň rukou. Ďalší bývalí kolegovia sa pridávajú na jeho stranu a doplňujú, že sa ich producent neustále pýtal na to, v akej polohe najčastejšie vykonávajú pohlavný styk a jeden z nich dokonca uvádzal, že ho Leman pobozkal na krk. „V The Ellen DeGeneres Show pracujem už viac ako 17 rokov a obetoval som tomu celú svoju kariéru. Ako jeden z hlavných scenáristov vymýšľam aj vtipy a som zdesený, že niektoré moje pokusy o humor mohli niekoho uraziť," uviedol na svoju obhajobu producent. Bývalí zamestnanci však tvrdia, že o žiaden humor už dávno nešlo. Medzi ďalšími nedostatkami na pracovnom prostredí bolo nedostatočné finančné hodnotenie, obmedzená možnosť navštíviť lekára či večné napätie. Podľa bývalých kolegov je prísne zakázané pozrieť sa Ellen čo i len do očí - ak teda nepracujete na vysokej pracovnej pozícii a môžete si to tým pádom dovoliť.

Neprehliadnite: Ďalšie celebritné dieťa, ktoré sa dostáva na vrchol popularity: Viete, koho dcérka to je?

Ellen si sype popol na hlavu

Ako uviedla komička, z výpovedí, ktorých sa dočítala v médiách, jej naskakovala husia koža. „Šou nesie moje meno a tak za všetko, čo robíme, nesiem zodpovednosť," priznala Ellen a dodala, že napriek tomu nebolo v jej silách kontrolovať celý štáb. To, či sa spoľahla na zlých ľudí alebo svoje prekvapenie len maskovala, sa ukáže už v najbližších týždňoch. Vedenie totiž robí v šou výrazné zmeny a okrem troch výkonných producentov, ktorí boli nahradení, sa vraj uvažuje aj o kompletnej zmene obsadenia. Niektoré médiá informujú o tom, že sa dokonca uvažuje aj o náhrade moderátorky. Ellen si však zastáva mnoho celebrít, a tak ktovie, či v tomto boji zotrvá...

- Najčítanejšie -