Presunúť na hlavný obsah

Eliza založila pohybové štúdio, aké nemá obdoby. Ich tréningy vás naučia flexibilite, stojkám, ale aj exotickým tancom

Kariéra

Miluje pohyb a chce sa pri ňom cítiť komfortne a dobre. Eliza sa tak rozhodla založiť štúdio KEEPBALANCE, ktoré okrem klasických strečingových cvičení ponúka aj niekoľko zaujímavých, ktoré pridávajú na ženskosti, ale aj sebavedomí.

Vy ste pôvodom Ruska - no niekoľko rokov už žijete v hlavnom meste. Dnes vás už možno registrovať ako zakladateľku pohybového štúdia KeepBalance. Ako vaša vášeň k pohybu vznikla a ako vám napadlo založiť si štúdio?

Milujem, keď zo žien vyžaruje ženskosť, elegantnosť a ladnosť. Vždy som snívala o tom, že budem vedieť šnúru a všetky tie pekné, strečingové cvičenia. Ešte počas môjho žitia v Rusku som tak navštevovala rôzne pohybové školy, no potom som sa prisťahovala sem - do Bratislavy. Taktiež som tu niečo podobné chcela navštevovať, no nie jógu či pilates, to ma nikdy neoslovila. Chcela som vyslovene niečo iné, nejakú školu špagátu, vyskúšať handstandy a všetky tie zaujímavé veci okolo. Hľadala som tu štúdio, ktoré by mi vyhovovalo a aj keď nemôžem povedať, že by to bolo zlé, nebolo to to, čo by som chcela. Všetky hodiny boli napríklad preplnené, čím vznikla absencia kontaktu s učiteľom, ale aj priestoru. Tak som si povedala, že takýto priestor zrejme musím vytvoriť ja.

Možno to chápať tak, že ste si vytvorili pracovné miesto na našom trhu sama?

Nie je to tak, že toto je môj zárobok, práve naopak - povedala by som, že štúdio mi ešte dlhšiu dobu nebude vynášať. Mám iný príjem a toto je taká moja vášeň a odvetvie, v ktorom sa jednoducho cítim dobre. Chcela som totiž spraviť niečo pre svoju dušu a zároveň priniesť do Bratislavy niečo pekné, niečo, čo poteší ostatných. 

Podnikať bez istého príjmu a zároveň mať popritom iné povinnosti je pravdepodobne nesmernie náročné, no zrejme nie nemožné...

Presne tak. Trvalo mi približne pol roka, kým som prišla s celým kompletným plánom - ako to bude vyzerať, ako si to predstavujem, aké cvičenia budeme ponúkať. Neskôr som začala hľadať priestor a v tom sa mi osvedčilo v to, čo verím - že všetko prichádza v správny čas. Po tom, ako som sa prešla po meste, ma veľmi zaujala budova na Kollárovom námestí, a tak som ju šla pozrieť. Vnútri bola žena, ktorej som sa opýtala, či náhodou neplánujú prenajímať priestor, načo mi ona odvetila, že nad tým premýšľa.

Podobne to išlo aj s trénerkami. Jednu z nich som stretla úplnou náhodou na vernisáži, kde pracovala a páčil sa mi jej ľudský prístup. Čerešničkou na torte bolo, že je profesionálnou gymnastkou, ktorá má vzdelanie na to, aby v tomto odbore učila aj iných. 

Čo sa však týka času, venovala som tomu naozaj veľa, hlavne toho voľného. Možno to tak nevyzerá, no naozaj je to kus práce, či už sa to týka papierovania, prerábky priestorov, dekorovania, marketingu a podobne. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa KEEPBALANCE studio(@keepbalance.sk),

Neprehliadnite: Slovenka Katarína navrhuje tapety v luxusných priestoroch: Čo všetko táto práca obnáša?

Keď sme sa teraz dostali k tomu podnikaniu, čo by ste odporučili ženám a celkovo ľuďom, ktorí sa do svojho vlastného biznisu chcú pustiť? 

Ja sama som človekom, ktorý myslí dva kroky dopredu - na to, čo bude, čo môže prísť a do vecí sa nikdy nepúšťam bezhlavo. To odporúčam aj ostatným. V podnikaní je dôležité mať všetko potrebne premyslené, nakoľko sa stále môžu objaviť prekážky. Nepochybne tiež treba mať finančnú rezervu v prípade, keď si ako ja prenajímate priestor - nám napríklad otvorenie znevýhodnila situácia s koronavírusom, a tak bolo dobré, že som na niečo také myslela. V ďalšom rade je nepochybne dôležité mať okolo seba zodpovedných ľudí, s ktorými spolupráca ide o čosi ľahšie. Vo svojom tíme by som nezodpovedného a nedochvíľneho človeka nezniesla.

Napriek prekážkam ste však otvorili. V čom sa líšite možno od iných pohybových štúdií?

V prvom rade som trvala na tom, aby na jednej hodine nebolo viac, než šesť ľudí. Máme viacero benefitov - nachádzame sa napríklad v centre mesta, čo je skvelá lokalita. Chcem, aby mala každá žena svoj vlastný priestor a aby mala trénerka dostatočnú kapacitu venovať sa každej žene osobitne. Napríklad ja sama sa nepovažujem za veľkého športovca a občas si nie som istá, či správne dýcham. Preto chcem, aby sa na to pozrela kvalifikovaná osoba, pomohla mi, poradila mi. Nie však len mne, ale komukoľvek, kto to bude potrebovať. Keď si už klient zaplatí za hodinu, mal by dostať ten najlepší servis a pozornosť. Taktiež si dávam veľmi záležať na estetickom dojme, v našich priestoroch je veľa svetla - nakoľko máme veľkých osem okien, vysoké stropy a šatne na veľmi vysokej úrovni. Chcem, aby to na zákazníčky pôsobilo priateľsky, a tak sa snažíme vytvoriť takú tú domácu atmosféru. V neposlednom rade má našej výnimočnosti zásluhu aj môj skvelý tím, na ktorý sa môžem stále spoľahnúť, za čo som im nesmierne vďačná.

Čo všetko teda vo svojom štúdiu ponúkate? 

Máme takzvanú školu špagátu (front split, side split, chrbát), kde sa dievčatá učia strečingu rôznycvh druhov. Ďalej je to body forming, handstand, Port de Bras, ladies dance a POP Pilates. Hodiny si záujemcovia kľudne môžu striedať, vyskúšať a dať sa na to, čo im vyhovuje. Zatiaľ nemáme nič také, ako rozdelenie pre začiatočníkov a pokročilých, nakoľko sa trénerka ku každému správa individuálne a podľa jeho možností. Všetko samozrejme robí profesionálne, aby nikto nemal pocit menejcennosti a zároveň aby bol motivovaný. Ak sa dajme tomu človek necíti dobre alebo má ťažký deň, tréner sa musí prispôsobiť.

Všetko znie zaujímavo, no mnoho ľudí si zrejme nevie predstaviť, čo je to napríklad ten handstanding. Ako by ste to ľuďom vysvetlili, učia sa jednoducho robiť stojku?

V podstate.  Trénerka na začiatku spraví dôkladnú rozcvičku, aby rozhýbala hornú časť tela. Je totiž nesmierne dôležité uvoľniť svaly, postupne sa učia robiť stojky na hlave, predlaktiach, dlaniach... a potom sa to posúva a vznikajú zaujímavejšie akrobatické formy. Treba však brať ohľad na zdravotnú stránku človeka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa KEEPBALANCE studio(@keepbalance.sk),

Prečítajte si: Mária opustila manažérsku pozíciu, aby si splnila svoj sen. Jej nádherné kvetové dekorácie vás prenesú do rozprávky

Rozmýšľali ste, či by ste niekde chceli prípadne expandovať?

Pre mňa znie zaujímavejšie byť jedinečným - niečím, čo sa na trhu neopakuje. Ak by som to mala prirovnať k inému konceptu, medzi Googlom a Amazonom si vyberám byť Elonom Muskom.

Momentálne sa sústreďujeme na rezervačný systém cez webstránku, nakoľko chcem, aby to bolo perfektné a snažíme sa vychytať každý detail. Do marketingu príliš veľa neinvestujeme, no určite chceme, aby o nás vedelo čo najviac ľudí. Nepozerám do budúcnosti v tom smere, koľko nových štúdií chcem otvoriť, ale aby sme si zachovali kvalitu. Určite mám však plány, aby sa dievčatá vzdelávali čo najviac.

Nemáte pred sledovaním konkurencie strach?

Nie, ja sledovanie konkurencie milujem. Neustále ma to posúva ďalej a vidím, že je stále čo zlepšovať a prinášať kvalitnejšie služby a prácu. Pravidelne sledujem pohybové štúdiá, napríklad tie v Rusku, ktoré sú na oveľa vyššej úrovni. Páči sa mi to a teším sa na inšpiráciu, ktorú od nich získavam.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa KEEPBALANCE studio(@keepbalance.sk),

 

- Najčítanejšie -