Presunúť na hlavný obsah

Prerušovaný pôst podľa Jennifer Aniston: Hoci si ho prispôsobila, má vďaka nemu roky krásnu figúru

Zahraničné celebrity

Prerušovaný pôst má jednu výhodu. Darí sa vďaka nemu zhodiť väčšine žien. Aj krásna herečka Jennifer Aniston je mu už roky verná. A vyzerá perfektne. Možno to bude cesta aj pre vás.

Trik, ktorý jej pomáha nepribrať

Kľúčom k udržaniu krásnej a štíhlej postavy, je pre známu herečku tzv. prerušovaný pôst. Je mu verná už niekoľko rokov. Táto forma chudnutia je založená najmä na tom, že si dávate pozor v akom čase, si jedlá na tanier servírujete.

"V princípe nejde o nič zložité. Jete osem hodín, zvyšných 16 držíte pôst. Vlastne ak mám večeru, vynechám raňajky a jem až v čase obeda. Namiesto raňajok si dám len zelený čaj, pohár vody a nanajvýš zelerovú šťavu. Vždy sa ma aj mladšie kolegyne pýtajú, akú diétu držím,  keď aj po 50 -tke mám pevné telo. No a toto je jediná diéta. Ak sa to vôbec diétou dá nazvať. Je to skôr životný štýl," prezradila pre People. 

5 výhod prerušovaného pôstu:

  • účinne redukuje hmotnosť a tuk
  • prispieva k správnej činnosti srdca
  • reguluje cukor v krvi a redukuje inzulínovú rezistenciu
  • zvyšuje produkciu rastového hormónu
  • podporuje zdravie v boji so zápalmi

Prečítajte si: Rozkošné dievčatko sa ako 6-ročné stalo detskou kráľovnou krásy: Keď ju uvidíte, nebudete veriť, čo sa stalo

16 hodín hladujete, 8 jete čokoľvek

Je to štýl, pri ktorom 16 hodín nejete a teda hladujete a zvyšných 8 hodín využijete na zjedenie všetkých kalorií. 16 bez jedla, zahŕňa samozrejme aj 8 hodín spánku. Tento typ stravovania zväčša vyhovuje ľuďom, ktorí aj tak neraňajkujú, no radi si doprajú dobrú večeru. 

Mýtus, že raňajky sú základ dňa je už dávno vyvrátený a jediné na čom záleží, je váš celodenný príjem.

Hladovanie má veľmi dobré účinky na hladinu hormónov a pre zdravie je veľmi pozitívne. Je výhodné v tom, že ak začnete jesť o niečo neskôr tak aj frekvencia jedál bude pravdepodobne menšia a kedže to okno v ktorom budete jesť, bude menšie aj porcie, ktoré si možete dopriať budú väčšie.

Neprehliadnite: Dcéra Donalda Trumpa Ivanka je považovaná za jednu z najkrajších žien. Aj ona si však ku kráse dopomohla

Príklad jedálnička podľa Jennifer:

  • 1.jedlo: 200 g vareného kuracieho mäsa, 2 plátky celozrnného chleba, 4 paradaky, 50 g mozzarely
  • 2.jedlo: 2 plátky celozrnného chlebíka, polovice avokáda, jedna paradajka, pohár ovocného smoothie
  • 3.jedlo: Polovica tuniaka zmiešaná s 2 polievkovými lyžicami kukurice, jedna čerstvá paprika a trochu chilli + hrsť rukoly
  • Snack: kocka tmavej čokolády