Presunúť na hlavný obsah

Po 12-tich rokoch bude mať konečne späť svoje práva: Britney Spears onedlho zbavia nesvojprávnosti

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že Britney Spears je stále aktívna v hudobnom priemysle a na sociálnych sieťach, málokto tuší, že v skutočnosti nemá takmer žiadne práva.

Už od útleho veku bolo jasné, že Britney Spears je mimoriadne nadaná. Uvedomovovali si to aj jej rodičia, ktorí ju ako len trojročnú zapísali na hodiny tanca a spevu. Netrvalo dlho a dostala sa do detskej speváckej šou The Mickey Mouse Club, kde vystupovala s Justinom Timberlakom a Christinou Aguilerou. Bola to práve Christina, ktorá neumyselne zvolila Britney tú drsnú cestu slávy. 

Ako totiž uvádza hnutie FreeBritney, producentom sa nepáčila podobnosť Christiny Aguilery a Britney Spears. Obidve totiž boli blondíny a začínali ako detské hviezdy, a tak sa manažéri snažili Britney čo najviac pozmeniť. Rozhodli sa teda ostať pri detskom, tenkom hlásku speváčky - a to aj napriek tomu, že sa jej farba hlasu dospievaním zmenila. V každom prípade, kedy sa Britney rozhodla nahrať pieseň so svojím prirodzeným hlasom, bola jej pieseň zamietnutá. Vydavatelia trvali na imidže detskej naivky, ktorá sa postupne vyformuje v divu. Táto taktika sa im potvrdila pri vydaní piesne Baby One More Time, kde blonďavá speváčka stvárnila sexi naivnú, no napriek tomu zvodnú školáčku. Hlas, aký nemal v šoubiznise obdoby, sa rýchlo stal ikonickým a v prípade, že Britney v ňom nebola schopná odspievať živé vystúpenie, mala pustený playback. Do svojich 23 rokoch vydala tri albumy, ktoré prepísali dejiny - a to všetko samozrejme s umelým stenšovaním svojho prirodzeného hlasu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa 90s(@90scelebvibes),

Prečítajte si: Opatrovateľka detí Angeliny Jolie prezradila pravdu o najznámejšej single mame: Na toto nedá pri výchove dopustiť

Nešťastná láska a paparazzi

Netrvalo dlho a Britney sa stala jednou z najpopulárnejších speváčok všetkých čias. Novinári sa jej nebáli klásť chúlostivé otázky, a tak nebolo žiadnym šokom, keď sa jej v živom vysielaní pýtali, akú má veľkosť podprsenky či kedy mala naposledy pohlavný styk. V skutočnosti však Britney netúžila po ničom inom, ako funkčnej rodine - a zdalo sa, že tento sen sa jej podarilo splniť. V roku 2004 sa zoznámila s tanečníkom Kevinom Federlinom, ktorý bol v tom čase síce ženatý, no pomerne rýchlo si získal priazeň speváčky. Tá mu prepadla natoľko, že zaňho platila účty a verejne sa hovorilo o tom, že ju Kevin zneužíva len kvôli sláve. To sa nakoniec potvrdilo po necelých dvoch rokoch. Britney mala v tom čase len 25 rokov a napriek tomu, že trvala na tom, že sa chce o deti postarať, jej vtedajší manžel namietal. Chcel si totiž uplatniť alimenty, ktoré by mu bez detí speváčka nemusela platiť, čo sa mu aj podarilo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

/a>

Príspevok, ktorý zdieľa BRITNEY SPEARS (@britneyspearsvk),

V tom čase bola pop diva vykresľovaná ako krkavčia matka - každý jeden krok mapovali bulvárni fotografi, ktorí čakali na príležitosť skritizovať ju. Na internete a v médiách sa každý deň objavovali nové snímky za účelom jej znemožnenia. Zlom prišiel koncom januára 2007, keď Britney zomrela milovaná teta na rakovinu - speváčka sa zrútila a nechala sa liečiť v zdravotnom zariadení. Nevydržala tam ani 24 hodín, keď v tom prišlo dobre známy zrútenie - po tom, ako jej v kaderníctve odmietli oholiť hlavu, si zobrala sama nožnice s holiacim strojčekom a urobila to sama. Aj pri tomto kroku ju samozrejme prenasledovali paparazzi, ktorí sa predháňali v tom, aby mali čo najexkluzívnejšie zábery. O necelé tri týždne na to verejne poprosila novinárov, aby ju nechali na pokoji a dali jej možnosť vyliečiť sa, no po tom, ako našli zariadenie, kde sa nechala hospitalizovať, z neho opäť odišla. Vrátila sa až po tom, ako jej súd oznámil, že bez potrebného liečenia svoje deti do opatery nikdy nedostane.

Mohlo by vás zaujímať: Život najznámejšej celebrity sveta. Čo všetko musela podstúpiť mladá Kim, aby sa stala slávnou?

Kontrola vlastným otcom

Napriek tomu, že podstúpila niekoľko liečení a jej stav sa viditeľne zlepšil, do dnešného dňa nemá nad svojím životom kontrolu. Aj keď vydala ďalšie tri nové albumy a účinkovala ako porotkyňa v televíznej súťaži, podľa súdu nie je spôsobilá na to, aby sa mohla sama o seba postarať. Všetky financie, ktoré zarobí, má teda na starosti jej vlastný otec a právnik. Bez toho, aby mala ich povolenie, dokonca nie je spôsobilá ani takých bežných úkonov, akými sú nákupy v obchode či opustenie domu.  neustále v spojení s odborníkmi, však do dnešného dňa nemá nad svojím životom kontrolu. 

Podľa viacerých zdrojov by mala byť Britney zbavená nesvojprávnosti v priebehu následujúcich týždňoch. Udeje sa tak po dlhých rokoch, keď sa riadila výlučne príkazmi svojho poručníka - v tomto prípade otca a právnika. Či sa tak neozaj stane, alebo jej súd ani tentokrát neuzná schopnosť samostnaného fungovania, je otázne... pozitívnym krokom však je, že Britney nedávno vydala pesničku, ktorú naspievala svojím prirodzeným hlasom. Do dnešného dňa však nie je jasné, prečo jej musela byť udelená nesvojprávnosť na takéto dlhé obdobie. „Závisí na kalifornskom súde, čo je pre moju dcéru najlepšie. Nikoho do toho nič nie je,'' prezradil otec Britney pre web PageSix a dodal, že toto je ich súkromná vec a hnutie FreeBritney rozhodne nepodporuje.

Neprehliadnite: Najprestížnejšie modelky sveta si prešli viacerými plastikami. Pozrite sa, ako vyzerali predtým, než vystúpili na mólo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Britney Spears (@britneyspears),

- Najčítanejšie -