Presunúť na hlavný obsah

Nechcené dieťa a zlá študentka. Aká bola princezná Diana predtým, než stretla Charlesa?

Zahraničné celebrity

Od momentu, kedy sa Diana dostala do povedomia verejnosti ako priateľka princa Charlesa, sa o nej vedelo takmer všetko. Aká však bola predtým?

Diana sa narodila 1. júla do rodiny Frances a Johna Spencerových ako štvrté dieťa. Tak, ako všetci súrodenci, prišla aj Diana na svet v rodinnom dome. Všetci však očakávali, že Frances porodí chlapčeka. Krátko pred Dianou totiž jej mama priviedla na svet chlapca Johna, ktorý len pár hodín po pôrode zomrel. Ako uvádza dokument o Diane, rodičia neskrývali pred rodinou svoje sklamanie. „Obidvaja rodičia šialene dúfali, že budú mať syna... a prišlo ďalšie, v poradí už tretie dievča,'' prezradila v snímke samotná princezná sŕdc, ktorá si túto skutočnosť už vo svojich prvých rokoch života uvedomila. Neostávalo jej však nič iné, než sa s touto skutočnosťou vyrovnať.

Prečítajte si: Obrala ho do poslednej koruny. Ako v skutočnosti vyzeral rozvod Diany a Charlesa?

Mala len šesť rokov, keď jej život uštedril ďalšiu ranu - jej matka si našla milenca a rozhodla sa rozísť so svojím manželom. Pre deti a samotnú Dianu tak nastalo peklo. Aj keď jej rodičia nemali ukážkové, šťastné manželstvo, rozvod ju trpko zasiahol. Počas celého svojho života opisovala tento zážitok ako jeden z najbolestivejších v živote. Súd totiž rozhodol, že deti budú v starostlivosti otca, ktorí sa o ne síce staral, no nemohol si dovoliť venovať im toľko pozornosti. V detstve tak mala Diana niekoľko opatrovateliek, ku ktorým si nevedela vytvoriť vzťah. „Keď sa nám opatrovateľka nepáčila, vyhádzali sme jej s bratom veci z okna,'' zahanbene priznala po rokoch a dodala, že sa bála, že sa jej nejaká iná žena bude snažiť nahradiť mamu. Paradoxne, jej vzťah s mamou však nebol ukážkovým.

Problémy s maturitou

Do svojich deviatich rokoch študovala Diana doma. Už po troch rokoch štúdia v škole však bolo jasné, že z nej nikdy uznávaná akademická študentka nebude. „Medzi študentmi bola obľúbená, no v škole bola priemerná, ak nie horšie,'' zaspomínali si na štúdium pôvabnej blondíny absolventi školy. Podľa ich slov však Diana veľký záujem o školu nejavila - nie je teda jasné, či jej problémy zapríčinila lenivosť alebo neschopnosť učiť sa. Nemotivovala ju ani samotná maturita, pri ktorej pohorela rovno dvakrát. Zmaturovať sa jej podarilo až na tretí pokus a druhý opravný termín. 

Napriek všetkému sa rodičia budúcej princeznej rozhodli zabezpečiť Diane to najlepšie vzdelanie v rámci jej kapacitných možností. Poslali ju tak do švajčiarskeho inštitútu, ktorý bol zameraný na tréning správnych domácich žien a manželiek. Práve v tomto čase sa jej staršia sestra Sarah spoznala s princom Charlesom, s ktorým začala randiť. Charles sa však nepáčil len Sarah, ale aj Diane, ktorá doňho bola od prvého momentu platonicky zamilovaná. Jeho fotografiu mala nalepenú aj na posteľou v internátnej izbe. Na rozdiel od lásky jej však spomínaná internátna izba neostala dlho, nakoľko ani nie po roku štúdia z inštitútu odišla a zamestnala sa ako opatrovateľka. O niekoľko týždňov na to jej schôdzku so svojím, vtedy už bývalým, priateľom dohodila práve Sarah a odvtedy sa začal písať príbeh, ktorý už poznajú všetci - o mladej Diane, ktorá navždy zmenila vnímanie kráľovskej rodiny.

Neprehliadnite: Keď mu zomrela bývalá manželka, volal milenke. Čo sa dialo po smrti Diany v kráľovskom paláci?