Presunúť na hlavný obsah

Princ Andrew je zapletený do sexuálneho škandálu. Na krku mu visí zneužívanie maloletého dievčaťa

Zahraničné celebrity

Kráľovská rodina si v posledných rokoch poriadne pokazila reputáciu. Nepomáha tomu ani mladší brat princa Charlesa Andrew, ktorý čelí vážnemu obvineniu.

Od momentu, keď princ Charles dovŕšil vek zrelý na ženenie, sa veškeré médiá sústredili na neho. Analyzovali predovšetkým vzťah s princeznou Dianou, ktorá sa stala miláčikom médií, a tak chcene-nechcene upadli ostatní členovia kráľovskej rodiny do úzadia. Po 20-tich rokoch sa kráľovnej ako tak podarilo napraviť reputáciu, no objavil sa ďalší problém. Tentokrát však za ním nebol Charles, ale jej mladší syn Andrew. 

Prečítajte si: Keď mu zomrela bývalá manželka, volal milenke. Čo sa dialo po smrti Diany v kráľovskom paláci?

Len pred rokom totiž vyšlo najavo šokujúce tajomstvo - vojvoda z Yorku sa priatelil s obchodníkom Jeffrey Epsteinom, ktorý bol obvinený zo zneužitia stoviek žien. Maloletým dievčatám, ktoré v tom čase nedovŕšili 18 rokov, núkal peniaze za masáže. Tie sa však neskôr zvrtli a skončili znásilneným - a to bez ohľadu na to, či dievča malo 13 alebo 17 rokov. Bohatý muž ich mal v moci a neustále po ruke. Nezastavilo ho ani to, keď ho niekoľko dievčat udalo na polícii alebo sa začalo brániť. Namiesto toho zvolil taktiku útoku a dievčatá začal psychicky vydierať. Aj on, aj ony vedeli, že si to môže dovoliť. Epstein mal totiž postavenie mocného muža, ktorý ovládal políciu, súdy, stretával sa s bývalým prezidentom Billom Clintonom, Donaldom Trumpom a v neposlednom rade vlastnil súkromný ostrov v Karibiku, kde svoje zvrátené orgie vykonával bez možnosti pristihnutia. 

Keď od neho nechcelo nejaké dievča odísť, začal sa jej vyhrážať, že jej zničí reputáciu a nikdy nič nedosiahne. Naopak, ak bude ďalej po jeho boku a plniť jeho rozkazy, bude sa mať dobre a dosiahne to, o čom snívala. Bezmocné dievčatá sa tak nevedeli vymaniť zo začarovaného kruhu a rozkazy svojho pána plnili. Jedným z týchto rozkazov, konkrétne pre dnes už Virginiu Giuffre, bolo stať sa milenkou princa Andrewa.

Neprehliadnite: Odhalené nahrávky Charlesa a Camilly. Toto si zažila princezná Diana počas manželstva s princom

Kráľovská rodina zastáva princa

Virginia žila niekoľko rokov v Austrálii len pre to, aby Epsteinovi unikla. Keď sa dopočula, že o tom, že celá vec sa predsa len dostala na súd mimo štátu, kde mal milionár konexie, rozhodla sa vypovedať. Detailne opísala, ako sa spoznala s princom Andrewom. V tom čase mala Virginia 17 rokov. „Boli sme na diskotéke a on sa veľmi potil. Lepil sa na mňa a začal ma obchytkávať,'' spomenula v dokumente o Epsteinovi a na margo toho zverejnila fotografiu, na ktorej ju princ držal okolo pása. „Chcela som sa s ním odfotiť a dobre, že som to tak urobila. Potom však nasledoval sex, ktorý sa o pár týždňov na to zopakoval,'' rozprávala ďalej Virginia. Jej výpoveď podporujú výpovede ďalších dievčat, ktoré dosvedčili, že Epstein bol za svojho života veľmi dobrým priateľom vojvodu. 

Hneď po tejto výpovedi poskytla svoje stanovisko aj kráľovská rodina. Tá sa vyjadrila veľmi stroho, za čo okamžite schytala kritiku. „Dôrazne popierame, že princ Andrew mal akúkoľvek formu sexuálneho kontaktu či vzťahu s Virginiou Roberts (za slobodna, pozn. redaktora). Akékoľvek tvrdenie proti tomuto je nepravdivé,'' vyjadril sa palác v oficiálnom vyhlásení. O pár týždňov na to však Andrew vystúpil v televízii BBC, kde všetky potvrdenia poprel. Týmto výstupom však nikoho nepresvedčil, práve naopak. Počas rozhovoru sa celý čas potil a aj keď tvrdil, že na tom mieste nikdy nebol a fotografia je fotomontáž, nevedomky opísal väčšinu miesta...

Mohlo by vás zaujímať: Princezná Diana ako módna ikona. Inšpirujte sa jej oufitmi a vyskladajte si dokonalý šatník

- Najčítanejšie -