Presunúť na hlavný obsah

Aký otec, taká dcéra? Pozrite sa, ako vyzerá dnes dcéra legendárneho speváka Kurta Cobaina

Zahraničné celebrity

Aj 26 rokov po jeho smrti nie je na svete človeka, ktorý by jeho meno nepoznal. Poznáte však jeho dcéru, 28-ročnú umelkyňu Frances Bean Cobain?

Už od momentu, kedy sa verejnosť dozvedela o tom, že frontman kapely Nirvana Kurt Cobain a jeho manželka, speváčka Courtney Love, sú v radostnom očakávaní, sa pripisovala veľká pozornosť vtedy ešte nenarodenej dcérke Frances. Ako totiž priznala Courtney pre magazín Vanity Fair, počas tehotenstva sa nevzdala heroínu a rada si ho dopriala. So svojím manželom totiž boli známi ako veční rockeri, ktorí sa netajili užívaním drog. Napriek tomu, že sa Courtney voči článku v známom magazíne ohradila, na rodičov si začala dávať pozor sociálka. Frances bola na svete len dva týždne, keď ju umiestnili do starostlivosti starých rodičov. Tí skutoční sa o ňu totiž neboli schopní adekvátne sa postarať. Rodičia museli za účelom získania dcéry podstúpiť protidrogové liečenie. 

Prečítajte si: Dcéra Donalda Trumpa Ivanka je považovaná za jednu z najkrajších žien. Aj ona si však ku kráse dopomohla

Práve tam videla dvojročná Frances svojho otca naposledy. Týždeň po jej krátkej návšteve, počas ktorej sa s otcom hrala, bolo nájdené bezvládne telo jej otca. Kurt Cobain spáchal samovraždu vo svojom dome a krátko predtým, než si siahol na život, zanechal svojim milovaným ženám list na rozlúčku. „Courtney, prosím, pokračuj ďalej, pre Frances. Pre jej život, ktorý bude oveľa lepší bezo mňa. Milujem vás. Milujem vás,'' boli posledné slová, ktoré po sebe zanechal. Zobrať si život sa pokúsila o 10 rokov na to aj Courtney, našťastie sa ju však po predávkovaní podarilo zachrániť. 

Kariéra modelky a umelkyne

Frances bola celý život ovplyvňovaná umením - niet divu, že v ňom preto aj ostala. Na rozdiel od svojich rodičov sa však rozhodla pre výtvarné umenie. Prejaviť sa jej nepochybne pomáhalo slavné meno. Ako 13-ročná totiž vyberala, ktorá titulná fotografia sa objaví na výberovom albume kapely Nirvana a už ako 16-ročná získala stáž v prestížnom magazíne Rolling Stone. O niekoľko mesiacov neskôr sa do magazínov dostala iným spôsobom - stala sa z nej modelka. V roku 2017 si ju ako tvár jarnej kolekcie vybrala značka Marc Jacobs. 

Neprehliadnite: Z dcéry Paula Walkera je krásna žena. Pozrite sa na Meadow, ktorá sa živí ako modelka

Dnes má Frances 28 rokov a aj keď sa už stihla vydať a rozviesť, zdá sa, že sa jej v živote darí. Okrem toho, že spravuje časť otcovho majetku a je ''vlastníkom'' jeho mena, sa jej darí aj v kariére umelkyne. Pod pseudonymami vystavuje v známych galériách a dokonca sa jej podarilo produkovať film o jej otcovi z dielne HBO. Pracovné ponuky však úpenlivo zvažuje a rozhodne ich nepríjma všetky. Nie je žiadnym tajomstvom, že Frances dokonca odmietla stvárniť hlavnú postavu kultového filmu  Alica v krajine zázrakov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Frances Bean Cobain (@thespacewitch),

- Najčítanejšie -