Presunúť na hlavný obsah

Na svoj rozvod si obliekla svadobné šaty. Ako v skutočnosti vyzeralo manželstvo Britney Spears?

Zahraničné celebrity

Už od začiatku všetci tušili, že svadba tanečníka a popovej divy nemôže dopadnúť veľmi dobre. A ani nedopadla - napriek tomu, že spolu manželmi vydržali byť menej ako tri roky, sa na škandály v manželstve veru tak skoro nezabudne.

Už od skorého veku patrila Britney k celebritám, ktorým ležal pri nohách celý svet. Keď mala osem rokov, rodičia ju na odporúčanie kňaza prihlásili do televíznej speváckej súťaže. Vtedy ešte stavbár a učiteľka na základnej škole nemohli tušiť, že sa z ich dcéry stane hviezda, ktorú budú poznať ľudia v takmer všetkých krajinách po svete. Už po prvých vystúpeniach si rozkošnú blondínu všimol agent, ktorému sa rodičia upísali takmer okamžite. Práve to sa označuje za štart speváčkinho debutu v šoubiznisovom svete.

Skutočná sláva však Britney stretla až o desať rokov neskôr. Krátko pred svojimi 18-timi narodeninami totiž vydala pesničku Baby One More Time, ktorá sa bleskovo stala hitom. Vo videoklipe so sexuálnym podtónom stvárnila speváčka školáčku a od toho momentu sa stala snom nejedného chlapa. Spočiatku o jej srdce bojoval aj spevák Justin Timberlake, no ich vzťah sa po niekoľkých rokoch randenia rozpadol. A odvtedy to išlo s Britney dolu vodou. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa BritneySpearsJustinTimberlake (@britneyjustinn),

Prečítajte si: Najkratšie manželstvá Hollywoodu: Tieto dvojice si vyrobili svetovú hanbu, ktorá žena bola vydatá len 55-hodín?

Jeden rok, dve svadby

Písal sa rok 2004, keď si Britney vo Vegas vzala svojho dlhoročného kamaráta, do ktorého bola kedysi platonicky zamilovaná. Manželstvo však skončilo po 55 hodinách s jednoduchým odôvodnením - dvojica použila nadmerné množstvo alkoholu a nad svojim konaním jednoducho nemali kontrolu. Len pár víkendov po tom, ako si vo Vegas povedala svoje áno a zároveň aj nie, sa zamilovala do tanečníka svojho expriateľa, spomínaného Justina Timberlaka. Kevin Federline mal už v tom čase dieťa a na ceste bolo ďalšie. Ani to však nebránilo tomu, aby pri svojej novej priateľke trávil čo najviac času. Tá sa doňho bezhlavo zamilovala a svojmu drahému splnila všetko, čo mu na očiach videla - a tak niet čudo, že sa v šoubiznise pošuškávalo o tom, že si tanečník s blondínou začal len kvôli peniazom a sláve. 

O tri mesiace to bola práve Britney, ktorá svojho partnera požiadala o ruku. Ten to však odmietol a o niekoľko minút na to si pokľakol sám. Honosná svadba, ktorá sa konala v Kalifornii dvojci vyniesla pekný balík. Médiá totiž odkúpili fotky z nej za neuveriteľných milión dolárov. Práve peniaze však začali byť okolo ich vzťahu debatou číslo jeden. Dôkazom toho bolo najmä to, že si krátko po svadbe Kevin doprial nové Ferrari a dokonca sa mu podarilo vydať vlastný album, do ktorého investoval manželkiných 200-tisíc dolárov. „Prídem do klubu, sadnem si za stôl a pijem neobmedzene. Odpadlo mi kameň zo srdca, že sa nemusím starať o ďalšiu splátku auta,'' hrdo sa pýšil pred médiami.

Drastický rozvod

Britney mala len 23 rokov, keď na svet priviedla svojho prvého syna. Zatiaľ čo bol ten prvý plánovaný a vytúžený, speváčka v televíznej šou otvorene priznala, že ten druhý syn už plánovaný nebol. „Proste sa to stalo,'' okomentovala speváčka svoje tehotenstvo v televíznej šou. Už vtedy mali so svojím manželom prvé nezhody - zatiaľ čo sa ona starala o dieťa s neustále pribúdajúcimi paparazzmi na každom kroku, Kevin si užíval život v kluboch. Rozvod dvojice po dva a pol roku tak nebol pre nikoho žiadnym prekvapením. To nastalo až po ňom. 

Neprehliadnite: Britney Spears prehrala súd o svoju svojprávnosť. Bez povolenia otca nemôže spravovať svoje financie, ale ani vyjsť z domu

Bola to práve Britney, ktorá sa rozhodla manželstvo ukončiť. To však Kevin znášal mimoriadne ťažko. „Dnes som slobodný muž, j***ť manželku, daj mi moje deti ty k***a!'' napísal verejne Kevin na stenu klubu v deň, keď mu popová diva oznámila, že sa s ním plánuje rozviesť. Britney hrala v neprospech psychická nepohoda a paparazzi snímky - tie ju zachytávali ako neschopnú matku či pokazovali na jej zlé emočné obdobie po smrti milovanej tety. Súd sa rozhodol zveriť deti do starostlivosti otca, pričom bola Britney viazaná platiť svojmu manželovi výživné na deti v hodnote 40-tisíc dolárov mesačne. Nehovoriac o majetku, ktorý sa podarilo Kevinovi získať. Nedala sa však ani Britney, na znak toho, že rozvod neľutuje, si obliekla časť svojich svadobných šiat (samozrejme, bez dlhej časti) a v deň, keď súd oficiálne dvojicu rozviedol, v nich šla nakupovať. 

V skutočnosti však Britney v pohode nevydržala - prešlo len pár hodín, keď sa Britney vybrala pred dom svojmo bývaleho manžela a prosila ho o to, aby mohla byť so svojimi deťmi. Aj pri tomto ju však prenásledovali paparazzi a možno práve to bol zlomový bod, kedy sa hviezda psychicky zrútila - a fyzicky novinárov napadla. O pár hodín neskôr sa vybrala do kaderníctva, kde si chcela nechať vyholiť hlavu. Po tom, ako to kaderníčka odmietla, Britney zobrala strojček a spravila to sama. Táto udalosť však nahrala jej exmanželovi do kariet - do dnešného dňa je totiž vedená ako nespôsobilá a on má v opatere deti, ktoré môže len horko ťažko speváčka vídať...

- Najčítanejšie -