Presunúť na hlavný obsah

V roli milenky som sa ocitla pred deviatimi rokmi a stále ňou som: Pre toto som sa rozhodla prijať úlohu tej druhej

Partnerské vzťahy

Nikdy netúžila po mužovi so záväzkami a obrúčkou, život jej však napísal iný príbeh. Dnes, ani po deviatich rokoch ho nie je schopná opustiť. Aj napriek tomu, že vie, že je stále len tou druhou.

Tamara je úspešná tridsiatnička. Má job snov, v práci sa jej darí, má vlastný byt, dobré auto a deväťročný vzťah. Na prvý pohľad ideálny život a sen každej jednej ženy. Má to však jeden háčik. Nie je jedinou ženou v živote svojho frajera. Nuž, aby sme to nazvali pravými pojmami - v živote svojho milenca. A navyše sa už sama s rolou milenky zmierila. 

Mohlo by vás zaujímať: Zamilovala som sa do otca najlepšej kamarátky: Zo svadby som však musela nakoniec vycúvať

Roky žila vo vlastnej ilúzii

Keď mala sladkých dvadsaťjeden na diskotéke sa spoznala s milým, šarmantým chalanom, do ktorého sa okamžite zamilovala. V tom čase jej vôbec nevadilo, že má o desať rokov viac ako ona. Veď v dnešnej dobe je bežné, že si muži hľadajú mladšie partnerky. Adam bol pre ňu dokonalý. "Chodili sme spolu na romantické večere, spoločné víkendy, nákupy, prechádzky. Často som u neho doma prespávala. V podstate to bola moja prvá vážna známosť. Ani vo sne mi nenapadlo, že môže mať manželku a dvojročného syna."

Tri roky žila v tom, že je jedinou ženou jeho života. Vôbec nemala dôvod myslieť si, niečo iné. Nerozumela len drobnej maličkosti, ktorej neprikladala veľký význam. Vždy keď sa chcela stretnúť s jeho rodičmi, nastala nejaká nečakanná situácia, prečo to nebolo možné. Adam z toho vždy ľahko ”vykorčuľoval” a Tami to ďalej neriešila. 

Prečítajte si: Toto sú tajné túžby mužov, o ktorých sa nám boja hovoriť

Až jedného dňa ho v meste uvidela na obede s nejakou neznámou ženou. Hovorila si, že to bude určite kolegyňa z práce. Až keď sa k ich stolu rozbehol malý chlapček a začal kričať: ”Ocko” zostala úplne paralyzovaná. Keď to rozdýchala sadla si o kúsok ďalej aby si ju Adam nevšimol a vypočula si ich rozhovor. Jeho manželka sa ho snažila presvedčiť, nech prenechá firmu v Bratislave spoločníkovi a venuje sa iba tej v Košiciach. Ona so synom totiž žila tam a Adam chodieval domov len na víkendy. 

Pristúpila na jeho hru

"Zrazu mi začalo  všetko do seba zapadať. Akoby som našla stratené kúsky skladačky. Adamove služobné cesty výhradne počas víkendov, to prečo ma nikdy nezoznámil s rodičmi aj to, prečo ma počas troch rokov ani raz nevzal do Košíc. Bál sa, že by som prišla na to, že vedie dvojitý život."

Neprehliadnite: Vydala som sa za jediného chlapa, ktorého som stretla: Pre toto viem, že to bolo najlepšie rozhodnutie

Z reštaurácie odišla skôr ako oni dvaja. Išla do Adamovho bytu a čakala na neho, kým sa vráti domov. Okamžite mu povedala, čoho bola svedkom. Plakala, kričala, hádzala veci a on len prikyvoval. Povedal jej, že ľúbi len ju, ale manželku nemôže opustiť. Argument bol, že malý potrebuje otca. Sľúbil jej, že počkajú, kým bude jeho syn väčší a potom sa rozvedie. A zaľúbená Tami súhlasila. Odvtedy však prešlo veľa času a Adamov syn je stále ešte malý. Aspoň podľa jeho slov

No a Tami sa s tým už zmierila. Vie, že je len tou ”druhou”, ale nemieni sa Adama vzdať. Navyše už ani nemôže. Je v piatom mesiaci a chce aby jej dcérka vyrastala po boku otca…

- Najčítanejšie -