Presunúť na hlavný obsah

Otehotnela som so svojím ex: Môj muž sa o tom doteraz nedozvedel

Partnerské vzťahy

Tereze jedna noc obrátila život úplne hore nohami. Dodnes však nedokázala svojmu manželovi povedať do očí pravdu. A ten vychováva jej dieťa v domnienke, že je aj jeho.

Nikdy som neverila, že sa niečo také stane mne

Tereza a Marek sa vzali po dvojročnej známosti. Bola to láska ako z romantického filmu. ”Vzťah s Marekom bol od začiatku plný vášne, vzrušenia a lásky. Cítila sa som sa pri ňom ako vo sne. Bol nežný, galantný a neuveriteľne sexi. V mnohých veciach sme si rozumeli, mali sme veľa spoločného a všetci naši známi hovorili, že sme pre seba stvorení. Rovnako sme to cítili aj my dvaja.” No stačil jeden jediný moment a dokonalá idylka sa rozsypala ako domček z karát. 

”Skvelé na našom manželstve bolo to, že sme mali množstvo spoločných priateľov. Často sme preto v pároch chodili na letné dovolenky, lyžovačky, či chaty. No počas jedného víkendu v Tatrách sa stalo niečo, čo by mi ani vo sne nenapadlo. V tom istom hoteli, ako sme boli my sa ubytoval aj môj ex Roman. Bol čerstvo po rozchode a úplne zlomený. Nerozišli sme sa v zlom, práve naopak. Len sme obaja usúdili, že bude lepšie, ak zostaneme priateľmi. Keď som videla, aký je nešťastný, pozvala som ho na drink. Bolo to naozaj nevinné. Aspoň na začiatku."

Mohlo by vás zaujímať: Áno, uvedomovala som si, že som vydatá: Nedokázala som mu odolať, okrem svojho muža som sa zaľúbila aj do iného

"Môj muž o tom vedel, pil s nami, no išiel si ľahnúť skôr.  Ako to už býva, v ten večer tiekol alkohol prúdom. V hotelovom bare som napokon zostala len ja a Roman. Preberali sme úplne všetko, od problémov, starých lások až po súčasnosť. A odrazu to bolo. Ani neviem ako, ocitla som sa na Romanovej izbe a asi netreba hovoriť, ako to skončilo. Keď sme obaja nad ránom trochu vytriezveli, dohodli sme sa, že to zostane naším tajomstvom. Mysleli sme si, že pravda by aj tak nikomu nepomohla. Avšak to som ešte netušila, že ten večer nezostal bez následkov.” 

Nedokázala by som zničiť to puto, ktoré medzi nimi vzniklo, aj keď viem, že to z mojej strany nie je správne

Mesiac po tomto víkende Tereza zistila, že je tehotná. A vedela veľmi dobre, že otcom jej dieťaťa nemusí byť len jej manžel. Bola v šoku. No rozhodla sa, že to nikomu nepovie. Chcela počkať pár týždňov, aby Romanovi ani len nenapadlo, že dieťa môže byť jeho. 

Keď sa malá Olívia narodila, Tereze bolo jasné, že jej manžel otcom malej nebude. Nielenže sa na neho vôbec nepodobala, ale navyše to potvrdila aj jej krvná skupina. 

Pozri tiež: Ženy riešia postavu, muži niečo úplne iné: Pri sexe venujú pozornosť skôr tomuto

”Aj vtedy som mlčala. Nechcela som prísť o muža len kvôli jedinému skratu. Navyše, Marek malú zbožňoval. Ako roky utekali, bolo to ťažšie a ťažšie povedať mu to. Prešlo neuveriteľných 10 rokov a môj muž doteraz nevie pravdu. Nedokážem mu to povedať."

"S Olivkou majú nádherný vzťah.  Nechcem to pokaziť a zničiť nám rodinu. Viem, že raz možno príde deň, kedy to budem musieť povedať, ale zatiaľ na to nie som pripravená. A vlastne si ani nemyslím, že niekedy budem…”

Riešili by ste danú situáciu rovnako?

spolu hlasovalo 482 ľudí