Presunúť na hlavný obsah

Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

Zahraničné celebrity

Jedna z najznámejších značiek spodného prádla sa donedávna pýšila tými najkrajšími modelkami z celého sveta, ktoré sa zdali dokonalé. Aká je však v skutočnosti pravda?

Nápad vytvoriť značku ženského prádla prišiel paradoxne mužovi, konkrétne Royovi Raymondovi. Po tom, ako sa cítil zahanbene pri kupovaní spodnej bielizne pre svoju ženu, sa rozhodol založiť vlastnú značku. Samozrejme sa tak nestalo z dňa na deň, práve naopak. Približne osem rokov študoval a zároveň pozoroval ako funguje biznis s ženským prádlom. Práve vtedy prišiel so svojou manželkou na to, že americký trh nemá žiadnu reprezentatívnu značku, ktorá by predstavovala akúsi prestíž. Všetky ženské kúsky sa totiž predávali vo veľkoobchodoch, väčšinou v trojbalení. Manželia sa tak pustili do biznisu, ktorého hlavnou myšlienkou bolo, aby sa jednalo o spodné prádlo, ktoré sa muž nehanbí nakupovať. 

Už prvý rok vyniesol manželskému páru vyše pol milióna dolárov, čo bolo v 80-tych rokov obrovským výnosom. Ich biznis sa stal natoľko populárny, že si Victoria's Secret dokázala vybudovať dostatočne silné meno na to, aby sa uchytila aj v šoubiznisovom svete. Skutočný prelom však nastal až po tom, ako ku špeciálnym katalógom s ponukou pribudla aj exkluzívna šou. Práve tá zaručovala modelkám obrovskú prestíž - a tie, ktoré sa po móle prešli, získali okamžitú slávu a veľmi dôležitú nálepku v modelingovom svete. Byť anjelikom známej značky sa totiž považuje za jednu z najvyšších mét, akú môže modelka vo svojej kariére dosiahnuť. 

Prečítajte si: Skutočnosť má od Instagramu ďaleko. Jedna z najznámejších influenceriek zavádza dokonalou postavou, realita je však iná

Kritika spoločnosti

V posledných rokoch sa však na populárnu značku, ktorá si stále drží svoju popularitu a prestíž, valí vlnka kritiky. Dôvodov je hneď niekoľko - modelky, ktoré sa stali súčasťou prehliadok (pozn. autora posledná prehliadky Victoria's Secret sa konala v roku 2018) boli často až príliš štíhle a žiadna z nich nemala väčšiu veľkosť než M-S. Nehovoriac o tom, že si fanúšikovia čoraz viac všímajú preupravené fotky, ktoré nezobrazujú ženskú krásu, práve naopak - snažia sa vytvoriť akýsi pomyselný ideál ženy, ktorá v skutočnosti neexistuje. Dôkazom toho je hneď niekoľko fotografií z kampaní, kde majú ultra štíhle modelky pushupky, ktoré im dokonalo vytvarujú plný dekolt. Mnohí sa však domnievajú toho, že nejde len o vypchávky, ale aj akúsi šikovnú prácu maskérov a zároveň grafikov. 

Victoria's Secret sa síce proti tvrdeniam, že stále praktizuje výraznú retuš, nebráni, no zároveň sa snažia ísť s dobou a osloviť čo najväčšie spektrum žien. Aj to bolo dôvodom, prečo nedávno do svojho katalógu pridali modelky, aké sme doteraz v ich kolekciách nevideli - či už Danielu Peštovú, ktorá reprezentovala staršiu generáciu, modelku Valentinu Sampaio, ktorá sa narodila ako muž, alebo plus size modelku Ali Tate.

- Najčítanejšie -