Presunúť na hlavný obsah

Ikonické účesy podľa hviezd: Tieto sú trendy aj dnes a možno ich nazvať nesmrteľnými

Zahraničné celebrity

Tieto strihy sa stali v posledných desaťročiach naozaj ikonickými. Ženy po celom svete si ich obľúbili a snažili sa docieliť rovnaký look ako známe krásky.

Twiggy si podmanila svet a vyrábali sa podľa nej aj bábiky

Lesley Hornby Lawsonová, známa najmä ako Twiggy, bola v 60. rokoch 20. storočia jednou z najuznávanejších topmodeliek. Dokonca podľa nej aj obľúbený výrobca hračiek, navrhol ikonické bábiky pre dievčatká. Twiggy sa vo svete módy stala skutočným pojmom a ikonou. Kým sa objavila, ženy sa česali ako Marilyn Monroe.

Prečítajte si: Má 72 rokov, no popiera zákony prírody. Matka Elona Muska je vyhľadávanou modelkou

Keď však Twiggy prvýkrát nafotili na obálku módneho magazínu, nastal zlom. Štíhla  Britka s očami bábiky a chlapčenským účesom si podmanila svet. Všetky ženy chceli vyzerať ako ona. Jej účes sa stal naozaj nadčasovým a s malými obmenami je veľmi trendy dodnes. 

Najinšpiratívnejší a verejne najpoužívanejší účes podľa Jennifer Aniston

Sympatická herečka Jennifer Aniston sa o svoje vlasy riadne stará a dáva si na nich skutočne záležať. Prešla si viacerými zostrihmi, avšak už roky je verná jednému looku, ktorý jej nesmierne pristane. Práve polodlhé vlasy s jemným melírom sa stali najikonickejším účesom nielen tejto krásky, ale aj tisícok žien po celom svete. 

Prečítajte si: Má už po 50tke, no stále prekvapuje telom bohyne. Známa česko-slovenská modelka žnie úspechy aj v zahraničí

Chris McMillan je celebritný hair stylista, ktorý sa postaral o vznik tohto ikonického účesu, z deväťdesiatych rokov. Zažiarila v ňom ako sladká Rachel zo seriálu Priatelia, hoci ona sama, s ním na začiatku nebola veľmi stotožnená.  

„Účes 'Rachel' som prvýkrát vytvoril, keď som spoznal Jennifer, čo bolo takmer pred dvadsiatimi rokmi. Vtedy nosila dlhé vlasy a ofinu. Povedal som jej, že by si ofinu mala nechať narásť, vlasy trochu zosvetliť a jednoducho vyskúšať niečo iné,“ prezrádil Chris pre magazín People.

Meg Ryan viac ako filmy preslávili účesy

Za účesovú ikonu, možno rozhodne považovať aj herečku Meg Ryan. Tá si prešla naozaj mnohými variáciami od skutočne krátkych vlasov, až po dlhšie.

Neprehliadnite: Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

Práve tento typ, jej neuveriteľne pristal a navyše si našiel aj množstvo fanúšičiek medzi ženami. Je totiž nenáročný na údržbu, vyzerá chic a už roky sa vrácmi hairstylingu drží na popredných priečkach.

Sofistikovaný look podľa Victorie Beckham

Fashion ikona, Victoria Beckham je známa svojim vycibreným módnym vkusom. Vždy sa prezentovala skvelými stylingami, ktorým prispôsobovala dokonale svoj vzhľad. To, čo si však roky udžiava a je tomu verná, je elegancia a minimalistický štýl. V hairstylingu nevynímajúc.

Hoci počas všetkých životných období bola krásna, dnes jej to predsa len viac pristane. Dlhšie vlasy ju robia nežnejšou a oveľa ženskejšou ako jej kratšie zostrihy z 90. rokov. Navyše tento typ účesu, ženy naozaj milujú. 

- Najčítanejšie -