Presunúť na hlavný obsah

Má už po 50tke, no stále prekvapuje telom bohyne. Známa česko-slovenská modelka žnie úspechy aj v zahraničí

Slovenské celebrity

Aj keď jej meno nie je na Slovensku úplne neznáme, Pavlína Porižková (dnes už vedená ako Paulina) má väčšie úspechy v zahraničí. Niet sa čomu čudovať - okrem úspešnej kariéry totiž prekvapuje aj skvelým vzhľadom, ktorý jej závidí nejedna žena.

Príbeh prvej topmodelky česko-slovenského pôvodu začal naozaj rozprávkovo. Jej detstvo bolo totiž oproti jej rovesníkom o čosi komplikovanejšie a nepochybne aj smutné. Pavlinini rodičia sa v čase, keď mala svetová topmodelka len tri roky, rozhodli kvôli nepriaznivej situácii emigrovať do Švédska. Následne sa chceli vrátiť po svoju malú dcérku, no tú jej odmietli česko-slovenské úrady vydať. Príbeh získal okamžite na popularite a smutný osud malého dievčatka, ktoré ostalo bez rodičov, poznalo celé Švédsko. Po niekoľkých rokoch boja a neustáleho nátlaku spoločnosti však všetko dobre dopadlo a Pavlína mohla odcestovať za svojimi rodičmi.

„Fotografie, ktoré robili nelegálni novinári, sa po celé roky objavovali vo švédskych novinách - a za to sme im všetci nesmierne vďační. To je to, čo nakoniec zlomilo komunistické odhodlanie potichu skoncovať s uväznením mojej matky, so mnou a mojím malým bratom. Komunistický modul rodiny padol a Švédi nás privítali hneď, keď nás vyhodili. Som české dieťa, švédke dievča, francúzska tínedžerka a americká žena,'' napísala modelka retrospektívne k nájdenému článku novín.

Šťastia si však neužívala dlho - len krátko po tom totiž ju totiž jej otec opustil. Malé dievčatko tak zostalo samo s mamou bez toho, aby sa dočkalo alimentov od svojho otca - a to aj napriek tomu, že bol významným riaditeľom. Spolu s mamou tak žili v miernej chudobe a Pavlína ani len nesnívalo o tom, že by to jedného dňa mohlo byť inak. 

Prečítajte si: Slovenky, ktoré našli šťastie v zahraničí: Tieto známe krásky, nedajú na život za hranicami dopustiť

Osudový deň

Jej osud sa zmenil z dňa na deň po tom, ako sa jej dobrá kamarátka rozhodla uspieť v práci vizážistky. Fotky s mejkapom Pavlíny, ktorú využívala ako modelku, poslala do agentúry Elite Model Look. Viac než samotná vizáž však skautov oslovila Pavlinina netypická krása, a tak si ju zobrali pod svoje ochranné krídla. Tento krok sa ukázal ako viac než úspešný - už do pár mesiacov totiž Pavlina získavala medzinárodné úspechy. 

„V tej dobe som bola ako Východoeurópanka na západe niečím exotickým. Taktiež som mala za sebou zaujímavý príbeh - bola som utečencom, čo ma katapultovalo hore,'' opísala svoje začiatky kariéry Pavlína. Mala len 18 rokov, keď sa jej podarilo presťahovať do Paríža, kde sa ponuky hrnuli zo všetkých strán. Jej tvár zaujala tie najznámejšie svetové značky, akými sú Chanel, Hermes, Dior či Calvin Klein. Núdzu nemala ani o njaprestížnejšie titulky magazínov a dokonca sa ako najmladšia modelka objavila v pozícii cover girl magazínu Sports Illustrated. Významným bodom v jej kariére, ktorý jej na účet priniesol milióny eur, ale aj celosvetovú slávu, bolo, keď sa stala tvárou značky Estée Lauder.

Skromný život

Média sa o známu modelku zaujímali avšak aj z iného dôvodu - kvôli manželstvu s hudobníkom Rickom Ocasekom. Dnes však žije v ústraní a šoubiznisovému svetu sa na míle vyhýba. Jej tichý rodinný život dopĺňajú najmä priatelia a jej dvaja synovia. Napriek tomu z času na čas nezabúda na fanúšikov a pripomenie sa im svojou fotkou. Minimálne podľa nich možno konštatovať, že na modelke sa čas podpísal len okrajovo - aj keď o pár týždňov oslávi neuveriteľných 56 rokov, vyzerá skutočne skvelo. Na rozdiel od iných modeliek a hviezd však starne s noblesou. Svoje vrásky, ale aj sivé vlasy netají a berie ich ako svoju prednosť. Do svojej rutiny pravidelne zahŕňa aj cvičenie, čo je dôvod, prečo sa aj v takomto veku môže pochváliť postavou tínedžerky. Niet divu, že jej zahraničné médiá pripisujú, že pozná tajomstvo večnej mladosti. 

- Najčítanejšie -