Presunúť na hlavný obsah

Slovenky, ktoré našli šťastie v zahraničí: Tieto známe krásky, nedajú na život za hranicami dopustiť

Slovenské celebrity

Sú mladé, mimoriadne úspešné a každá sa venuje niečomu inému. To čo ich však spája je láska k Taliansku. Toto miesto im učarovalo a našli tam šťastie a domov zároveň.

Niki Lowrie

Niki Lowrie je nádherná a pôvabná, slovenská modelka, ktorá sa rozhodla usadiť v Miláne, kde sa jej pracovne skutočne veľmi darí. Je mimoriadne úspešná a žiadaná, no nohami zostáva pevne na zemi. Presne to na nej obdivujeme.

"Táto destinácia si vybrala mňa, keď som ako 19-ročná prišla prvýkrát do Talianska. Mala som veľký úspech, čo sa práce týka, a tak som sa sem vždy vracala. Precestovala som naozaj veľký kus sveta vďaka mojej práci, čo si veľmi cením, avšak Taliansko ako také si ma nechcelo pustiť a všetci klienti, si ma volali na “jobs” (fotenia, prehliadky fittingy) dlhé roky. Keď som myslela, že už s mojou kariérou končím, naskytla sa mi mimoriadna ponuka pre najprestížnejšiu značku Talianska-Prada. Bolo to naozaj nečakané, a teda už je to druhý rok, čo pre túto značku pracujem exkluzívne, čo znamená, že pracujem len a len pre nich. Či tu plánujem ostať to je otázne, ja som otvorená všetkému."

Neprehliadnite: Aj rok 2021 sa nesie v radostnom očakávaní. K týmto známym tváram priletí už onedlho bocian

"Taliansko je výnimočná krajina, ako všetci vieme, pre svoje kultúrne bohatstvo, architektúru, umenie, jedlo, víno, kávu a samozrejme módu. V podstate tu človeku nemôže nič chýbať. Všade, kam sa pozriem stojí kus histórie. V každej uličke tejto nádhernej krajiny sa nájde výborná reštaurácia. Lokálna kuchyňa sa mení podľa oblastí, tak ako aj víno. Je to radosť všetky spoznávať. Príroda aj more, je tu skrátka všetko. A nakoniec talianska metropola je mestom módy už dlhé roky, vyznačujúc sa symbolom štýlu a elegancie. Najvýnimočnejší pre mňa navždy bude zvuk príbora a smiechu, ktoré vo večerných hodinách vždy počuť. Taliani sú veľmi spoločenský národ, a tak milujú dlhé večerné pohostenie so známymi."

Kristína Kúdelová

Sympatická a krásna plus size modelka, Kristína Kúdelová odišla do Talianska študovať. Našla si tam  popri štúdiu skvelú prácu, lásku, priateľov a na život tam, nedá dopustiť. Aj keď ako sama priznáva, aj táto krajina má svoje mínusy. Tak ako všetko. 

"Taliansko som si zamilovala už ako dieťa, keď som sem chodila s rodičmi na dovolenku. Moja teta hovorila vždy po taliansky a ja som ju vždy s obdivom počúvala. Veľmi som sa do toho jazyku zamilovala , ako staršia už potom aj celkovo do krajiny, kultúry, histórie a mentality. Preto som sa rozhodla taliančinu naučiť a v 15-tich som si dala precavzatie, že budem chcieť ísť na vysokú školu do Talianska. Neviem či tu plánujem zostať, nechám sa prekvapiť ako to osud zariadi."

"Taliansko je pre mňa výnimočné asi všetkým. Od malička som mala pocit, že som tu ako doma. Keď som bola prvýkrát v Ríme, mala som pocit, že už som tam niekedy bola a niektoré ulice už poznala. Ja osobne milujem históriu a umenie a Taliansko je z tohto hladiska pre mňa číslo 1.Taliani si užívajú život a to sa mi na nich páči. Vždy hovoria: Žijem len raz, nechaj ma si ten môj život užiť. Sú veľmi otvorení, všade kam prídeš ťa privítajú s úsmevom na tvári. Aj v pokročilom veku chodia večer von, na večeru či na oldies diskotéky. V posilňovni býva zvyčajne viac dôchdcov ako mladých ľudí- veľmi sa o seba starajú a podľa mňa by to tak aj malo byť."

"Na Slovákoch si ale cením, že sú pracovitejší ako Taliani a vďaka tomu to u nás funguje lepšie ako tu (áno, naozaj to funguje lepšie). Veľké mínus Talianska je fakt, že na všetko musíš mať “kontakty” a často: Byť šikovný nestačí."

"Ja vždy hovorím mojim kamarátom Talianom, že podľa mňa je Taliansko najkrajšia krajina na svete lebo má všetko: históriu, hory, more, jazerá, kultúru, optimálne počasie, výbornú kuchyňu, architektúru, umenie a nádherný jazyk.... len škoda, že ten štát jednoducho nefunguje."

Zdenka Záhumenská

Táto žena žije naozaj svoj malý toskánsky sen. Už niekoľko rokov si vychutnáva šťastie so svojim manželom, známym šéfkuchárom, v malebnom Toskánsku. Zdenka sa tu naplno venuje cestovateľskému projektu Sí,Italy, vďaka ktorému sprostredkováva zážitkové cestovanie.

"Toskánske začiatky boli veľmi náročné, ohhh… nové prostredie, opäť ten známy pocit neistoty a neznalosť taliančiny či krajiny, s tým všetkým som sa potýkala a nebolo mi veruže všetko jedno… Od skorého rána do neskorej noci som dennodenne nadväzovala kontakty s majiteľmi víl, hľadala nové usadlosti, skryté miesta, ktoré nenájdete vo všetkých bedekroch, precestovala tisíce kilometrov, minula neskutočné sumy pri osobnom spoznávaní, ochutnávaní a zažívaní všetkého, čo som našim hosťom ponúkala a odporúčala, často mi na účte ostávalo len posledných pár eur, písala posty zo svojho života v Toskánsku na svojej Facebookovej stránke, ktorá sa stala veľmi obľúbenou, riešila rezervácie a emaily, robila si účtovníctvo, starala sa o prvých hostí, plánovala, tvorila nové ciele a vízie."

Prečítajte si aj: VIDEO: Štýlová mamina Katarína Sagan na svahu. Malý Marlon prvýkrát na lyžiach vám vyčaruje úsmev na tvári

"Avšak neskutočná atmosféra, ktorá tu vládne ma dnnodenne nabíjala energiou ísť ďalej a pracovať na naplnení svojich snov, rovnako tak ako nadšené reakcie mojich “Toskáncov”, ktorí po návrate domov s nadšením opisovali svoje zážitky s cestovkou Sí,Italy svojej rodine, kamarátom či kolegom v práci."

"Venujte sa tomu, čo vás baví a napĺňa, čo je vašou vášňou, koníčkom, srdcovou záležitosťou. Ak sa tešíte na všetko, čo vám prinesie ďalší „pracovný deň“, robíte svoju prácu s radosťou a na 110%, ľudia okolo vás to určite ucítia, budú vás vyhľadávať a váš úspech sa čoskoro dostaví, budete na ceste k vášmu vytúženému životu," prezrádza recept na úspech, na svojej stránke.

- Najčítanejšie -