Presunúť na hlavný obsah

Ako býva Natália Selveková: Mám rada krásne predmety, avšak musia spĺňať aj funkčnú stránku

Slovenské celebrity

Nádherná podnikateľka a majiteľka úspešnej kliniky krásy, Natália Selveková má skvelý vkus. A odzrkadlil sa aj v jej bývaní. Domov má plný umeleckých a vintage kúskov s dušou.

Čo bolo pre teba pri zariaďovaní interiéru kľúčové?

Kľúčové bolo, aby to bol priestor, ktorý odráža mňa, môj životný štýl a zároveň bol aj praktický pre život. Mám rada krásne predmety, avšak musia spĺňať aj funkčnú stránku veci.

Úplne konkrétne si napríklad vyberám stolíky, ktoré majú šuflíky, pretože aj najkrajší kúsok, ak obhádžete vecami, nebude to pekné.

Ja som nikdy nesnívala o bývaní v dome, hoci som paradoxne väčšinu života žila v ňom. Až do minuléha roka teda. Mojim snom, bolo vždy mať byt v nejakej metropole. Vybehnúť peši do centra... Nepotrebujem ani záhradku, ani trávičku - stačí mi terasa, kde si vo voľnom čase poležím, ale nič náročné na údržbu. Veľa času trávim v práci, doma chcem len oddychovať. 

Neprehliadnite: Aj rok 2021 sa nesie v radostnom očakávaní. K týmto známym tváram priletí už onedlho bocian

Interiér ti robila Romi Klimeková. Nechala si jej voľnú ruku alebo si mala sama jasnú predstavu? 

S Romi sme si veľmi štýlovo sadli, myslím, že dokonale navnímala môj vkus. Nemám rada hranaté tvary, príliš jednoduché a moderne kúsky, na stranu druhú však ani nič “preplácané”.

V tomto sme sa úplne stretli a celý môj byt je kombináciou dizajnérskych kúskov, vintage kusov a postupne dopĺňam aj umelecké predmety, najmä od mladých slovenských a českých maliarov. Aj s výberom diel, mi výrazne pomáha Romi.

Ktoré kúsky doma, sú pre teba srdcovkou? 

Srdcovkou sú práve moje obrazy. Od Kristíny Mésároš, Patrície Koyšovej, Antonie Stanovej a ďalších.

Čo sa nábytku týka som veľmi rada, že Romi našla vintage komodu zo 70. rokov, mám ju v jedálni na servis. Tiež dizajnérsky “vanity table” s veľkým zrkadlom. Slúži na líčenie a odkladanie líčidiel. 

Najobľúbenejšie miesto v byte?

Najobľúbenejšie miesto je môj gauč v obývačke. Je hneď vedľa východu na terasu a takmer celý deň má priame slnko, keďže je orientovaný na juh.

Bez čoho by si si interiér nedokázala predstaviť? Čo podľa teba robí domov - domovom? 

Nevedela by som si predstaviť interiér bez dostatočného denného svetla. Je to pre mňa asi najdôležitejšia vec. Veľké okná, slnečný byt. Bez toho by žiaden interiér, nebol pre mňa dobrý. 

Pre mňa ten domov vytvára to, že každý jeden kúsok sme dôkladne vyberali, zvažovali. Často na neho aj dlho čakali. Veľa vecí je urobených aj na mieru.

Skrátka to, že som mala možnosť ho pomaly, postupne zariadiť, podľa mojich predstáv. Viem presne, ktorý kúsok pochádza od ktorého autora, prípadne značky. Takže mám k tým veciam, taký iný vzťah. 

- Najčítanejšie -