Presunúť na hlavný obsah

Inšpiratívne tipy, čo vymyslieť s bytom: Stačí preusporiadať pár doplnkov a nové nápady sú na svete

Bývanie

Aj vy patríte medzi tých, ktorí radi premiestňujú nábytok a za každým vytvoria z existujúceho niečo nové? Potom máme pre vás niekoľko skvelých nápadov.

Pandémia v mnohých z nás prebudila snahu pretvoriť si svoj príbytok a vniesť mu nový rozmer. Niektorí milujú aranžovanie a dekorovanie interiéru natoľko, že každú sezónu niečo vymýšľajú. Iní sa pre zmenu rozhodli po rokoch a spríjemnili si tak pobyt doma. Ak sa ešte len chystáte, máme pre vás inšpiratívne tipy na preusporiadanie pár doplnkov, z ktorých vykúzlite zaujímavé interiérové miesta.

Inšpirujte sa: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Kaviareň u vás doma

Miesto, ktoré nám počas pandémie a striktných opatrení chýba. Stretnutia s priateľmi, voňavé croissanty a lahodná káva. Jedinečná atmosféra rána, ktorá vám spríjemní začiatok dňa a dodá energiu. Jeden takýto kútik si môžete urobiť vo svojej obývačke alebo pracovni. Stačí pár malých doplnkov a budete sa cítiť ako v Paríži.

Štýlová taburetka a posedenie

Stačí položiť na zem vankúše a taburetky, na stôl prestrieť obrus a štýlové koktailové poháre a o intímnu boho atmosféru  ako z Maroka nebudete mať núdzu. Práve táto krajina je známa svojou hrou farieb. Skúste vniesť pastelové odtiene do vášho príbytku a v kombinácii s drevom vykúzlia nezameniteľný interiér, v ktorom môžete tráviť príjemné posedenie s blízkymi priateľmi a rodinou. Uvoľnené sedenie umocní väzby a puto medzi všetkými pozvanými.

Prichystajte si veci na sadenie

Do jari je síce ešte ďaleko, ale je dobré premyslieť si už dopredu, aké kvety by ste do svojho príbytku chceli. Sadenie na jar vás bude baviť o to viac, keď si zaobstaráte kvetináče, ktoré budú korešpondovať s vašim štýlom. Terakotový kvetináč vďaka svojej textúre vytvára pôsobivé miesto pre kvety, ktoré s láskou rozžiaria každú miestnosť. Ak kvety doma postrádate, vyskúšajte ich zakomponovať, nestihnete sa čudovať, čo urobia s atmosférou.

Neprehliadnite: Kúpeľňové trendy: Vytvorte si domáce SPA, v ktorom vaše telo rozkvitne do novej krásy

Úložné boxy v tematickom duchu

Čím vzdušnejší priestor vytvoríte, tým lepšie sa budete doma cítiť, nehovoriac o detskej izbe. Dnes sú v ponuke úložné boxy od výmyslu sveta. Zvoliť môžete klasické kartónové škatule s grafikou alebo ratanové koše so zvieracími črtami tváre. Predstavujú ideálnu príležitosť, ako skryť hračky a na pohľad neusporiadané doplnky. Nájdite im svoje miesto a boxy naštylizujte ako súčasť vybavenia detskej izby.

Abstraktné obrazy ako spojenie s vonkajším svetom

Obrazy. Zdanlivo obyčajné doplnky, ktoré dokážu neobyčajné divy. Spojenie s prírodou je nutné viac ako kedykoľvek predtým a ak zvolíte jemné pastelové a zemité farby, váš byt to isto ocení. S obrazmi však treba narábať veľmi s citom.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe